Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

La Molina - Masella 24.01-31.01


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia z dnia piątego widok na trasę zieloną dla początkujących obok wolne krzesło

Kopia DSC02082.jpg

Ja plus małżonka i widoki widoki , muszę znów pochwalić narty - rewelacyjna jazda polecam je gorąco , ostatnio jeździłem na nowszym modelu 7.2 rocker ( absolutnie nie dla mnie )

Kopia DSC02086.jpg

Kopia DSC02089.jpg

Kopia DSC02092.jpg

Kopia DSC02094.jpg

Kopia DSC02099.JPG

Kopia DSC02100.JPG

a dziś tak jak pisałem , katastrofa i siedzimy w hotelu Region polecam z wskazaniem na Masalle i tu ciekawostka nie ma czytników karnetów przy wyciągach :wink: , chyba mało tu Polaków widzieli , stoi sobie Pani przy dolnych ławkach i wyrywkowo sobie sprawdza :stupid:Przy dobrej cenie spokojnie polecam ten region zamiast np. Białki czy innego naszego Top regionu

57da831507fe1_KopiaDSC02082.jpg.cc0e7520dfc23bc4c6238ef32cd77a48.jpg

57da83150ebae_KopiaDSC02086.jpg.cfb21aa256cb061520369ead7f52559b.jpg

57da8315163cc_KopiaDSC02089.jpg.fe1586afb074646e6b4e853a148bbf38.jpg

57da83151cce4_KopiaDSC02092.jpg.57b7de2a0cc03737578588f97b56510a.jpg

57da831523534_KopiaDSC02094.jpg.fd6609980e0b71f42b5af8f7c51e9f05.jpg

57da83152c928_KopiaDSC02099.JPG.167030ababa145da233343b1b97e176b.JPG

57da8315339cf_KopiaDSC02100.JPG.a9993945c6e95401e040c1cb4f9230d5.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla mojej grupy katastrofa , śnieg pada od wczoraj wieczór cały czas sypie i nic nie widać więc wolne dziś

Minusem tego hotelu jest położenie w takiej sytuacji tu nie ma gdzie wyjś

dlatego pisalem wczesniej ze lepiej w tym hotelu miec wlasny transport:wink: ale dlaczego nie poszliscie na narty?stacja normalnie dziala, ja co prawda jestem w Masella ale jak przejezdzalem przez Moline to wyciagi lazily.Masella bardziej oslonieta jest i sie lepiej przy padajacym sniegu jezdzi:rolleyes:: na razie koniec jazdy, pora na obiadek:biggrin: i sily na nocna jazde musze zostawic:biggrin:
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region polecam z wskazaniem na Masalle i tu ciekawostka nie ma czytników karnetów przy wyciągach :wink: , chyba mało tu Polaków widzieli , stoi sobie Pani przy dolnych ławkach i wyrywkowo sobie sprawdza :

taaa, wiec normalnie to Masella ma swoje karnety ktore sie roznia od laczonych ( ktore sa dotykowe ) jest taki przylepiany do drucika ;-) to raz, dwa jak nie masz masellowego to masz alp2500 wiec przechodzisz normalnie , a trzy tutaj raczej nikt nie oszukuje i nie kombinuje w taki sposob zeby jakos na " lewo" sie wpiac:mad::, troszke inna mentalnosc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisalem wczesniej ze lepiej w tym hotelu miec wlasny transport:wink: ale dlaczego nie poszliscie na narty?stacja normalnie dziala, ja co prawda jestem w Masella ale jak przejezdzalem przez Moline to wyciagi lazily.Masella bardziej oslonieta jest i sie lepiej przy padajacym sniegu jezdzi:rolleyes:: na razie koniec jazdy, pora na obiadek:biggrin: i sily na nocna jazde musze zostawic:biggrin:

no to gratuluję

to że ławka chodzi nie oznacza że coś widać

trasy po opadach zapewne równe jak stół ?

smacznego życzę ale na ten obiadek to chyba gdzieś jedziesz bo ja nie znalazłem nic prócz fastfood ( pomijam Schuss )

to się nie ujeździłeś jak ma siły na nocną jazdę , popraw mnie jazda nocna przy tej jednej ławce ? za 25 e czy 49 e ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, wiec normalnie to Masella ma swoje karnety ktore sie roznia od laczonych ( ktore sa dotykowe ) jest taki przylepiany do drucika ;-) to raz, dwa jak nie masz masellowego to masz alp2500 wiec przechodzisz normalnie , a trzy tutaj raczej nikt nie oszukuje i nie kombinuje w taki sposob zeby jakos na " lewo" sie wpiac:mad::, troszke inna mentalnosc

