Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tauplitz - Bad Mitterndorf - zawiedziony ?


Barty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

W tym roku po raz pierwszy wybralem sie na narty za granicę. Wybór padł na Tauplitz (blisko, cena po znajomosci).

Widoki piękne, pogoda super, zakwaterowanie ok, okolice piękne.

Niestety (wg mnie) trasy nie byly dobrze przygotowane - muldy rozsiane po trasach uniemozliwialy swobodna jazde. Nie bylo fajnych rownych tras.

Byc moze wynikalo to juz z rozjezdzenia przez innych narciarzy, ale o godz.11 to chyba za wczesnie.

Obraz jaki zastalem calkowicie kloci się z opowiadaniami znajomych o nartach za granica przedstawianych jako "inny swiat".

Proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest tak że zawsze jest raj i eldorado, nie ma szans na równe trasy gdy pada śnieg, czy zrobi się ciepło, to jest po prostu nie możliwe, nawet jak by po opadzie wyratrakować trasy, to ta warstwa jest nie stabilna i szybko ulega degradacji.

Nie ma się co zrażać, po prostu nie trafiłeś z warunkami, pocieszenie może być tylko takie że next raz będzie tylko lepiej.

Dlatego ja często decyzję o wyjeździe przekładam czasami i kilka razy, tak było oba razy w tym sezonie i na 2 wyjazdy trafił się 1 dzień kiedy nie dało się jeździć, za to te pozostałe udzieliły odpustu zupełnego temu 1 dniu:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś niestety pecha do pogody - ja w niedzielę tydzień temu (2.02) śmigałem niedaleko Ciebie na Reiteralm (jedna z górek wchodzących w skład kompleksu Dachstein-Schladming). Było niestety ciepło, choć w nocy poniżej zera. Śniegu dużo, ale sztuczny. Efekt - trasy rano twarde jak beton i równe. Z przebiegiem dnia robilo się niestety miekko i muldziasto. Na pogodę nie ma mocnych. Dla przykładu wcześniejsze 3 dni (czwartek-sobota) spędziłem w Kitzbuhel, gdzie nawet śnieg był całkiem inny - bo był opad naturalnego - do tego było chłodniej. Warunki były extrackie - śnieg jak trzeba i do tego równo jak stół, choć już np. w zeszłą sobotę robiło się miekko, co odbiło się na warunkach.

Nie byłem na Tauplitz, choć mnie w tym roku tam ciągnęło - ale jestem przekonany, że jak są odpowiednie temperatury, to warunki są top. No a jak temperatury są zbyt wysokie, to wiele zrobić się nie da. Jeszcze jak w nocy jest poniżej zera i coś zmrozi, to są to w stanie wyratrakować i przez jakiś czas rano będzie twardo, ale równo. No ale jeżeli mieliście pogodę na plusie cały czas, to nie ma o czym gadać.

Nie zrażaj się - w tym roku zima po prostu daje popalić.

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...