Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty na kaukazie


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

narty na kaukazie

Znajomi byli kilka lat temu - ponoć świetnie !!!

Jedna ze szkół narciarskich proponowała wyjazd na Kaukaz w ramach zakończenia sezonu... napisałam mejla żeby wysłali mi informacje, odesłano mnie do ich www. No to ja jeszcze raz.... i dostałam odpowiedź, że z przyczyn politycznych wyjazd odwołany. Na Kaukazie się leją ale czy akurat na stokach narciarskich... No cóż żawsze niebezpiecznie i kałasza trzeba brać.

pozdr. isi@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narty na kaukazie

Waruny cały rok?! Chyba na tury, bo najwyżej położona stacja narciarska u stóp Elbrusa to 0k 3800, a w tamtym klimacie lodowce nie schodzą tak nisko jak w alpach...dobre warunki są tylko w zimie i na wiosnę.

Pozdrawiam

Ps. nigdy tam nie jeździłem, ale znajomi byli latem wspinać się...widziałem zdjęcia tej stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narty na kaukazie

Sprawdzilem, nie masz racji.

Bylem tam z cala pewnoscia w srodku lata.

Nie wiem co to byla za miejscowosc, ale ladowalem na lotnisku Mineralnyje Wady na Ukrainie. Potem trzeba bylo jechac jakis czas autobusem przez jakies ugory.

Z tego co pamietam trzeba bylo jechac przerdzewialymi krzeselkami pare odcinkow i zdezolowana gondola z wybita szyba. Nie pamietam w jakiej kolejnosci i czy transfer krzeselkami byl koniecznoscia, czy tez wynikal z jakiejs taktyki.

To co natomiast swietnie pamietam to smrod przepoconego dresu (tylko bluzy na szczescie) z napisem CCCP ZBORNA, ktory nosilem na sobie. Byl on o tyle konieczny, ze stanowil niejako przepustke na wyjazd do gory z Kadra Zwiazku Sowietow, bez koniecznosci stania w ogonku. Rownierz dawalo to przywilej trenowania razem z nimi.

Na gorze byl stok bardzo szeroki i dlugi, grobo osnierzony z kad roztaczaly sie przewspaniale widoki. Jedynym srodkiem lokomocjij byla nie stety wyrwiraczka.

Jak juz powiedzialem wczesniej, bylo to dawno, jeszcze za sowieckich czasow. Nie wykluczone, ze od tego czasu wiele sie zmienilo.

Poz.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narty na kaukazie

Sprawdzilem, nie masz racji.

Bylem tam z cala pewnoscia w srodku lata.

Nie wiem co to byla za miejscowosc, ale ladowalem na lotnisku Mineralnyje Wady na Ukrainie. Potem trzeba bylo jechac jakis czas autobusem przez jakies ugory.

Z tego co pamietam trzeba bylo jechac przerdzewialymi krzeselkami pare odcinkow i zdezolowana gondola z wybita szyba. Nie pamietam w jakiej kolejnosci i czy transfer krzeselkami byl koniecznoscia, czy tez wynikal z jakiejs taktyki.

To co natomiast swietnie pamietam to smrod przepoconego dresu (tylko bluzy na szczescie) z napisem CCCP ZBORNA, ktory nosilem na sobie. Byl on o tyle konieczny, ze stanowil niejako przepustke na wyjazd do gory z Kadra Zwiazku Sowietow, bez koniecznosci stania w ogonku. Rownierz dawalo to przywilej trenowania razem z nimi.

Na gorze byl stok bardzo szeroki i dlugi, grobo osnierzony z kad roztaczaly sie przewspaniale widoki. Jedynym srodkiem lokomocjij byla nie stety wyrwiraczka.

Jak juz powiedzialem wczesniej, bylo to dawno, jeszcze za sowieckich czasow. Nie wykluczone, ze od tego czasu wiele sie zmienilo.

Poz.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...