Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Oferta Makro - co dla początkujących?


jamx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co polecilibyście dla początkujących z oferty makro:

www.makro.pl/MM200623/zima/pdf/MM200623-zima.pdf

Chodzi mi szczególnie o buty dla początkującej narciarki oraz narciarza w

wieku dorosłym. Jazda Allround. I jeszcze jak ktoś poleci jakąś kurteczkę z

pokazanych na www będę szalenie wdzięczny.

jamx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Makro - co dla początkujących?

A ja sie nie zgodze z Toba.

Narty w ofercie Makro sa to narty, ktorych jakosc jest odpowiednia do ceny.

Nie sa to narty z gornej polki - przynajmniej Fischer, ale jak ktos spedza np. 7 dni w sezonie na stoku, to po kiego ma kupowac cos lepszego ?

W ofercie Makro sa narty dla poczatkujacych jak najbardziej.

My jako Fischer oferujemy np. narty z sezonu poprzedniego, ale produkowane w tym sezonie SPECJALNIE na taka okaje. Przez to cena moze byc przychylna.

Sa tez narty z tego sezonu - CTX 200 - dolna polka.

Mamy w ofercie rowniez narty dla srednio i zaawansowanych amatorow, - CTX 600, ktore albo juz sa, albo lada moment pojawia sie w ofercie.

W ofercie Makro nigdy nie znajdziecie RC4 WC SC (przynajmniej narazie ;) )

Jest to sprzet sprzedawany w calkiem innych sklepach - bardziej specjalistycznych.

Ludzie - czasy sie zmieniaja i to juz nie jest tak ,ze w Makro byl sam badziew.

Teraz sa naprawde fajne narty.

Zreszta wiecej moze napisze moj kolega z Makro ;)

Zapraszam Pawle - w tym sezonie jeszcze sie nie wypowiadales ;)

Pozdr.

Bobic by Fischer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisiu

A oglądałeś wogle tę ofertę, bo myślę, że jednak nie.

Rzeczywiście nart z górnej pólki to trudno tam spotkać, ale i takie bywają.

Sprzęt dla "zwykłego zjadacza chleba" jest tam jak najbardziej przyzwoitej jakości. A przygotowany katalog i opisówka taka, że daj Boże zdrowie, niejedna firma mająca sie za specjalistyczną takiej nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisiu

No to sie mylisz.

Oferte przegladalem, bo tego wymaga miedzy innymi moja praca.

Nie bede sie rozpisywal o polityce Makro, bo nie pracuje tam, ale moze zainwestujesz w nowy NTN i sobie poczytasz troche wiecej o polityce MCC.

Chyba, ze NTN tez jest beeee ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Makro - co dla początkujących?

Witam ponownie,

A co z moim pytaniem Panowie ?:) Coś polecicie czy dyskusja zakończy się na spieraniu czy Makro TAK czy Makro NIE :) Może rozwinę troszkę wątek. Wraz z żoną jeździliśmy sporadycznie dwa sezony na wypożyczanych nartach. W tym roku pojawił się samochód, który umożliwi częściej radować się zimą i postanowiliśmy kupić sprzęt. Każdy jednak chyba wie jakim problemem jest zakup sprzętu gdy w szafie nie ma się NIC. Postanowiłem więc skorzystać z oferty Makro ze względu na konkurencyjne ceny (tu chyba się wszyscy zgodzicie). Jestem totalnym laikiem co do doboru sprzętu narciarskiego stąd moje pytanie. Zakupów będę dokonywał we Wrocławiu więc blisko będę miał do Decathlonu, ale tu pozostaje ten sam problem. Jak widać z powyższej dyskusji pozostaje mi chyba tylko polegać na doradztwie sprzedających. Założyłem, że: buty,kije,ubranie kupię w sklepie (być może makro być moze inny) a narty na Allegro. Dlaczego na Allegro? Spotkałem wiele modeli nart, których cena różniła się o 30% od cen sklepowych (mówię o nowych nartach). Nie wiem czy dobrze robię. Mam tylko cichą nadzieję, że już niedlugo problem zakupu zniknie z mojej głowy a będę tylko czekał na śnieg :)

Pozdrawiam serdecznie

jamx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Makro - co dla początkujących?

Buty:obojętnie gdzie je kupisz i jakiej firmy, butów nie da się polecić, zarówno takich za 250 zł jak i takich za 1750, musicie poprostu iść do sklepu X(może to być makro) nałożyć buta i w nim trochę "pobyć" klamry podopinać, stanąć na palcach aby sprawdzić czy nie gniotą w nie, ugiąć nogi w kolanach naciskając goleniami na języki butów zeby sprawdzić czy tam nie gniotą.... i wszelakiego rodzaju inne ewolucje. A z tego co wiem to w większości sklepów można buty zabrać na jakiś dzień do domu i jeśli stwierdzicie że to nie to, buty można oddać byle by nie posadały znamion używania na stoku, a takowe pojawiają się nawet po paru zjazdach.

Pozdrawiam sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Makro - co dla początkujących?

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Oczywiście jest większe prawdopodobieństwo, że sprzęt za grubsze pieniądze będzie się lepiej sprawował. Ale nasz"pytacz" chce się dowiedzieć o sprzęt dla początkującego. A taki przede wszystkim się w MAKRO znajduje. Dlatego każde buty stamtąd byle wygodne i na początek nie za twarde ( trzeba patrzeć na indeks twardości albo po prostu zapytać sprzedawcę), no i co istotne muszą na całej długości buta dobrze przylegać do nogi.

