Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup pierwszych narty


Wronisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić własny sprzęt na ten sezon, jeździłem zawsze na pożyczonym sprzęcie i frajda była z tego zawsze bardzo średnia.

Poza dużymi górami sporo czasu spędzam na górkach w mojej okolicy, w sezonie zawsze tłum i szczególnie w pt-nd trzeba do wypożyczalni sporo wystać.

Do mojego wzrostu sprzedawca w sklepie powiedział, że narty 175cm będą odpowiednie ale po przejrzeniu forum skłaniam się ku nartom 180cm.

W tym przedziale cenowym/rozmiarze znalazłem narty FISCHER PROGRESSOR 900, czy ten sprzęt będzie dla mnie odpowiedni?

Druga sprawa czy rzeczywiście długość 180cm będzie optymalna czy mogę zainteresować się modelami o mniejszych rozmiarach?

Ankieta:

1. Płeć - M

2. Wiek - 29

3. Waga - 90kg

4. Wzrost - 190cm

5. Na nartach jeżdżę - 2 sezony

6. Moje umiejętności określam na - 4

7. Moje buty to - brak (również kupuję w tym sezonie)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - brak

9. Preferuję styl jazdy - szybko i dynamicznie, ale na razie przez umiejętności jazda rekreacyjna

10. Upatrzyłem sobie narty - FISCHER PROGRESSOR 900

11. Mój budżet na narty to około - 1500zł

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ta narta nie będzie dla Ciebie odpowiednia.

Jest twarda i zbyt wymagająca jak na umiejętności 4. Jakbyś się uparł na kupno to przy Twoim wzroście i wadze żeby wykorzystać jej walory powinieneś mieć największą dostępną długość czyli 180.

Gdyby nie wzrost - jak na umiejętności 4 poleciłbym progresora 800 - byłaby nawet rozwojową nartą, ale najdłuższa narta to 175 więc raczej za mało.

Przy wzroście 190 jest problem ze znalezieniem odpowiednich nart. U wielu producentów nawet sklepowe narty GS kończą się na 185cm. Rozejrzyj się za nartami AM (najlepiej po wypożyczalniach bo testy to podstawa) długość około 180. Jak weźmiesz krótszą za chwilę z niej "wyrośniesz".

Pytasz czy możesz zainteresować się nartami o mniejszych rozmiarach - teoretycznie można spróbować z jakimś najdłuższym rozmiarem narty SC, ale proponuje pojeździć przed zakupem.

A może jeszcze ten sezon powypożyczaj. Twoje umiejętności wzrosną i sam będziesz wiedział jaka narta jest dla Ciebie odpowiednia. Natomiast buty oczywiście TAK - w końcu swój własny grzyb jest lepszy niż ten z wypożyczalni :wink:

Edytowane przez kttosiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ta narta nie będzie dla Ciebie odpowiednia.

Jest twarda i zbyt wymagająca jak na umiejętności 4. Jakbyś się uparł na kupno to przy Twoim wzroście i wadze żeby wykorzystać jej walory powinieneś mieć największą dostępną długość czyli 180.

Przy podobnych parametrach wzrost/waga/umiejętności Progressory 900 są dla mnie za miękkie - po przechyleniu się na języki skręcają prawie w miejscu, że można się wywalić ;)

Polecam potestować narty z kategorii zaawansowany/ekspert. Ja na razie jeżdzę na Head Icon TT 80.

edit:

mówiłem o tym modelu:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,progressor-900-flowflex-2-0,4990.html

teraz może być lepiej:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,fischer,progressor-900-black,7148.html

Edytowane przez Plywak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Tak jak napisane przy tym budżecie wybór nart 180 jest dosyć mocno ograniczony. Mimo wszystko przy sprzęcie na którym jeździłem dotychczas różnica będzie kolosalna.

Z tego co mi wiadomo to P900 nie są miękkimi nartami więc może nie będzie tak źle, brałbym model 13/14 lub tegoroczny jak znajdę w okazyjnej cenie.

Prześpię się z tym jeszcze przez święta do wyjazdu zostało trochę czasu.

Jeszcze spytam o jedną rzecz, załóżmy że kupiłem te P900 buty o twardości 90/100 będą ok czy będzie za sztywno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...