I słusznie że nie oszukuje , wspomniałem tylko o polskich kombinacjach o których nawet tu poczytasz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie nie ujezdzilem bo tak tylko na chwilke wpadlem po drodze:biggrin: genralnie to w piatki teraz tylko na nocne jazdy przyjezdzam:smile:

Ja mam karnet na caly rok wiec mam noc w pakiecie:smile: ale normalnie dorosly to kosztuje 20€ a od tego roku jeszcze mozna 2h w czwartek nocka pojezdzic i tam jak dobrze pamietam chyba byla 15€ bo krocej sie jezdzi

Frajda niesamowita , bo oprocz samej jazdy oczywiscie to dochodza super nocne widoki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smacznego życzę ale na ten obiadek to chyba gdzieś jedziesz bo ja nie znalazłem nic prócz fastfood ( pomijam Schuss )

?

dziekuje :-) wlasnie na drugie danie czekam sobie :-) . Wiesz a raczej nie wiesz :frown::jestes obok a raczej nad dolina ;-) ktora slynnie z lokalnych knajpek , szczerze to co miasteczko lub wiocha to jakas knajpka ze wlasnym specjalem jest :biggrin:

Wiec generalnie to jak sie jedzie tutaj w gory to po dniu narciarskim wszyscy gdzies po knajpkach na nocne kolacje jezdzimy ( dlatego tez pewno na stokach sa tylko szybkie przekaski ;-) ) bo i tak pozniej radosc iscia na kolacje :-)

Naprawde zaluj ze nie bylo Ci dane poprubowac lokalnych przysmakow :-( . Moze to bedzie pretekst do ponownego przyjazdu ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że nie trzeba mnie namawiać na powrót tu

Kolację są wyborne w hotelu ( polecam hotel )

i mamy do krojenia różne lokalne smakołyki , coś jak nasza kaszanka czy inne cuda z podrobów plus te wszystkie suszone wędliny

Jedliśmy w Schuss danie lokalne Trinxad , coś jak placek z ziemniaka plus warzywa na to bekon całkiem całkiem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kolacje w Collada sa dobre jak na hotel, ale to tylko zwykla normalna kolacja hotelowa nie majaca za wiele z lokalna kuchnia ;-)

Trinxat jest ok ;-) ale tam jest wiecej kapusty niz ziemniaka :wink:ale to generalnie przystawka :biggrin: a butifary z grilla to nie zjesz w hotelu :tongue:

Arbiter jedzenie dla nas jest sztuka i miloscia zycia:angel:, tutaj mozna powiedziec ze wszystko toczy sie w kolo jedzenia wiec to temat rzeka :cheerful: a okolice Puigcerda slynnie z mies wszelakich i nie tylko :wink:, nie na darmo polowa Barcelony ma tam swoje drugie domy :tongue: nie tylko zeby na nartach jezdzic

I w hotelu nie zjesz prawdziwego lokalnego deseru jakim jest crema catalana, mmm pychota, zreszta wlasnie go skonczylem:biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butifary może z grilla nie jadłem a może i tak

na stoku te przepyszne kanapki min. z tą waszą butifarą jadłem i mi smakuje

a i dodam że niepotrzebnie na przekąskę każdy brał po porcji ( a porcja to dwie kanapki ) syte że .....

baw się dobrze

ps. w moim towarzystwie ciężko by było pojechać na kolację do tych różnych lokali bo nie było by kierowcy na powrót , CAVA też dobra

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaMOlina żegna nas tak

image.jpg

Wyjazd bardzo udany , piec dni cudownej jazdy Hotel ma swoje plusy ( cena , obsługa , jedzenie , atmosfera ) ma tez minusy ( słabo izolowane pokoje wszystko słychać a wpuszczenie wody to hałas jakby pociąg obok jechał )Jednak minusy nie przesłoniły plusów Jeśli tu wrócę a jest taka szansa to wypożyczam auto na lotnisku i jestem niezależny od grupy ( przy 4 osobach koszty śmieszne )Fajnie jest być pod wyciągami na otwarcie gdyż naprawdę nikogo praktycznie do 10 nie ma Jazda do 17 to jazda juz w cieniu bo słoneczko się chowa za górami Widoki pokazaliśmy na zdjęciach mam nadzieje ze nie zanudzilem forumowiczow Dziękuje za śledzenie naszej wyprawy w PIreneje i potwierdzam , nie ośrodek jest najważniejszy a śnieg i słońce wtedy i gorszy wyciąg nie przeszkadza a pustki na trasach to jest to co każdy chyba lubi najbardziej

image.jpg.d57fb6df776f05e1f5e16e39d511c88a.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aribiter to fajnie ze Pireneje was zauroczyly choc to tylko mala czesc ;-) bo tak naprawde nawet nie przejachales calego Alpa ;-)

