Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wierchomla czy Zieleniec ?


Momot

Rekomendowane odpowiedzi

Wierchomla czy Zieleniec ?

No pewnie - była wizyta z PiS-u i pomalowali Wierchomlę na zielono. Niestety farbą emulsyjną. Zieleniec to chociaż olejną antyporostówką pociągnęli, więc nie spływa...

W Wierchomli to od początku jak ktoś z rządu się pojawi to coś albo budują albo malują..:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla czy Zieleniec ?

PSL o ma duże zapotrzebowanie na słomę - chcą podwyższyć średnią w ugrupowaniu. A Wierchomla jest za trudna dla przeciętnego amatora - same trudne trasy, ciągle tylko tyczki i zawodnicy. Przeciętny człowiek nie ma tam czego szukać. Jak już to koniecznie : kask, komplet ochraniaczy i rezerwacja w szpitalu. Jazda po takich nachyleniach jest po prostu dość skomplikowaną metodą popełnienia samobójstwa.:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla czy Zieleniec ?

Ewentualnie, letnie wyjazdy do Chile - tam też podobno fajnie. Tyle tylko, że na tych lodowcach to strasznie plaskato - nachylenie praktycznie cały czas 25-27 stopni - jak na łące. U nas to ośle łączki są bardziej strome. Nudno tam!! Chyba jeszcze jedyny lodowiec taki bardziej stromy to Hohjoch - same ścianki i tylko jedna łączka. Ja tam wolę Zieleniec i jego czarne trasy. Tam przynajmniej jest gdzie pojeździć. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla czy Zieleniec ?

No tak ciekawe te miejscówki. Ale zarąbistym miejscem będzie dolina Val Senales, a szczególnie jej koniec;)

Reasumując wybór jest taki SG w Zieleńcu czy treningowe stoki z masą zawodników w Wierchomli. Z dwojga ... wybieram dalej Wierchomlę i te slalomowe stoki ummm miodzio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla czy Zieleniec ?

A przestań... Ja tam się boję tych slalomów - strasznie podkręcone. Ostatnim razem na moich nówkach Magmach tak mnie wywaliło że nie wiedziałem gdzie góra a gdzie dół. Naprawdę ciężko się było zorientować. W Zieleńcu to chociaż szeroko. Na tym SG masz minimalną szerokość 150 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla czy Zieleniec ?

Nie opowiadaj...Wierchomla ma cirka 125 m szerokości więc znajdzie się miejsce na piękne carwigowe łuki o 4 metrowych promieniach pomiędzy slalomami międzynarodowych grup racowych. Ostatnio widziałem Team Norweski Austryjacki, Włoski. Pięknie się prezentowali na tym wspaniałym stoku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla czy Zieleniec ?

Za to do Zieleńca przyjeżdżają kadry A Jamajki, Kamerunu, Zairu i Tanzanii. Poza tym zawsze można tam spotkać Miszcza Śfiata DH Mogutu Mdzeze z Górnej Wolty. Jest tak sympatyczny że udziela lekcji gratis. Wyobraź sobie te wszystkie gwiazdy w narodowych gumach zawodniczych na tle zieleni. To jest dopiero widok. :-))

A w Wierchomli się zawsze za bardzo rozpędzasz i musisz gwałtownie hamować przed tą przepaścią na końcu trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...