Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

NARTY DO FUNCARVINGU - bardzo prosze o pomoc


a-rex

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

Chcialbym kupic narty do typowego funu. Na poczatku bylem zdecydowany na st 11, po czym uslyszalem opinie ze to deski typowo slalomowe i do funu sie wogole nie nadaja (ze popelnie ogromny blad kupujac je do jazdy fc), poradzono mi zakup sx 9. Ja jednak slyszalem opinie ludzi ktorzy twierdzili, ze st 11 i sl 9 to sprzed do zabawy na krawedziach bardzo dobry. Poradzcie mi, prosze, co sredniozaawansowany narciarz chcacy jezdzic carvingowo ma kupic - atomici sl 9, st 11, sx 7 albo 9, czy np narty w stylu blizzard shark.

Z gory dziekuje za odpowiedz,

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARTY DO FUNCARVINGU - bardzo prosze o pomoc

Moim zdaniem śmiało możesz pójść w ST11 lub SL9 - chyba że chcesz mieć model typowo fun wtedy np. Radarc. Firmy w większości wycofały się z modeli Fun z prostej przyczyny, slalomki mają zbliżone promienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARTY DO FUNCARVINGU - bardzo prosze o pomoc

Bartasinme ja mysle jednak ze pojecie "typowego funu" nie jest powszchnie znane, w koncu malo ludzi jezdzi fun....

Ja np nie jestem pewny czy pod tym pojeciem rozumie to samo co wiekszosc. Czy moglbys podac taka definicje..., z gory dzieki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARTY DO FUNCARVINGU - bardzo prosze o pomoc

Poniekąd każdy kto się do ciebie wypowiada ma racje. Od 2003 roku uwielbiam zabawe w stylu FC czasami przechodzi w SkiCros ale tylko wtedy kiedu dobrze znam stok i są świetne warunki. Nie wypowiem się na temat tych modeli które podałeś bo na żadnym z nich nie miałem przyjemności śmigać i moja wiedza w tym temacie opiera sie tylko na katalogach i opisach testerów ale postaram się pomóc inaczej. Zabawa jaką jest FC może być różna i jaka jest zależy głównie od umiejętności wykożystania krawędzi przez narciarza czyli nie ma (moim zdaniem) nart typowo FUN jeden preferuje twarde, radykalnie taljowane modele bo jest czybki, szoruje biodrami po stoku i nie rozmienia się na robienie kułem na stoku. Inny narciarz będzie chciał się pobawić uślizgami, zrobić pętelke i wcale szybko nie jeździ, skręty ma płynne i łagodnie przejdzie z jednego na drugi. Tak więc widzisz że zabawa zależy od bawiącego i jego umiejętności. Niestety nic co znam ci nie polece bo jak ci się nie spodobają bdzie na mnie ale powiem co ja wybrałem. Ponieważ nie boje sie śmigać wyposażony jestem w ściągacze na kolana, pancerzyk na grzbiet kask i zalaminowaną metke pod kurtką z danymi dla ratowników, moja zabawa jest agresywna, lubie przeskakiwać z muldy na mulde śmigać po zalodzonych prawie pionowych ścianach a biodra mam poobijane od brył lody i kożeni ja się poprostu bawie agresywnie ale wieczorem z dzieciakami śmigam tyłem kręce pętle i na mini qwotepipie ucze się ewolucji w powietrzu. Do ewolucji w powietrzu to się moje narty nie nadają a mam Dynamic VR27 z 2003 i 2004 roku są ciężkie ale doskonale trzymają się stoku choć w miękim śniegu nie da się jeździć, Krawędzie dość radykalnie podcięte na trzy różne stopnie i wysoko osadzone wiązani ponad 60mm narta twarda, sztywna i nie poddająca się na boki czyli mało rwaguje na skręcenie w tzw. śmigło choć model 04 jest bardziej podatny na to skręcenie. Mam jescze u siebie kilka modeli Fischera i Volki Blizarda Sigma Twinkompresor SL ale najbardziej lubie VR27. Moim zdaniem ważne w FC jest mały promień skrętu a twardość uzależniona jest od stylu jazdy im bardziej agresywnie tym nartki twardsze, a na koniec podpowiem ci że jak chce podszkolić swoją technike jazdy na krawędziach to zakładam SNOWBLADY i to dopiero jest FC. Powodzenia.

ps. zaopatrz się w kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARTY DO FUNCARVINGU - bardzo prosze o pomoc

moje nogi nie wytrzymały by ani tej dlugości, ani tak sztywnej slalomki przy jeździe fun. Podejrzewam że to tak szybka narta w tej dlugości, ze dla mnie nie bylby to już fun. No ale koledzy z demoteamu fischera tez przeca jeżdżą na 165, z tego co wiem. Czy tak, panowie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...