Zaluj ;-) nie mogles wczoraj noca poszusowac bo warunki byly obledne :angel: dawno tak sie nie wyszalem :-)snieg naszczescie malo padal, sypnelo potem znow ale mowie wam nocny narciarski raj :-)

Jeśli tu wrócę a jest taka szansa to wypożyczam auto na lotnisku i jestem niezależny od grupy

i to jest bardzo dobra opcja :-)raz przylatujesz kiedy chcesz:smile: dwa masz co robic po jezdzeniu a jest naprawde

jak ktos lubi jest co zobaczyc ;-) nie wspominajac juz o tym co pisalismy mozna poszalec i poodkrywac wszelakie knajpki kulinarne :-) no i jak masz auto to mozesz tez podjechac do innych pobliskich stacji

Tez zupelnie inna jazda i kazda zupelnie co innego oferuje

jest najważniejszy a śnieg i słońce wtedy

i tego nalezy sie trzymac :-) slonaca i sniegu tutaj nie brak w koncu La Molina jest najbardziej sloneczna stacja ;-)to moze sie uda za rok ;-)

Jak tak polubiles Cava, to jak Ci sie uda to na wspominienie kup sobie na lotnisku marke Juvé & Camps , taki smak na koniec wyjazdu :angel:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vado dzięki za informacje te przydatne i te mniej

Mnie nocna jazda nie interesuje , jak wbijam na stok na rozpoczęcie i jeżdżę 8 godzin to wybacz ale o nocnych jazdach nie myśle

To jest dobre dla tych co wytrzymują 24 h na nartach a ja juz nie :sorrow:

Są tacy co na cały dzień zjadą dwa razy siedzą w knajpach i opowiadają opowieści dziwnej treści

Dla mnie ważniejsza jest jazda na nartach niż szukanie specjałow lokalnej kuchni ( nie mówię ze nie lubię lokalnych specjałow ) ale nie to jest najważniejsze

Dodam iż ceny na stoku porównując z I czy A są naprawdę przyjazne bo za 10 eu na dwie osoby wypisze dwa piwka i zjesz super kanapkę na ciepło

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym watku nie piszemy o alpach:tongue:

Jak ktos lubi 8h non stop to mu nikt na drodze do szczescie nie bedzie stal:cool::

my jestesemy bardziej wyluzowani:biggrin: i jako ze narciarstwo jest sportem towarzyskim to tym bardziej lajtowo a nie gora dol gora itd

Ale kazdemu wg potrzeb:rolleyes:: wazne zeby sie wyjazd udal:cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym watku nie piszemy o alpach:tongue:

Jak ktos lubi 8h non stop to mu nikt na drodze do szczescie nie bedzie stal:cool::

my jestesemy bardziej wyluzowani:biggrin: i jako ze narciarstwo jest sportem towarzyskim to tym bardziej lajtowo a nie gora dol gora itd

Ale kazdemu wg potrzeb:rolleyes:: wazne zeby sie wyjazd udal:cheerful:

Zgadzam się z Tobą że każdemu wg potrzeb , jednak ty myślisz osoby mieszkające obok stoku od osób dla których wyjazd na tygodniowe narty to wyprawa . I nie ma to nic wspólnego z wyluzowaniem . Ty możesz tam przyjechać na 10 pojeździć do 13 zjeść objad i przyjść na nocne nartowanie . Ja wole intensywnie jeździć w słońcu niż się odbijać po nocy na jedynej czy dwóch trasach . A wieczorem usiąść ze znajomymi i "omówić" dzień tylko nie za mocno aby omawiane nie przeszkodziło w porannym wstawaniu

:cheerful: i moim kryterium są stoki , słońce śnieg a nie poszukiwanie w okolicy lokalnych przysmaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kazdemu wg potrzeb:rolleyes:: wazne zeby sie wyjazd udal:cheerful:

Wlasnie:biggrin:ja juz na 100% jestem nastawiony na wyjazd do La Molina:applause:

Vado wyslalem ci pw to jak znajdziesz chwilke:rolleyes:: to prosze o porady, moze sie jakos na stokach spotkamy:angel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wybor miejsca :applause: na pw odpisalem:smile: powiem wam tak , warunki dzis sa z......biste:biggrin: po opadach duuuzych sniegu :biggrin: wyszlo sloneczko i jest poezja :biggrin: na stoku poniedzialkowo ........echo:tongue:Wogole sniegu dowalilo w Pirenejach ponizej zdjecie z innej stacji troszke juz bardziej na pln zach:wink:

1422815354706.jpg

wiec jak zima to tylko w Pirenejach:cheerful:

1422815354706.jpg.0535440642c69c7a2efcb03712531f9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...