Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasa FIS


guga

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa FIS

Przeważnie dość stroma, wąska, las z prawej las z lewej, absolutnie nie przygotowana przez ratraki, mulda na muldzie, bardzo oblodzona, w niektórych miejscach powinna być pokrywa śnieżna a raczej lodowa zdrapana do ściółki leśnej, kamieni czy co tam jest pod spodem, jeden pas o szerokości ratraka powinien mieć frakcję jak po gąsienicach czołgowych(to po ratraku jadącym pod górę z uniesionym lemieszem)-w jakimś troszkę szerszym miejscu ratrak powinien wykonać pirueta 360 stopni celem wyorania kamieni na śnieg-lód. powinien też być OS z kocimi łbami(bryły lodu wielkości łba kota wytworzone przez ratrak)-narty wtedy wpadają w turbulencje- i to jest twoja chwila prawdy czy pojedziesz na nartach czy na........?????? Oczywiście nie powinna być sztucznie dośnieżana, ze względów bezpieczeństwa nie umieszcza się na takiej trasie armat ponieważ rozwija się tam znaczne prędkości i kolizja narciarza z armatą mogła by nieść za sobą tragiczne konsekwencje,armaty stoją przy dolnej stacji-jako ekspozycja stała. No i jeszcze niespodzianka bardzo często zamknięta dla zwykłych narciarzy.

Ps: Nie jestem ekspertem lecz zwykłym pasjonatem narciarstwa i kiedyś bardzo często jeździłem na Skrzycznym w Szczyrku tam jest fisówka a co zaobserwowałem to opisałem.

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa FIS

Delo chyba nie jeżdziłeś na Skrzycznym w Szczyrku bo jak byś tam kiedyś był to byś wiedział że to nie bajka na dobranoc lecz smutny dramat. A ja to opisałem nie dla jaj i nie żeby komuś zrobić na złość(jeśli uraziłem Pawła - czyli autrora tematu to przepraszam) ale poto żeby głośno zaprotestować przeciwko bałaganowi,lekcewarzeniu nas narciarzy, bo w Szczyrku nie trzeba przygotowywać tras, dośnieżać nie wspomnę o prowadzeniu inwestycji jak np: w Białce T.,Wierchomli,czy tuż za naszą granicą na Wielkiej Raczy bo i tak narciarze przyjadą a jak ich będzie za dużo to ci zdesperowani zapłacą na bramkach komercyjnych *2.

Ps: a jak już napisałem wpoprzedniej odpowiedzi nie jestem expertem i niestety nie podam Ci w tym temacie żadnych konkretów bo się poprostu na tym nie znam i nawet nie chcę się znać. Jak byś chciał to mogę Ci mailem wysłać zdjęcia z trasy FIS które zrobiłem w styczniu w Val Di Fassa/Passo San Pellegrino- jest to dokładne przeciwieństwo trasy z Skrzycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa FIS

co prawda na pytanie gugi też nie odpowiem , ale za to pociagnę temat wywołany przy okazji przez SB. Podobną "trasę FIS" można zaliczyć na Pilsku.Zwłaszcza jak sie jedzie tam w tygodniu,a juz nie daj Boże po okresie ferii . No bo po jaką cholerę odpalać ratraki ( które zuzywaja przecież hektolitry bezcennego paliwa ), skoro biedny narciaż , jak juz przyjechał do Korbielowa i zaparkował na ,oczywiscie płatnym, parkingu to i tak ten karnet kupi i będzie zasuwał po tych naprawdę fajnych trasach , ale bardzo często tak niefajnie "przygotowanych".W Szczyrku jest podobnie. Jeżdżę tu i tam , więc potwierdzam - niestety.Jednak wolę Pilsko bo moim zdaniem ( mimo wszystko ) to i tak najlepsza góra narciarska w Polsce .A faktycznie - Białka Tatrzańska to jest taki wzorzec tego , jak w naszych warunkach powinny się rozwijać stacje. Alp nie mamy , ale kilka fajnych górek w tym kraju jest.

Czekając na śnieg - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa FIS

Tomku - żeby było można wklejać to bym wkleił zdjęcie z wagonika na Kasprusia z CUK organizowanego corocznie przez ...wiadomo kogo ;).

Może z 10 osób było w srodku. I Goryczkowa i Gąsienicowa bez kolejek - byle nogi wytrzymały :))))))))))))))))))).

Jeden warunek - trzeba wiedzieć kiedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa FIS

Zgadzam się z Helim, w ubiegłym sezonie maiłem z GAT trochę do czynienia bo napisałem im parę reklamacji na uchybienia w związku z regulaminem, odpiwedzieli mi tylko, że ukaża winnych i że nie pownnio się to powtórzyć.

Szkoda gadać, choc jakkyśmy się skrzyknęli to może bysmy coś wskórali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Trasa FIS

fis na skrzycznym jest zalosny - na trening jak sie wyrzuci innych narciarzy to bys ie moze nadawal anatomiast poza tym to dawno zamknolbym te porazke bo szkoda zdrowia i nerwow tych ludzi co sie tam slizgaja ( bez obrazy dla tych ktorzy pruboja zjechac) - generalnei narciarze ktorzy tam jezdza to sa mistrzowie swiata - jak na takie warunki stopien umiejetnosci i ilosc ludzi i tak jest chyba malo wypadkow :-) pozdrawiam

yaaroo

ile trzeba podpisow zeby zamknac takie cudo :-) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa FIS

Do Delo: Przecież 2 lub 3 dni tamu napisałeś że piszę bajki na dobranoc czy nagłe ochłodzenie spowodowało u Ciebie(jak u słynnej papugi co za poglądy wylądowała w zamrażarce) zmianę podłądów. I zaeaz piszesz że "do dupy" te trasy fcale nie są do dupy- one są przygotowane "inaczej" do narciarstwa extremalnego. Trochę więcej optymismu Delo- idzie zima!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa FIS

Do Delo: Dlaczego tak napisałem to w powyższych odpowiedziach wyjaśniłem ale widać niezrozumiałeś- trudno. Co do zakupu słownika to informuję Cię że go już mam(dawno a nawet bardzo dawno)niestety nie zaprzyjażniłem się z nim, między innymi z tego powodu że skoro piszę tekst i ludziska rozumieją jego treść (a jesteś tego żywym dowodem) to nie tracę czasu na poprawkę ortografi.Z Twojej srtony to trochę nie ładnie wytykać czyjeś słabości(a moją własnie jest niemożność nauczenia się ortografii)czyżbyś był idalny jaśli tak TO CHYLĘ CZOŁA.

Zasyłam serdeczne pozdrowienia.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...