Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Podpowiecie coś - dobór gogli


pawlikas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym prosić doświadczonych kolegów narciarzy o pomoc w doborze gogli. Obecnie podczas szybszej jazdy zaczyna łzawić oko. Obecne gogle to marketowe UVEXy za ok. 200 zł. Szukam coś sprawdzonego z lepszej półki - cenowo 400-500 zł choć 100 zł w tą czy w tamtą nie gra roli. Jakie są Wasze opnie na temat gogli z szybką fotochromową - czy warto ? Bardzo proszę podpowiedzcie coś - jaką markę, rodzaj, typ i gdzie je można nabyć, gdyż w Radomiu tylko pozostaje Intersport i Decathlon.

Jeszcze raz bardzo Was prosze o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od zeszłego sezonu gogle Julbo Zebra, o takie:

https://www.polarsport.pl/gogle-julbo-revolution-zebra.html

Mają szybę fotochromatyczną S2-S4, co wystarcza na duży zakres intensywności światła. We mgle jest gorzej, ale nie beznadziejnie. Dodatkową zaletą jest to, że nie są sztywne, tylko elastyczne, dobrze się dopasowują do twarzy i na pewno się nie połamią gdy się je wpakuje np. do plecaka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gogli są tysiące jak i producentów, ale nie każde nadają się na każdą pogodę.

Ja osobiście gdy jest lampa używam ciemnego szkła. Norma. Jak okulary przeciwsłoneczne.

Schody się zaczynają gdy tracimy kontrast błędnik szaleje a stoki wydają się być morzem mleka.

Na taką pogodę używam szkła żółtego. Wszystko się rozjaśnia i naprawdę pomaga. Choć czasem jest tak tragicznie że nic nie pomaga :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem jednak na wymienne szybki i kupiłem (zamówiłem) sobie gogle Bolle Virtuose

http://www.bolle-europe.co.uk/goggles/virtuose/black-and-lime-green-emerald-lemon-gun

Mega prosty sposób wymiany. W zestawie dwie soczewki (jedynki i dwójki). Wszystko fajnie zapakowane. Narazie wypróbowywałem tylko w okolicznym sklepie, gdzie mają promocję (99funtów) - zrobiły wrażenie.

Zamówiłem na amazonie, bezpośrednio od bolle (cena za gogle plus jeszcze jedna bezbarwna soczewka to 78funtów :laughing: )

Warto poszukać i skorzystać :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szyba fotochromowa się nie sprawdza po prostu i zdecydowanie lepsze są dwie podwójne szyby wymienne. Np szyba w zakresie s2-s4 będzie działać na słońce i lekkie zachmurzenie ale na mgłę będzie nieprzydatna. A z kolei jasny fotochrom na mgłę i zachmurzenie będzie zdecydowanie zbyt jasny na słońce. Mam bardzo dobre doświadczenia z szybami wymiennymi. Mam teraz tych szyb 5 w różnych kolorach i zakresach - co jest oczywiście przesadą - ale dostałem je do testów. Myślę że w praktyce spokojnie wystarczą dwie.

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...