Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

rada na rdzewiejące krawędzie nart


Dorcia

Rekomendowane odpowiedzi

rada na rdzewiejące krawędzie nart

krawędzie wycieram a narty trzymam w domu w garderobie więc wilgoci tam nie ma a sl9 to moje trzecie narty (wcześniej mialam salomony crosmaxy i x-sreamy) i teź rdzewiały mimo ich dokładnego osuszania po jeździe; w boxach teź ich nie trzymam tylko taszcze ze sobą do pokoju ZAWSZE; a rdza jak się pojawiała tak pojawia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rada na rdzewiejące krawędzie nart

Hmm.. Z tego co wiem to po wytarciu nartek przed spakowaniem do szafy warto zalać ślizgi i krawędzie smarem (parafina) i tak zostawić do następnego użycia. Czyli serwis, po prostu.

Rdzewienie krawędzi jest o tyle normalne że stal im twardsza tym łatwiej rdzewieje. Nie da się wytrzeć dokładnie do sucha całych nart i wiązań, a pokrowiec jest raczej szczelny - nawet mała ilość wilgoci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rada na rdzewiejące krawędzie nart

W miejscu gdzie serwisuje narty kupiłem tzw. kostkę do gradu (mam nadzieję, że dobrze to napisałem). Ma ona właściwości ścierne. Po wysuszeniu nart śmigam sobie tym po krawędziach i są piękne i błyszczące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rada na rdzewiejące krawędzie nart

Na dłuższe przechowywanie wystarczy zasmarowac jakimkolwiek olejkiem lub nawet wazeliną techniczną, ale najlepiej poprostu wykorzystac nawet taki dostepny w hipermarkecie tani smar do nart. Krawędzie nie powinny rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...