Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie - małe ośrodki, puste trasy (Austria)


koliber

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dotychczas najprzyjemniej jeździło mi się w niewielkim Kappl (odwiedziłem 4 większe stacje: Europa-Sportregion, Saalbach, Ischgl, Serfaus), korci mnie znalezienie czegoś podobnego bliżej. Chodzi mi o miejsce z równie długimi i pustymi trasami, wijącymi się wśród dziewiczego śniegu, bo dopiero w Kappl mogłem się naprawdę wyszaleć, a nie lawirować między muldami i ludźmi.

Wiem, że większość z Was nie wyobraża sobie jeżdżenia przez tydzień po 40 km tras, ale różnica w ilości ludzi (a co za tym idzie - jakości śniegu) jest ogromna. Przeglądam sobie ceny karnetów i wychodzi, że w tych bliższych miejscach są jakoś dziwnie drogie - np. St.Jakob, Sillian, Wildkogel znacznie powyżej 40 euro/dzień, a np. tyrolskie Kappl, See, Galtur, Hochzeiger, Hochoetz+Kuhtai - 35-38E. Czyli albo trzeba nadłożyć 150-200 km, albo zapłacić więcej za karnet. Na oku mam póki co wspomniane Wildkogel i Sillian (z opcją wycieczki do Cortiny d'Ampezzo - 50km), chyba że ktoś zna inne urokliwe stacje, w miarę wysoko położone? Szkoda że Sportgastein nie ma osobnego, tańszego karnetu niż ten na całą dolinę.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na Hochkarze byłem (chyba właśnie m.in. z Tobą - jeden z pierwszych wyjazdów), ale to właśnie zupełnie inny typ ośrodka. Mało tam długich tras, wyprzęganych wyciągów, widoki też takie sobie.

A byłeś może na Wildkogel lub w Sillian? Pytam, bo chyba byłeś już wszędzie:) Ciekaw jestem takich subiektywnych opinii - gdzie są ciekawsze, bardziej urozmaicone trasy, ładniejsze widoki i ogólnie który najbardziej polecasz z tych wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Muttereralm. Ja mógłbym jeździć przez cały sezon :cheerful: ( nie należę do tych którym Tux na jeden dzień to za mało)

Piękne trasy prowadzące przez las, stok co chwile zmienia nachylenie i kierunek.

Nie trzeba używać kanap, można się wozić jajkami nonstop z dołu na górę. Bylem na początku kwietnia i ośrodek b ył praktycznie dla mojej paczki.

Jak dla mnie to super miejsce. Mały ośrodek, ale spędziłem tam super dzień.

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na Hochkarze byłem (chyba właśnie m.in. z Tobą - jeden z pierwszych wyjazdów), ale to właśnie zupełnie inny typ ośrodka. Mało tam długich tras, wyprzęganych wyciągów, widoki też takie sobie.

A byłeś może na Wildkogel lub w Sillian? Pytam, bo chyba byłeś już wszędzie:) Ciekaw jestem takich subiektywnych opinii - gdzie są ciekawsze, bardziej urozmaicone trasy, ładniejsze widoki i ogólnie który najbardziej polecasz z tych wymienionych?

Oczywiście , że byłem - Wildkogel szału nie robi - 1 dzień tam to max - fajna trasa saneczkarska , ale jako zjazd narciarski płaski i nużący , choć długi - u góry parę krzeseł w 1 kotle,dość płasko.Sillian na pewno ciekawsze, zjazd wzdłuż gondolki na sam dół dużo ciekawszy niż w Wildkogel,ale na dolnej stacji często są kolejki.Trasy wzdłuż obu wyprzęganych krzesełek są w porządku , ale nie ma tam za dużego wyboru i może się z czasem nudzić.Moim numerem 1 z małych ośrodków do 50 km tras jest Hochzeiger w dolinie Pitztal - tak urozmaiconych i " pokręconych" zjazdów nie ma chyba nigdzie,z jednego urządzenia wyciągowego dostępnych jest nie 2 , a kilka tras , przez co nie ma na nich tłoku.Kappl mi się nie podoba - poza rewelacyjną trasą z samej góry (chyba 9-tka)reszta jest "tak se" i wkurzają mnie dziwnie poprowadzone wyciągi i mała gondolka z dołu,przez co wjazd na samą górę zabiera dużo czasu. Lajtowe Muttereralm z świetną trasą do Gotzens w połlączeniu z Axamer Lizum (świetna trasa nr 1 ) też jest według mnie warte odwiedzenia - w zeszłym roku spędziłem tam 5 dni z familią i nikt się nie nudził.

Nie wiem tylko , dlaczego uparłeś się koniecznie na małe ośrodki - różnica w cenie skipassu jest znikoma w porównaniu do ceny całego wyjazdu , a zawsze lepiej jest mieć większy wybór . W dużych ośrodkach trzeba po prostu wiedzieć , gdzie i o jakiej porze jeździć - ja w moim ulubionym Ischgl nawet w szczycie sezonu nigdy nie stoję więcej niż 5-10 minut w kolejce w ciągu całego dnia , ale jak np. popełnisz błąd i zjedziesz o godz.10 do miasteczka to możesz ponad pół godziny stać w oczekiwaniu na gondolkę...

P.S. Co do Sportgastein - jest to dobra miejscówka freeride'owa , dla jeżdżących tylko trasami to pomyłka.

Edytowane przez JurekByd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o czekanie w kolejce, tylko tłok na trasach. Dla porównania - w Ischgl (rzeczywiście świetnym) już po wyjściu z gondoli i zrobieniu kilku śladów na śniegu, czuje się pod nartami, że każde miejsce było przejechane już przez tysiąc narciarzy. Główne trasy już koło 11-12 godziny są pełne może nie muld, ale dobrze mi znanej z polskich stoków "kombinacji" (kopy śniegu na wyślizganej powierzchni), to powoduje że narciarze w tych miejscach jeżdżą dużo wolniej, tworząc jeszcze większe muldy itd. Bo jak sam zauważyłeś, w mniejszych ośrodkach z jednego wyciągu rozchodzi się zwykle kilka tras, kanapy są częściej 4-osobowe niż 6/8, a i tak często jeżdżą puste. No i masz rację z tymi cenami - w Hochzeiger jest w miarę niska, a w tych bliższych od Polski niewiele różni się od tych dużych ośrodków. Dlatego pytałem o inne propozycje.

A czemu tak mnie ciągnie do do Sillian, czy Sportgastein? Bo jestem narciarzem raczej rekreacyjnym i duże znaczenie mają dla mnie walory widokowe. Trasy w Sportgastein (podobnie jak w Kappl) sięgają 2650m npm czyli jeździmy w prawdziwie alpejskiej scenerii, powyżej granicy lasów. 1 gondolka, a 4 trasy wyglądające na zdjęciach bardzo ładnie, właśnie jak wymarzone przeze mnie - długie, wijące się po lekko pofałdowanym terenie. Wildkogel na zdjęciach też mi się bardzo podoba. No ale właśnie ciekaw byłem też opinii kogoś kto tam jeździł. Z kolei za Sillian przemawia (poza wcześniejszymi zaletami) bliskość Dolomitów, w których nigdy nie byłem.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...