Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze nart.


M1ST4KE

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, proszę o pomoc w wyborze nart.

1. Mężczyzna,

2. 17lat,

3. Ważę 70kg,

4. mam 185cm wzrostu,

5. Jak długo jeździsz na nartach ? 8 lat

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7-8

7. Jakie masz buty ? Nordica Speedmachine 110

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) aktualnie posiadam narty Fischer RX-8 - jeździ mi się na nich bardzo dobrze i jestem z nich bardzo zadowolony

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Preferuje szybką jazdędługim skrętem.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Najczęściej jeżdżę w Polsce na każdym rodzaju tras. Czyli jak wiadomo często oblodzone, muldy itd.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) różnie ale planuje w najbliższym czasie zrobić kurs instruktora.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycję mam raczej przeciętną. Na stoku spędzam około 30 dni. Zależy od zimy.

13. Możliwości finansowe maksymalnie 800zł

Rozglądam się za jakimiś ciekawymi nartami koło 180cm

mam na oku te:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,atomic,redster-doubledeck-gs,5649.html - 174cm

Edytowane przez M1ST4KE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, proszę o pomoc w wyborze nart.

13. Możliwości finansowe maksymalnie 800zł

Rozglądam się za jakimiś ciekawymi nartami koło 180cm

mam na oku te:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,atomic,redster-doubledeck-gs,5649.html - 174cm

to już klasyka - jak je kupisz nowe za 800 bierz drugą dla mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane kupi bez problemu :)

tak, tak rozumiem - to znamy doskonale - - 2 lata , bezwypadkowy, przebieg 20 tyś km , jeździła kobieta oczywiście nie paliła , stan idealny :stupid:

wierzysz w to ?

i tak oto czytamy w ogłoszeniu z alledrogo:

"STAN BARDZO DOBRY,

NIE WYBITE,

KRAWĘDŹ GRUBA I RÓWNA ,

ŚLIZG CZYSTY BEZ RYS CZY UBYTKÓW- MINIMALNE ŚLADY UŻYTKOWANIA "

cennikowo 3800 do dostania za 2200 a gość sprzedaje za 800 zł topowe narty....

ja tego nie czuje i nie kupie używanych nart .... szkoda pieniędzy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek1, nie do końca zgadzam się z Tobą. Nieraz jest tak, że ktoś jeżdzi niewiele przez 2 - 3 lata, dba o sprzęt i zapragnie zmiany, lub narty nie za bardzo mu odpowiadają, bo spróbował jazdy na innych,lepszych. Kupuje nowe. Co ma zrobić ze starymi? Sprzedaje więc, a ceny używanego sprzętu jakie są, każdy wie.

Podobnie jak z samochodem. Jeżdzisz 5 lat, robisz przeglądy, dbasz o auto, ale kiedyś przychodzi czas kiedy zapragniesz zmiany. Wystawiasz więc na sprzedaż za cenę 30-40% nowego, bo inaczej nikt auta nie kupi. Handlarze, kombinatorzy obniżyli ceny rynkowe oferując złom i "niebite" rozbitki, podobnie jak handlarze sprzedający narty, prawie nówki, pochodzące z wypożyczalni.

Reasumując, trzeba szukać, gadać ze sprzedawcami, wypytywać o sprzęt i przyczyny sprzedaży. Tylko tak można trafić na okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj nie uda ci się uzyskać takiej odpowiedzi, sam się kiedyś o to rozbiłem, nie zawsze chodzi o złą wolę, ale o ilość takich pytań i ilość modeli nart.

Bez spędzenia paru godzin w internecie i poczytaniu o konkretnych modelach i rozwiązaniach w nich użytych. Albo zdanie się na wiedze sprzedawcy w sklepie sportowym.

Polecam stronę www.ntn.pl (zakładka magazyn) - przeprowadzają własne testy dosyć sporej ilości nart można wyrobić sobie jakieś zdanie.

Z tego co wynika z twojej ankiety to pod twoje zainteresowania powinny pasować narty gigantowe, generalnie takie które mają w nazwie GS (ale to nie reguła), tutaj masz przykład:

http://www.voelkl.pl/narty/racetiger/racetiger-speedwall-gs-uvo.html

Generalnie ten typ nart charakteryzuję się dość dużym promieniem skrętu, pytanie czy na polskich dość wąskich stokach to jest to czego szukasz, ale dużo jeździsz więc mniej więcej wiesz jak to wygląda.

Cenna może być tutaj problemem, bo nawet modele z poprzednich lat zaczynają się powyżej 1000, szczególnie jeśli chodzi o sprzęt nie dla początkujących.

pozdrawiam

Luce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę Was o pomoc w wyborze nart tak jak to napisałem w temacie, a nie o poradę jak je kupić.

Więc odpowiedź jest bardzo prosta.

Jeździsz trochę krócej niż j,a ale według oceny trochę lepiej.

Jesteś trochę słabszy, ale pomimo niespecjalnej kondycji być może trochę sprawniejszo- elastyczniejszy, boś młody chłop.

Dwa wyjścia:

1. Pierwsza GS sklepowa 180 - 185 cm, 2-3 letnia

2. Komórka 2-3 letnia GS 178- 184 cm, r24 - 26.

Cenowo brakuje Ci około 200 - 300 złotych na przyzwoita nartę (tak jak kupiłem na jesień), ale możesz próbować, może okazja, może znajomy, może ktoś litościwy.

Jeżeli nie to schodzisz z jakości, bądź z rocznika bądź z jednego i drugiego.

No ile taka narta będzie dla Ciebie ok. na polskie stoki - jeżeli jedyna - to odpowiedź jest tylko w ocenie Twoich umiejętności.

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem dziś na nartach i każdemu kto się zastanawia nad zakupem tych nart, szczerze polecam! Krawędź trzymają doskonale czy to na lodzie czy na kopnym śniegu (byłem na złotym groniu i miałem całe spektrum warunków) jedyny minus to moja kondycja - po 3h jazdy miałem dosyć, a na rx8 na luzie jeden pełny dzień robiłem, coś za coś, wcześniej o haratać biodrem mogłem tylko jak się przewracałem ;). Od nowego roku zaczynam ćwiczyć i w przyszłym sezonie kurs na instruktora:)

Jeszcze raz polecam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...