Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head isupershape rally


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecne posiadam atomicki edge sl 165, ale że ostatnia zima była jaka była:) cześciej jak dwa razy w roku w alpy nie da rady:) a przynajmniej raz w tygodniu muszę deski do nogi przypiąć, z racji bliskości wisły, szczyrku i okolic, postanowiłem wybrać coś bardziej uniwersalnego. Skłonił mnie do tego pobyt nie mogę powiedzieć ze pięknej niedzieli, bo była to moja ostatnia niedziela z racji zdenerwowania warunkami i ilością osób na nowej osadzie:) byłem tam o godzinie 8:00 a już o 9:00 moje narty topiły się w breji jaka była na stoku, postanowiłem więc coś pożyczyć i gosciu zaproponował mi właśnie ww. heady 163 cm powiem szczerze zjechałem na nich ze dwa razy ale odczucie super w tej breji te narty jechały jak po sztruksie ( no może trochę przesadzam) i teraz moje pytanie czy przy moim wzroście 174 cm narta heada 163 bedzie dobra czy może pchać sie w 170??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjechałem na nich ze dwa razy ale odczucie super w tej breji te narty jechały jak po sztruksie ( no może trochę przesadzam)

Nie przesadzasz, tak właśnie te narty jadą:smile:

Dźwigałem jak wielbłąd do Andory w marcu 2 pary nart, jedna z nich to właśnie ta narta którą pożyczyłem od jednego z forumowiczów na wyjazd, a druga to moja Blizzard R Power. Pierwszy dzień spędziłem na swoich nartach a jak że, natomiast w drugi dzień z dużą dozą niepewności czy aby dobrze robię zabrałem na stok Heada isupershape rally i już po 3 skręcie wiedziałem że do końca pobytu moich Blizzardek nie dotknę i tak było:smile:

Na Twoje pytanie Ci nie odpowiem, ja przy wzroście 183 jeździłem na nartach 170 i gdybym kupował dla siebie te narty to wziął bym je w tej długości.

Kiedyś był taki wątek na forum założony przez Lokcia "Po co komu krótkie narty, a ja bym się zapytał, po co komu za długie narty:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa jest o 2 mm szersza, od tej co mieliśmy, znaczy ja ją mam nadal, bo Darek kazał nie odsyłać:rolleyes::

Coś mi się zdaje że Rally to podgrupa,nieco miększa nartka,łatwiejsza w prowadzeniu od titana ale ogólnie dużej różnicy nie ma :rolleyes::

http://www.dawgcatching.com/blog/ski/2014-head-i-supershape-rally-vs-titan

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

titanium też fajnie wygląda :) dosyć szeroka pod butem promień też całkiem niezły :) rally przy 163 ma promień tylko trochę większy jak moja obecna slalomka, no i teraz dylemat rally czy titanium :) no i oczywiście długość. Kiedy kupowałem atomica doradzano mi żebym slalomke wziął w okolicach 170 z racji rockera :) przy obecnej długości w szybkim skęcie narta prowadzi sie dobrze przy wikszej prędkości wiadomo z racji swojej długości robi się trochę nerwowo. Na headach nigdy nie jeździłem, nie mają długości pośredniej typu 165 która była by pewnie najlepsza w moim przypadku a nie wiem czy 163 nie będzie za nerwowa przy szybszej jeździe:) oto co odpisał mi sprzedawca na temat nart

"Przy Pana wzroście zdecydowanie poleciłbym długość 163 cm, dłuzsze narty będą stabilniejsze przy większych prędkościach,

natomiast wykonane są one w technologii ERA 3.0 czyli mają m.in. Rockera dzięki czemu będą łatwiej inicjowały skręty. Do tego

mają progresywny promień skrętu dzięki czemu pomimo Rockera będą w 100% trzymać na krawędziach przy niewielkiej sile docisku na krawędź."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na headach nigdy nie jeździłem, nie mają długości pośredniej typu 165 która była by pewnie najlepsza w moim przypadku a nie wiem czy 163 nie będzie za nerwowa przy szybszej jeździe

:biggrin: umarłem prawie że ze śmiechu,

a tak poważnie zapewniam Cię że te 2 cm w prawo czy lewo są nie istotne i nie odczuwalne, różnica może zaczyna być wyczuwalna od 5 cm wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem na head-ach.

Nie mniej zaciekawiliście mnie i wgłębiłem się w parametry tej narty.

Przypomina ona do złudzenia moją nartę:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,duel,xl-all-mountain,4036.html

Jeżeli jest podobna (a z parametrów wynika, że jest praktycznie bliźniacza) to ten co ją kupi będzie zadowolony.

Mnie ta moja deska przypadła do gustu. Świetnie jeździ na "betonie" i w "brei".

Co do długości to moja (pełny camber) jest w długości 167 (moje parametry to 172/78) i to wystarcza.

Gdybym brał head-a to skłaniałbym się do 170 tym bardziej, że ma rocker.

PS: obawiałem się, że jak mój duel się rozpadnie to będę miał problem ze znalezieniem podobnej deski. Chyba wskazaliście mi następną deskę i trzeba będzie jej spróbować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem na head-ach.

Nie mniej zaciekawiliście mnie i wgłębiłem się w parametry tej narty.

Trzeba wiedzieć jeszcze jedno, nie wiem jak ta Supershape Rally, ale I S. Titan jest nartą bardzo ciężką, w sensie na wagę, para nart o długości 170 waży 7010 gram i to jest więcej od komórki Fischera RC4 SL(165 cm) o 430 g. i tyle samo co Blizzard R Power ale przy długości 181 cm.

Ja jednak jestem zauroczony tą nartą(i Supershape Titan) i chyba sobie sprawię wszystkie z tej grupy:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem na head-ach.

