Narty - skionline.pl
Jump to content

koliber

Members
 • Content Count

  825
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

koliber last won the day on April 10

koliber had the most liked content!

Community Reputation

781 Excellent

About koliber

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 01/06/1983

Personal Information

 • Imię
  Witold
 • Miejscowość
  Gliwice

Ski equipment

 • Narty marka
  Fischer Hybrid H5
 • Buty marka
  Alpina

Skills

 • Styl jazdy
  carving
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Powyżej Priehyby, na 1-ce śnieg leżał cały czas. Gdyby ktoś chciał, to pewnie mógłby pojeździć.
 2. Nie wiem czy ktoś to już na forum zamieścił, ale pozytywnych wieści nigdy za wiele:) https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/596561,ulatwienia-inwestycje-narty-ekolodzy-protest.html
 3. W ośrodkach czeskich i słowackich TMR też nic wielkiego się nie wydarzy - tak przynajmniej wynika z relacji niektórych akcjonariuszy, którzy byli na walnym zgromadzeniu (jedynie dla nich dobra wiadomość, że poza darmowymi skipasami, rozważane jest wznowienie wypłat dywidendy). Najbardziej prawdopodobne jest poszerzenie tras w nowo nabytym ośrodku Jested i budowa restauracji w Szczyrku (na wzór tej przy wysiadaniu z kanapy z Luczek), a wszelkie powazniejsze inwestycje (m.in. połączenie Szpindlerowego Młyna, gondola Biela Put-Priehyba w Jasnej oraz niebieska trasa Lukova-Otupne) dopiero w przyszłych latach.
 4. koliber