Jeśli chodzi o kurtkę to wybór zależy od tego co będziesz zakładać pod kurtkę. Robiąc założenie , że nie masz jeszcze innej specjalistycznej odzieży kup kurtkę z membraną o wodoszczelności 10000 lub więcej ( 5000 w niektórych warunkach to może być mało), z zakrytymi zamkami. Reszta bajerów kurtce albo się przydaje albo nie, ale tak czy inaczej warto mieć np. suchą kieszeń czy dużą na rękawice. Takie kurtki też bywają w MAKRO ale jednak osobiście radzę je wybierać w specjalistycznych sklepach. Różnica cenowa nie jest aż taka wielkaa wybó zdecydowanie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Makro - co dla początkujących?

Jeżeli chcesz kupić narty na allegro sprawdź ofertę firmy Vega-Sport. Na prawde sprawdzona firma z wieloletnią tradycją, zresztą popatrz na komentarze. Dużo nart w dobrych w dobrych cenach i potrafią sensownie doradzić co kupić. oto link do ich oferty: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3078857 Aha, nie pracuje u nich!!!!! Jestem ich stałym klientem i polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Makro - co dla początkujących?

Co do Vegi to się zgodzę. Znalazłem ich na Allegro a okazało się, że siedziba jest 30 km ode mnie tylko nie stronę dużego miasta a w przeciwną ). Goście mają multum nart (nowe i używki - najczęściej z rozliczenia z klientami), serwis też tani. Za przekładkę wiązań ze starych nart na nowe wzięli 10 zł. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Makro - co dla początkujących?

Witam Wszystkich

Po raz kolejny Bobic zaprasza mnie do wypowiadania się na forum czego jak dotąd nigdy nie zrobiłem. Raz zająłem stanowisko wysyłając je do tych którzy zabrali głos ale wtedy wysłałem to im na priva.

Skoro juz zdecydowąłem się na ten pierwszy raz to wypada sie przedstawić. Zatem to ja jestem tą osobą, która kupuje cały sprzęt sportowy w tym narciarski do makro w Polsce i robię to od 10 lat. Zaczynałem gdy w makro nie było żadnych marek - dziś w zasadzie sa niemal wszystkie.

Rzeczywiście w ostatnim numerze NTN miałem przyjemnośc powiedzieć kilka słów o tym co i jak robimy. Nie ma tu z pewnością miejsca na to by się powtarzać.

Co do najwazniejszych poruszonych dziś spraw to powiem tak:

Przede wszystkim dziękuję za dobre słowa wszystkim tym którzy dostrzegają zmiany które sa u nas wprowadzane. Są one wynikiem bardzo ciężkiej pracy wielu zapaleńców w naszej firmie. Rzeczywiście głowna nasza oferta w sprzęcie narciarskim to oferta dla początkujących i dla amatorów. Dla nich tworzymy optymalny system samoobsługi. Warto podkreślić że staramy sie stowrzyć pewien pakiet dla amatora bo ten statystyczny amator to osoba która spędza średnio 6 dni na nartach w roku, nie wie jak dobrać narty, buty, kask etc. Od 5 lat i to jako pierwsi w Polsce, wspólpracując z redakcją Magazynu NTN wydajemy własne katalogi w których elementy edukacyjne w krótkiej i przystępnej formie sa przekazywane naszym klientom. Razem Z NTN organizujemy testy nart kolekcji makro, dzięki którym klienci łatwiej mogą dobrać narty do swoich indywidualnych potrzeb. Równolegle co roku wprowadzamy coraz lepszą odzież - w tym roku po raz pierwszy pojawiły się kurtki i spodnie na GoreTexie. Wszystkie te elementy tworzą całośc i sa konsekwentnie wprowadzane od lat. Do tego należy dołożyć zmianę ekspozycji (dotychcas w 12 halach w Polsce) by mieć pełen obraz makro - jakże zmienionego w ostatnich kilku latach.

Jest, była i będzie grupa ludzi którzy mają awersje do wszelkiego rodzaju zakupów w sieciach. Z założenia sa to klienci sklepów detalicznych i bardzo dobrze bo wszycy muszą jakoś funkcionować. Różnica polega na tym, że nie wszystkich na to stać by kupić sobie najtańsze narty firmy X w sklepie detalicznym. Szczególnie trudno jest to zrobić, gdy specialny model tej samej firmy można kupić w sieci sportowej czy w makro o 30 czy 40% taniej. Jeżeli ktoś uważa, że taki np. Atomic czy Rossignol odwazyłby się zrobic narty złej jakości dla Makro czy Intersportu to znaczy, że nie wie na czym polegea proces budowania marki i czym w ogóle jest pojęcie marki. Firmy tego formatu strategię maja jedną i nie będa jej zmieniac tylko dlatego że Makro sprzedaje 1/3 wszystkich nart w Polsce.

Dając ludziom możliwośc zakupu sprzetu po dużo niższej cenie wpływamy niewątpliwie na rozwój tej dyscypliny w Polsce. Uczymy ludzi poruszania się na stoku, uczymy ich jeździć bezpiecznie, uczymy jak powinni zachować się i czego nie robić w czasie wypadku, uczymy zasad udzielania pierwszej pomocy etc

Ja i wielu moich kolegów i koleżanek (a ździwilibyście się jak wielu) jesteśmy pasjonatami swojej pracy. My to po prostu lubimy - kto chce niech wierzy kto nie to nie ale nie robimy tego wyłacznie dla cyferek typu sprzedaż i zysk.

Na tym właśnie polega różnica i powód naszego sukcesu.

PS

Z założenia jak i zasad obowiązujących na forum nie będę sie tu za często wypowiadał bo linia pomiędzy tym co piszę a reklamą dla wielu z Was i JC jest bardzo delikatna. Możecie pisac na priva - to i na priva odpiszę - zaznaczam że mam sporo wyjazdów i nie zawsze mam dostęp do internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...