Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty + buty dla srednio zaawansowanego


aydar

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - m

2. Wiek - 28

3. Waga - 78 teraz, w zime bedzie 80-83 (zimowa masa przed wiosenna redukcja :) ). Jesli to istotne to tluszczu mam na sobie jakies 12-14%.

4. Wzrost - 175cm

5. Na nartach jeżdżę od dziecka (od 5/6 roku zycia). Dni w sezonie roznie (5-20). Ostatnie 3 sezony w ogole/2-3dni - kasowo/czasowo nie bylo kiedy, jeden sezon wypadl z powodu kontuzji kolana (zapalenie kaletki maziowej - wyleczone).

6. Moje umiejętności określam na 6/7 - na tyczkach nie jezdzilem daaawno, ciezko mi powiedziec jakbym wypadl.

7. Moje buty to - jakies stare salomonki biedne

8. Teraz jeżdżę na salomon streetracer 10 155cm

9. Preferuję styl jazdy - szybki, dynamiczny z kijami lub bez (glownie bez) zaleznie od dnia, nastroju i trasy.

10. Upatrzyłem sobie narty -

Tutaj mam dwa typy:

1. Atomici nomad blackeye ti 167 lub 174cm

2. Fischer Motive 86 ti 168 lub 175cm

10a buty:

1. Fischer Vacuum (hybrid lub ranger) z flexem 100-120. Zaleznie ktore dorwe.

2. Atomic hawx 2.0 120

11. Mój budżet na narty to około 1500-2000 na narty, 1000-1500 na buty. Im mniej tym lepiej.

Jakiej narty i czego oczekuje? Dobrej narty na srednioprzygotowane Polskie stoki/lepiej przygotowane Alpejskie, ktora bedzie mi mogla towarzyszyc na stoku caly dzien, zarowno rano na przygotowanym, jak i po poludniu na "papce" (wyjazd w Alpy marzec/kwiecien). Jezdze 70% trasami, 30% poza trasa. Bedzie to pierwszy moj bardziej swiadomy zakup.

Dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W jaki sposób nauczyłeś się jeździć. Pytam z ciekawości bo w opisie pełno sprzeczności.

Masz nartki 155cm - to jakiś świadomy wybór? Czy chcesz iść w takim kierunku.

Piszesz o tyczkach - jak rozumiem przypadkowe giganty w okresie dziecięcym bo inaczej nic nie kapuję? W takim razie jak Ci się jeździ na normalnej narcie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dan-D

Wlasnie chce zaczac jezdzic z kijkami, troche sie juz znudzilem jazda bez kijkow :)

@Mitek - po prostu, narty mam juz od 10 lat i nie byl to swiadomy wybor przy kupnie, ciezko wybrac cos samemu gdy sie wie, ze sie nic nie wie, a sprzedawca/najblizsza rodzina nie sa super specami. Totalny przypadek.

O tyczkach to mowilem w sprawie tej skali forumowej. Jak mialem 8-9 lat to zaczalem jezdzic na szkolki narciarskie w ferie przez pare lat z rzedu i tam uczylem sie jezdzic. Wczesniej uczyl mnie moj chrzesny. Pozniej roznie, ale glownie sam juz.

Z dlugoscia - decydowac sie na blizsza mojemu wzrostowi czy jednak ciut krotsza narte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...