Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie o narty z allegro!Atomic metron 8.2 POMOCY


mafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem średnio zaawansowanym narciarzem, jeżdże juz od 4 sezonow. Jednak dopiero teraz chce sobie kupic narty. Moge na to przeznaczyc do 700zł. Wychodzę z założenia, że lepiej kupić pożądne narty w bardzo dobrym stanie ale używane, niż słabsze narty w tej samej cenie. Długo szukałem czegoś na allegro i zainteresowały mnie te oto narty:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79745664

Te narty były testowane przez atomica przez około 25 dni, stan ich jest bardzo dobry. jak widać nowe kosztują 1900zł. Co możecie powiedzieć o tym modelu, bo ja kompletnie nie mam pojęcią? Aha, wiązania są na płycie(od narty do buta 5cm). Dostałbym na nie pół roku gwarancji. Martwi mnie jednak to, że ich długośc to 175cm, a ja mam 180cm wzrostu(ważę 60kg)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79543185

Z gościem, który sprzedaje te narty już rozmawiałem i powiedział mi, że ewentualnie jeśli nie spodoba mi się ich stan to będę mógł je zwrócić, chociaż on zapewnia, że stan ich jest bardzo dobry. Czy jednak nie są to "zbyt dobre narty"? Tzn. zbyt twarde i gorsze na słabo przygotowane stoki a takie najczęściej są tam gdzie jeżdżę(Czechy)?

Jestem otwarty na wszelkie inne propozycje nart z allegro, lub też waszych. Mój wzrost jak już podawałem to 180cm. Jesli nie macie pojecia o tych modelach, to napiszcie chociaz czy narty o tej dlugosci jak te pierwsze atomici 175cm nie będą za długie. Może znajdziecie na allegro jakieś lepsze narty...

Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę desperacko szukam dobrych nart ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o narty z allegro!Atomic metron 8.2 POMOCY

Mam jeszcze jedno pytanie: czy lepiej kupić buty słabsze, ale nowe i na miejscu, gdzie mogę je przymieżyć, czy może używane dobre, ale zawsze to jest jakiś kłopot, gdy kupuje się na allegro... :/ Zaproponujcie jakieś modele z allegro używane, lub jakieś ogólnodostępne w sklepach sportowych lub też hipermarketach. Tutaj także liczy się dla mnie każda złotówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o narty z allegro!Atomic metron 8.2 POMOCY

Jeżeli chodzi o narty to proponuje kupić krótsze. Na nich będzie się lepiej szlifowało umiejętności narciarskie. Na Metronie nie miałem okazji pojeździć ale z tego co czytałem to jakieś objawienie - tak przynajmniej pisali (tylko nie pamiętam kto im płacił :-)). Uważam że długość 175 przy twojej wadze to troszkę zbyt dużo. Ważę 80kG i nie zdecydowałbym się nawet na najlepsze narty o tej długości – po prostu ta długość robi się powoli nieporęczna. Na slalomkach rossignola będzie łatwiej szlifować cięty skręt (tak mi się wydaje) Jesteśmy tego samego wzrostu > wybrałbym te 158cm (może troszkę wytarguj żeby 50PLN zostało na regenerację ślizgów te pokazane 150 mają parę dziur i delikatnie utleniony ślizg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o narty z allegro!Atomic metron 8.2 POMOCY

Wg mnie z tego co piszesz to Rossi odpada zdecydowanie.

Jeździsz dopiero 4 sezony.

Krótkie narty slalomowe to paranoja, na przedłużone nie starczy Ci dynamiki i będzie męczarnia.

Atomic przy tej długości ma promień "nierozwojowy". Pewnie coś o mniejszym radiusie by się przydało.

Problem to granica 700 pln :(

W tej cenie zmieścisz się być może usiłując kupić XP100 Heada... ale czy ktoś będzie chciał takie narty sprzedać ? ( oczywiście te "najstarsze " XP100 czyli "kultowe") długość nart przy Twoich gabarytach to zapewne 170.

Jeżeli trochę kasy dołożysz to u Radka masz Fischera RX8 albo RC4 worldcup SL.

Niestety trochę długości nie takie.

Tu zdecydować powinny upodobania do sposobu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o narty z allegro!Atomic metron 8.2 POMOCY

czesc

na wstepie powiem Ci ze kupowanie uzywanych atomikow to spore ryzyko...mialem przez 1 sezon atomici sl9 i krawedzie tej firmy sa bardzo miekkie i ma to dwie zasadnicze wady:

1)koniecznosc czestszego ostrzenia($$$) i slabsze trzymanie na lodzie w przypadku, gdy nie mozesz ich czesto ostrzyc

2)szybsze zuzywanie sie nart

osobiscie polecalbym fischery race sc , nowki z zeszlego sezonu mozna kupic od 1199 a jak poszukasz uzywek sprzed 2-3 lat to za 700 kupisz

sa to naprawde fajne narty, a jak sie je docisnie to pojezdzi sie rowniez ostrzej

co do propozycji przedmowcy jesli chodzi o world cupy sc fischera to odradzam bo dla narciarza po 4 sezonach to zbyt twarde narty

generalnie dlugosc tych metronow 175 cm juz na wstepie wskazuje ze nie sa to narty na polskie stoki, gdzie ze wzgledu na zageszczenie narciarzy 3eba co chwila zmieniac kierunek jazdy, wiec przydaje sie mniejszy promien...ja przy wzroscie 182 i wadze 85 kg mam 160cm race sc i jestem zadowolony, 165 byloby rowniez ok

jesli chodzi o buty... kupielm w tym sezonie uzywki, jestem z nich bardzo zadowolony ale warunek podstawowy to przymierzyc je minimum 40 minut zeby sie nie okazalo ze wkladka zostala zle uformowana i nie "pasi" na Twoja noge

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o narty z allegro!Atomic metron 8.2 POMOCY

Czy twoja żona kupuje buty na odległośc chyba nie wieć buty nalezy przymieżyć conajmneij 20 min - czujac komfort kupujesz

idalnie kupić buty nowe dla osoby dorosłej

Nartki tak 160 - 165 cm bo masz troche mała wagę ciała, nart też dobrze jst zobaczyć - kupujac używane auto jeziesz na kanał do mechanika i wtedy po kontroli kupujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o narty z allegro!Atomic metron 8.2 POMOCY

Po co pytać wszystkich dookoła. Po takim pytaniu to już nic nie będziesz wiedzieć. A każdy będzie ci zachwalał narty, na których sam jeździ. Poczytać i samemu zdecydować co kupić. Ja mogę ci tylko powiedzieć, że wypowiedzi "znawców tematu" mają się nieraz nijak do rzeczywistości. Metrony są całkiem niezłą nartą, ale kup o jakieś 10 cm ktrótsze (to jest narta o taliowaniu podobnym do slalomek). Ja osobiście przesiadłem się na Metrony 9 164 cm i jestem zadowolony. Można na nich nieźle popierdzielać. Dobrze trzymią na kantach i nieźle sobie radzą w różnych warunkach. Człowiek czuje się bardzo swobodnie i pewnie na tych nartach. Kolega też na nich śmigał i stwierdził to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...