Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karasińska 19. w slalomie i co...?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

I nic...! Największy nasz sukces w narciarstwie alpejskim od czasu Tlałek, a w TVP powiedzieli o tym jakby to było coś normalnego i przeciętnego! Trafia człowieka jak czuje taką niemoc!

Nasze alpejki nawet jak zdobędą złoto olimpijskie, to nikt nie zauważy! Ilu z Was wie, że Katarzyna jest Mistrzynią Europy w slalomie, że Dagmara zajęła dwa lata temu 5. miejsce w generalce PE, że Gąsienica jest Mistrzynią Szwajcarii i wlała m.in. Soni Nef!

Kurde, jak Mateja, Skupień, Stoch i reszta (nie mówię o rodzynku Małyszu) zakwalifikują się do konkursu głównego to wszyscy pieją z zachwytu, a jak do drugiej serii to już sukces...

Przecież nasi skoczkowie to jak "Jastrzębie" ... tzn F-16 zanim dolecą to już lądują. ... i też za grubą kasę! Ile lat można pompować w tych samych zawodników i nic. Zmienialiśmy trenerów, sposoby treningów i co? Co się zmieniło! Małysz lata, a reszta ... Nie chcę tu umniejszać chłopakom, bo pewnie ciężko trenują, ale kurdę za jakie pieniądze?

A tu ... szkoda gadać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karasińska 19. w slalomie i co...?

...piszę sam do siebie ale ...

Czytam nagłówki wiadomości sportowych w portalach i ...

Interia - Bramka Mięciela w lidze greckiej

Gazeta - Gol Wichniarka, Krzynówek grał

Onet - Juventus odrobił straty

WP - Cassano wraca do łask w Realu

... a co mnie to ...piiiiii obchodzi!

Ludzie tu polska zawodniczka jest 19. na świecie, a Wy piszecie, że Mięciel trafił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karasińska 19. w slalomie i co...?

Ano niestety zyjemy w takim dziwnym kraju. wszyscy sie nabijaja z mulata ale wielu głosuje na jego bande złodziei. wszyscy wiedza ze kopana jest przeżarta ukladami, pensje patałachów niebotyczne, na trybunach idioci co szukaja dymu ale wielu z nas to oglada i stad takie parcie na niusy o czy dudzio mial dzis ból głowy czy lewej stopy.

ale moze to i dobrze ze pożal sie boze dziennikarze (przepraszam dzienniakrzy ale szczery jestem) nie beda robic sensacji i wielkiej podniety jak to mieslimy z Malyszem a teraz nam szykuja z Kubicą. wszystko u nas to przegiecie, albo za mało albo za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karasińska 19. w slalomie i co...?

No ale zobacz jak to brzmi:"Ludzie tu polska zawodniczka jest 19. na świecie" (moze nie statystycznie bo to jej na razie najlepszy wynik). Tez do nart duza wage przykladam i pomyslalem "to znowu jest po woli cos...", ale jak ktos sie troche mniej interesuje i slyszy o 19 miejscu to "nie popada w euforie z automatu". To moze byc sukces dla zwiazku narciarskiego gdzie od dawna nie slyszeli o 1-ej 30. Jak slusznie stwierdziles - okolo 20 lat juz minelo od Tlałek. No ale coz cieszmy sie i tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karasińska 19. w slalomie i co...?

Owszem zgadzam się że w Polsce liczy się tylko piłka nożna, i nic poza tym. A czasem takim szumem jak się robi wokół jakiś zawodników np. Kubica to więcej krzywdy im się robi niż dobrego. Fakt, że to duży sukces Karasińskiej i całego polskiego narciarstwa ale patrząc z drugiej strony polskich sportowców nauczyło się że każdy lepszy wynik od poprzedniego to wielki sukces. Związki zakładają jakieś minimum i jak jest lepiej to już zawodnika ogłasza się bohaterem narodowym, bo w poprzednim sezonie nie łapała się do 30 a w tym jest 19. Kiedy Polacy nauczą się że jest tylko jeden zwycięzca ten ze złotem na szyi. Wkurza mnie jak Polscy sportowcy jadą np. olimpiade i nie marzą o złocie tylko teksty w stylu jak będziemy w pierwszej 20 to będzie sukces. Z takim nastawieniem to my nigdy nie dogonimy światowych sportowców, zawsze będziemy Polaczkami co w d.... dostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karasińska 19. w slalomie i co...?

