Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czym zastąpić moje Dynastar Contact-Cross-TI


triad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów

Upalnie za oknem więc czas pomyśleć o czymś chłodnym.

Potrzebuję podpowiedzi ludzi którzy ogarniają bogactwo rynku i różnych możliwości bo osobiście nie śledzę na bieżąco całego rynku

Tyle wstępu teraz czas na konkrety.

Szukam narty która zastąpi mi moje pszczółki a dokładnie tą nartę

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,dynastar,contact-cross-ti,4741.html

Chodzi mi nartę o podobnej a nawet bardziej zadziornej charakterystyce.

Takiej typowej crossówie której nie straszny i miękki śnieg po świeżym opadzie jak i szybka jazda na maxa po nierównym podłożu, czy twardym sztruksie. Nie szukam slalomki - typową slalomkę mam jako osobną parę desek.

Te dotychczasowa moje Dyńki (pszczółki jak mówią znajomi) prawie wszystkie te parametry spełniały, jednak co nieco już się i wyklepały, i pozanikały na krawędziach .. cóż jak to z wiekiem.

Zakładam nawet kupno używki (max2 sezony) jak poszanowana

Teraz o sobie

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 43

3. Waga - 75

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, ( średnio po 40 nawet dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7+

7. Moje buty to - Nordica SpeedMachine 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Dynastar Contact-Cross-TI (podstawowa), Blizzard SLR Magneasium (slalomka, od czasu do czasu jak chcę poszaleć i się zmęczyć)

9. Preferuję styl jazdy -zarówno długimi jak i krótkimi skretami, rekreacyjnie, jazda szybka, po przygotowanych stokach częściej poza granicami lecz również w Polsce. Nie zamierzam śmigam poza trasami.

10. Upatrzyłem sobie narty - to jest problem

11. Mój budżet na narty to około - ograniczenie w zakresie rozsądku

Z góry dziekuję za naprowadzenie na właściwy trop.

Pozdr.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Też mam slalomki. Trochę jestem starszy, trochę niższy i cięższy, ale pewnie podobne umiejętności i oczekiwania.

Wybór padł na "czarne strzaly" :biggrin: : 178 cm

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,dynastar,cr-74-pro-r20-racing,6568.html

Niestety nic Ci o n ich nie napiszę od siebie, bo jeszcze są dziewicze - kupione późną wiosną.

Strasznie jestem ciekawy jak się będą spisywały. Jeździłem trochę ostatnio na tych - też 178:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,dynastar,speed-course-ti,5418.html

I były doskonałe. Mam nadzieję że Chromy będą podobne... :happy:

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dzięki za informację ....

Wyglądają zacnie i trzeba się będzie pooglądać ... za nimi ...

:happy:

Pozdr.

PS. A tak żeby jeszcze doprecyzować - to nie jestem związany z firmą i w grę wchodzą również inni producenci

Edytowane przez triad
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Propozycja Tadzia wydaje się - z opisu - bardzo ciekawa.

Osobiście sugerowałbym rozważyć również narty typowo gigantowe lub o zbliżonym do nich profilu. Zazwyczaj jeżdżę na gigantkach (Dynastar) ale posiadam tez narty o chrakterystyce bardziej uniwersalnej. Zauważyłem, że od paru lat pomimo,że je zabieram to praktycznie na nich nie jeżdżę - niezależnie od warunków.

Znakomitą nartą jest Rossignol Master. Bardzo uniwerslana a do tego w dobrych warunkach zachowuje się jak dobra gigantka.

Nartą na której równiez świetnie mi się jeździło jest Dynastar Cham 98. Tylko, że tu trzeba brać nartę zdecydowanie długą.

Przy tych umiejetnościach adaptacja do każdej narty to kwestia minut zresztą.

Serdecznie pozdrawiam kolegę z bliskiego mi (ze względu na pasje dzieci) Zamościa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pozdrawiam - a że mamy wspólnego przyjaciela nijakiego Meetala to co nieco o tobie słyszałem.

I dziękuję za opinię.

Przyjrzę się tej Rossignol Master.

Typowa gigantka odpada z jednego powodu - jednak jeżdżę też w Polsce (na naszych lokalnych bliższych i dalszych stokach)

i tutaj gigantka nie bardzo się sprawdzi ...

BO jak mam stok o strasznej 500 m długości to ......

A długość tak .. wiem będzie taka jaka ma być - nie będzie długość 165 o nie ...

Edytowane przez triad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...