  Kasprowy Wierch

  Mnie się zdawało, że w ostatnich kilku sezonach Kasprowy, Chopok i Łomnica kończyły sezon zwykle w pierwszy weekend maja, więc ta zima to nic nadzwyczajnego.
 5. Dla zobrazowania sytuacji - tak to wyglądało w niedzielę (zielony - trasy czynne i przejezdne, pomarańczowy - trasy nieczynne). Najgorzej z tras otwartych prezentowała się 5-ka (w całości przejezdna, ale śnieg biały zmieszany z brązowym). W ciągu dnia szybko topniał śnieg na 33-tce na południe - na bardziej stromych fragmentach wystawionych na słońce.
 6. Ja też jestem w mniejszości niepijącej:) Ogólnie siedzę tu już parę dni i jak jutro pogoda będzie taka jak dziś i wczoraj, to planuję odpoczynek, ale jak tylko wyjdzie słońce, to chętnie bym wpadł się chociaż przywitać. Tylko kiedy i gdzie? Może w południe na Priehybie?
 7. To mnie się ostatnio w marcu konduktorka czeskich linii "Leo Express" zapytała jak to możliwe, że przewożę narty, skoro oni opcję przewozu nart mają na stronie www tylko do końca lutego, a w marcu można zaznaczyć przy kupnie biletu jedynie "przewóz roweru". Wyjaśniłem, że kupowałem wcześniej. I tak musiała specjalnie rozłożyć stojak do nart, bo był przygotowany tylko pod rowery. Teraz już wolałem pojechać samochodem, żeby nie robić problemów:) Dziś bez zdjęć, bo pogoda gorsza - powyżej granicy lasu mgła, a po południu powyżej Priehyby zaczął parad drobny śnieżek i pada do teraz, choć to symboliczny opad i nic nie daje. Ogólnie jakoś wilgotno i nieprzyjemnie się zrobiło. Jutro ma sypać, a weekend z trochę lepszą pogodą. Czyli nie tak źle, jak miało być (zapowiadali kilka dni opadów pod rząd). 33-ki na południe dziś chyba nie ratrakowali, choć zjechać można. Na centralnym parkingu w Krupovej naliczyłem w południe zaledwie 15 aut.
 8. Na Chopoku dziś zdecydowanie mój najlepszy dzień w tym sezonie. Już chyba nigdy nie pojawię się na tej górze przed 10-tym kwietnia, bo to zupełnie inna jazda. Nie ma już ludzi, ładujących się do gondoli na stojąco po 15 osób. Nie ma muld, mimo że śnieg jest miękki, bo nie ma kto tych muld tworzyć. W dodatku, o ile w przypadku Szczyrku pojawiały się dawniej podejrzenia TMR o oszczędność, to na Chopoku trzeba przyznać, że ratrakują prawie wszystkie trasy na całej szerokości, mimo że narciarzy jeździ garstka. Zresztą w Szczyrku też się to zmieniło (pusta 9-tka, dawniej nieczynna). Mieszkam tym razem pod samymi wyciągami, w jednym z tańszych (jak na tą okolicę) hotelu Liptov, dzięki czemu już nie muszę sprawdzać pogody na kamerkach, bo kamerką jest moje okno - z takimi widokami jak niżej na zdjęciach. Przez 5 dni miało padać, tymczasem dziś jeszcze przez większość dnia było słonecznie, choć koło południa padał drobny deszczyk, niezależnie od wysokości (ciepło - na dole +10, na górze +5, choć rano też było 10). Doskonałe warunki panują na wszystkich głównych trasach: 1 i 11-ka na całej długości (980m przewyższenia) równiutkie, śnieg jak dla mnie idealny - lekko miękki, umożliwiający wcinanie się krawędzi, ale równy. Dpiero przy samym dojeździe do kanapy w Zahradkach jest już brązowo. 7-ka i 2-ka do Jasnej też świetne. O dziwo, na całej 33-tce na południe też bez przetarć czy kamieni (przynajmniej rano), 31-ką nie jechałem. Nieczynne oba warianty 12-tki w Zahradkach (i słusznie - zupełny brak śniegu na dole) i 10-tki (te raczej z powodów frekwencyjnych). Na 5-tce śnieg biały na przemian z brązowym, więc tą pewnie zamkną jako następną. Nie wiem skąd w kwietniu takie pustki - przy dzisiejszym przepływie informacji wydaje się, że trudno ukryć informacje o takich warunkach, a jednak chętnych do jazdy nie ma. Spodziewałem się, że głownie Polacy będą przodować, a tych nie spotkałem dziś wcale - jedynie Słowacy i chyba Węgrzy. Od jutra ma padać śnieg przez kilka dni, więc pewnie przybędzie kolejny metr i sezon zakończy się gdzieś w połowie czerwca:) Na razie niestety na dole znów zaczął padać deszcz, ale już powoli przechodzi w mokry śnieg.
 9. Ja jadę we wtorek pod wieczór, ale na 6 dni i z Gliwic (przez Katowice-Bielsko). Ma niestety padać przez wszystkie te dni, ale w marcu też tak miało być, a ostatecznie na 5 dni były 3 względnie słoneczne.
 10. Kompromis z KPN zawierał podobno ustalenia, że w zamian za rezygnację z tras w kierunku łabskiego Szczytu, można było wybudować 6-os. kanapę (obecnie funkcjonującą), czyli raczej mała szansa na rozbudowę. Warto dodać, że właśnie pod Łabskim Szczytem znajduje się miejsce tzw. wiecznego śniegu, leżącego zwykle przez cały rok (taki mini-lodowiec). Jest to ciekawostka, bo akurat to miejsce nie jest specjalnie zacienione przez skały. Można zresztą zobaczyć na zdjęciach satelitarnych, że takich miejsc jest mało, nawet na wyższych, północnych zboczach Śnieżki.. Podobna ciekawostka występuje na Chopoku, gdzie o dziwo największy płat śniegu w lecie leży na południowym stoku, na fragmencie trasy 33a, a nie w szczelinach między skałami na stoku północnym. Aczkolwiek to mogą być pozostałości po sztucznym.
 11. Nie wiem gdzie jest więcej śniegu - dla mnie to nieistotne, byle było go wystarczająco dużo do jazdy. Być może naturalnego jest na Chopoku mniej (bo jest wywiany), ale wspomagają go lance aż po sam szczyt. Krajobraz minimalnie bardziej podoba mi się na Kasprowym. Lubię widok w dół na Kocioł Gąsienicowy i to długie wypłaszczenie. Trasy na Chopoku są strome zwykle na dużej długości. Ogólnie tak jak pasazer85 napisał, trudno te góry porównać. Chopok jest bardzo urozmaicony. Są trasy w lesie i ponad lasem, są trasy poprowadzone terenem "wypukłym" (1) i "wklęsłym" (33), są trasy o nachyleniu północnym i południowym - po prostu ogromny wybór, w razie np. niesprzyjających warunków pogodowych, zawsze można gdzieś się przenieść. Wadą jest tłok, ale to nie o tej porze roku. Teraz powinno być idealnie.
 12. koliber

  Kasprowy Wierch

  Ja bardzo lubię klimat Zakopanego. W przeciwieństwie np. do Szczyrku, który klimatu (moim subiektywnym zdaniem) nie ma wcale.
 13. Ja będę ponownie 10-14 kwietnia.
 14. Chopok cały czas śnieży - nawet teraz, w środku dnia: http://www.jasna.sk/hory/lyzovacka/webkamery/konsky-grun-1843-m-nm/ A jakie pustki i przy tym pogoda - żałuję trochę, że nie poczekałem z wyjazdem, bo w środku marca tam jednak jest środek sezonu, a teraz można pewnie pięknie poszaleć. O ile pamiętam, zjazd do Priehyby w ostatnich 3-4 latach był możliwy jeszcze w pierwszy weekend maja (choć trasa była oficjalnie zamknięta i nieratrakowana), podobnie jak z Kasprowego i Łomnicy.
 15. Jeśli wymienią to krzesło (i zrobią zjazd od razu z górnej stacji w dół, zamiast rynny-trawersu), to już naprawdę będzie sporo. Gorzej, że pewnie na wyprzęgane nie ma co liczyć, bo peron wtedy musi być dużo dłuższy, a na tym stromym stoku nie bardzo jest miejsce. No i jakoś po tylu latach obietnic wciąż mam ograniczoną wiarę w takie zapowiedzi.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...