Nie mniej zaciekawiliście mnie i wgłębiłem się w parametry tej narty.

Przypomina ona do złudzenia moją nartę:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,duel,xl-all-mountain,4036.html

Jeżeli jest podobna (a z parametrów wynika, że jest praktycznie bliźniacza) to ten co ją kupi będzie zadowolony.

PS: obawiałem się, że jak mój duel się rozpadnie to będę miał problem ze znalezieniem podobnej deski. Chyba wskazaliście mi następną deskę i trzeba będzie jej spróbować.

Pozdrawiam

Piotrze nie jeżdziłem na twoich nartkach ale SB dał mi śmiga na titanach i na bank nie jest to narta do szkolenia techniki :rolleyes::

Spróbuj i albo ją pokochasz(jak ja i pewien jegomość) albo znienawidzisz :tongue:

Poczytaj sobie jeszcze coś o tej nartce tu http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/12089-Head-iSupershape-Titan-SW-SP13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć jeszcze jedno, nie wiem jak ta Supershape Rally, ale I S. Titan jest nartą bardzo ciężką, w sensie na wagę, para nart o długości 170 waży 7010 gram i to jest więcej od komórki Fischera RC4 SL(165 cm) o 430 g. i tyle samo co Blizzard R Power ale przy długości 181 cm.

Ja jednak jestem zauroczony tą nartą(i Supershape Titan) i chyba sobie sprawię wszystkie z tej grupy:tongue:

Zgadza sie SB ,pisalem o tym w innym temacie, pytalem o info na temat wagi nart wszystkich producentow.

A moze zakup grupowy ? Lub podawajcie ceny gdzie co i za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaka jest różnica w twardości pomiędzy tymi 4 nartami z serii Supershape?

@dareklewandowski w temacie zlinikowanym w poście 12. twierdzi, że Titan jest bardzo twardy, natomiast ja uważam moje Magnumy 163 cm za dosyć miękkie narty.

Czy jest to tylko różnica w odczuciach, czy może rzeczywiście różnią się twardością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie jeżdziłem na twoich nartkach ale SB dał mi śmiga na titanach i na bank nie jest to narta do szkolenia techniki :rolleyes::

Spróbuj i albo ją pokochasz(jak ja i pewien jegomość) albo znienawidzisz :tongue:

No właśnie do tego zmierzam, że ją pokocham jak mojego duel-a:biggrin:

Odczucia na duel-u mam podobne jak Darek na head-ach, choć nie mam przed nimi stracha:wink:

Duel też jest twardy i ciężki a parametry geometryczne ma prawie identyczne jak head.

Moim zdaniem "melanż" slalomki z all to strzał w dziesiątkę. Narta jedzie każdym skrętem, świetnie trzyma i doskonale spisuje się w "kaszy" choć jak każda narta z wyższej półki wymaga i techniki i "zdrowych" nóg:smile:

Jak duel będzie się kończył to właśnie head-em będę mocno zainteresowany (ze względu na podobieństwo).

Na razie jednak duel ma się dobrze więc będę tylko śledził rynek.

Piszcie dalej o tym head-zie

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaka jest różnica w twardości pomiędzy tymi 4 nartami z serii Supershape?

@dareklewandowski w temacie zlinikowanym w poście 12. twierdzi, że Titan jest bardzo twardy, natomiast ja uważam moje Magnumy 163 cm za dosyć miękkie narty.

Czy jest to tylko różnica w odczuciach, czy może rzeczywiście różnią się twardością?

Z serii Supershape jeżdziłem tylko na Titanach i gwarantuje Ci że narta jest bardzo twarda

Ps.b4rt3 b.dobra cena za hedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo znalazłem :)

http://olx.pl/oferta/narty-head-ititan-kers-163-cm-tanio-CID767-ID6TBah.html#15f1c2bb81

trochę leciwe bo to z sezonu 10/11 , ale sądząc po grubości "kantów" raczej niewyeksploatowane.

No chyba, że to zmyślny KANT :)

Mnie interesują tylko nowe i sezon 13/14.

Są na Ebay.de po około 400 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo znalazłem :)

http://olx.pl/oferta/narty-head-ititan-kers-163-cm-tanio-CID767-ID6TBah.html#15f1c2bb81

trochę leciwe bo to z sezonu 10/11 , ale sądząc po grubości "kantów" raczej niewyeksploatowane.

No chyba, że to zmyślny KANT :)

Ogólnie jak przeczytałem ogłoszenie to się popłakałem ze śmiechu:biggrin:

posiadają technologie KERS(kinetic energy recovery system) Technologia KERS działa jak turbosprężarka. Dostarcza mocy i przyspieszenia poprzez usztywnienie tylnej części narty podczas wyjścia ze skrętu.

I jeszcze to jest fajne:

EFEKT: doładowanie katapultujące narciarza w następny skręt.Technologia HEAD KERS jest elektronicznym, w pełni zintegrowanym i automatycznym systemem.

Zaraz idę do garażu oglądać gdzie się bateryjki wymienia, no bo jak jest elektronika to i prąd potrzebny, a może trzeba je ładować jak telefon stupid.gifbangin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo znalazłem :)

http://olx.pl/oferta/narty-head-ititan-kers-163-cm-tanio-CID767-ID6TBah.html#15f1c2bb81

trochę leciwe bo to z sezonu 10/11 , ale sądząc po grubości "kantów" raczej niewyeksploatowane.

No chyba, że to zmyślny KANT :)

Ale jaja gościu podniósł cenę o 100 procent :biggrin:

A już chciałem sprawdzić jak się zachowuje Titan o długości 163cm :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...