z całym szacunkiem, ale pomijając warunki naturlane, które moga to wyjasnic, to 19 miejsca Polki za wielki sukces uznac raczej nie mozna...ja sie juz przyzwyczailem, ze ogladanie powaznych zawodow z udzialem naszych reprezentantow konczy sie zawzyczaj podobnym skutkiem jak ogladanie Wisly lub Legii w pucharze Uefa w ostatnich sezonach...niestety taka jest kondycja naszego sportu zawodowego...nalezy zauwazyc ze w sporcie zwyciezca jestt ylko jeden, a zdobywca 2 miejsca przegral zloty medal...oczywiscie powinnismy sie cieszyc z kazdego sukcesu nazego reprezentanta, nawet jesli uznac za niego 19 miejsce...bo moze nas toprzyblizyc do odleglego poziomu krajow alpejskich, tak jak sukcesy Kubicy w F1 moga zwiekszyc populranosc naszego sportu rajdowego (inna kwestia to problem przelamania barier finansowych mlodych adeptow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa na piłke

to wynika z przydziału kasy - na piłke idą grube miliony a na narty - tylko resztki . nawet młodzież w szkole ma przewrócone w głowie - bo taki młody piłkarz na wychowaniu fizycznym mówi mi on dziś nie bedzei biegal np na 1000 m - bo jest zmęczony a poza tym po południu ma trening .inny tekst brzmi - siatkówka czy koszykówka go nie intersuje a tym bardziej elementy gimnastyki przewrotu w przód czy w tyl - -ponieważ na boisku będzie mu to nie potrzebne. Młodzi piłkarze tak maja namieszane w glowach. Jest to bardzo trudny problem- inny aspekt to uniwersalność komputera - każdy ojciec kupił synowi komputer za 4000 zł + komplet gier i cieszy sie jak syn przechodzi kolejne etapy gry w zabijanie żołnierzy. Takie narty kosztują w komisie ok 300 - 500 zł i ile frajdy jest z jazdy z własnym dziecmi po stokach Żaru - Szczyrku czy PILSKA - tych wrażęń oraz zdrowego nawyku wypoczynku nie da sie okreslić żądna kwotą - to dobre wychowanie oraz zdrowa forma spędzania czasu wolnego. Prawie na każdym meczu wieje grozą i agresja - aż strach czasmi pójść na takie widowisko. nalezy dązyc do lultury kibicowania z meczów siatkówki .Dlaczego nasz Korzeniowski od TVP sport - tak mało pokazjue narciarstwa alpejskiego .Czekam na snieg w Szczyrku - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa na piłke

Duzo prawdy w tym co piszecie. I w tym ze wiekszosc kasy przeznaczana jest na pilke nozna. Mimo tak wielu porazek wynajmujemy coraz to nowszych trenerow, budowanie stadionow narodowych staja sie haslami wyborczymi, a kazda dyscyplina staje sie nasza narodowa gdy tylko nasz reprezentant znajdzie sie na czolowych stronach wszystkich swiatowych gazet. Narciarstwo- jak bedzie trzeba to i gory nam wybuduja. Problem w mentalnosci, w podejsciu do sportu i wychowania fizycznego. Dzieciaki w szkole wola gry komputerowe, a lekcja wychowania fizycznego to tylko kolejny przedmiot do zaliczenia. Tak było i jest. Co mozemy z tym zrobic? Ja jako nauczyciel wfu- gleboko wierze ze bedzie lepiej, ze sport wejdzie w zycie bez faworyzowania kazdej - czasem pierwszej lepszej dyscypliny. A narazie probuje sprzedac pozytywna zajawke do narciarstwa, zeglarstwa, biegania, skakanie, grania w piłe, do sportu tym najmłodszym polakom. Moze kiedys to zaprocentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa na piłke

Zaraz sie okaze, ze nie mamy suksesow w narciarstwie z powodu pilki noznej.

To ja poprosze przyklady tej kasy na pilke?

Tylko nie mowcie o planach budowy stadionow, bo sie usmieje.

Podejrzewam, ze proporcje kasy z budzetu państwa do ogolnych nakladow na dany sport będą w przypadku narciarstwa sporo wyzsze niz pilki noznej.

Nie pisze tego dlatego, ze uwazam, ze narciarstwo alpejskie ma taka pozycje w polskim sporcie jaka powinna miec.

Drazni mnie, jako pilkarza i narciarza (w jednym i drugim przypadku amatora)przeciwstawianie jednego sportu drugiemu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa na piłke

ja podałem przykład - ze u mnie w Gimazjum prawie każdy ma super komputer prawie każdy super komórke i tylko kilku narty lub deske - mieszkam 12 km od góry Zar i ok 35 od Szczyrku boli mnie mentalnośc Polaków ich lenistwo - oraz zbyt wysokie troche ceny jak dla dzieci - nart oraz wyjazdów na białe szaleństwo - oczywiście zachecam na lekcji - pokazuje film na CD w pracowni - pokazuje swoje narty carvingowe - kilku połkneło bakcyla - inni wola siedzieć w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...