Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze sprzętu.


Jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post a na tym forum i dlatego witam wszystkich.

Mam prośbę w pomocy wyboru sprzętu.

Najpierw moje dane:

1. Płeć - mężczyzna,

2. Wiek - 42 lata,

3. Waga - 85 kilo,

4. Wzrost - 178 cm,

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, ( 10 dni w sezonie),

6. Moje umiejętności określam na 5 (optymistycznie 6),

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Head Adapt Edge 90-100,

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Axium 160 cm (stary model kupiłem używki do nauki),

9. Preferuję styl jazdy - (długim skrętem, rekreacyjną (z mała tendencją sportową), po przygotowanych stokach,

10. Upatrzyłem sobie narty - poniżej,

11. Mój budżet na narty to około - 1600 zł.

I teraz meritum sprawy.

Chcę kupić narty typu ALL MOUNTAIN z sezonu co najmniej ubiegłego 2014/2015 - gdyż uważam, że dopiero w tym roku mają przyzwoitą cenę.

Skupiłem się na czterech typach:

1. Salomon X-DRIVE 80 (i tu różne końcówki typu FS, TI, itp),

2. Fischer Motive 76,

3. Fischer Motive 80,

4. K2 AMP Velocity.

Proszę o poradę czy jest przewaga na korzyść któregoś producenta, która końcówka FS,TI jest dla mnie istotna?

Proszę o poradę także o długość nart. Jedynie Fischer na stronie w doborze nart do moich typów przypisał mi 175 cm.

Czy do powyższych nart długości powinny być podobne jak dla Fischera?

Jak ktoś coś może w ww temacie dorzucić to bardzo proszę - ewentualnie jakiś inny,podobny model.

Wiem, że najlepiej to jechać na stok iść do wypożyczalni i przetestować, ale (niestety) jeżdżę w ferie z woj. mazowieckim i wybór w wypożyczalniach konkretnych modeli i to jeszcze z odpowiednim wymiarem graniczy z cudem.

Jeszcze takiej nie spotkałem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2016!!!

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytanie co do sprzętu

Jak poczytałem jeszcze inne posty i testy to jeszcze większy mętlik powstał.

Co do długości to jednak narty to mam praktycznie pewność min 170 cm, a max 175 cm (tu ogranicza mnie Box dachowy).

Teraz do grona moich pretendentów czyli:

Fischer Motive 76 z rocznika 14/15,

dołączyły:

Fischer Progressor 800 (ale tu pojawiło się parę postów z krytyką więc raczej odpadną),

HEAD INTEGRALE 009 (tu dużo słyszałem dobrych opinii, ale są z sezonu 12/13 - obecnie chyba zamiennik to PROGRESSOR F19, F18 lub F17, ale brak recenzji)

Jeszcze jedno pytanie: gdzieś poczytałem, że Atomic i Salomon mają dużo cieńsze krawędzie niż inne firmy - czy jest to tak ważne, aby je pomijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...