Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Potrzebuję pilnie POOOOMOCY!!!


marianoooo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to pytanie ale może ktoś będzie mógł mi pomóc.

W marcu jadę do Zell am see. pierwszy raz w życiu w Alpy. mam parę głupich pytań związanych z tym.

1. Jadę samochodem na gaz czy jest w ogóle dotępny w Niemczech i w Austrii i czy w ogóle ma to sens. (oczywiście kosztowy) czy może lepiej pozyczyc samochód na ropę?

2. Jedziemy do osrodka z własnym wyżywieniem. Czy zabierając jedzenie (oczywiście nie wszystko) z Polski nie będzie jakiś problemów na granicach?

3. Czy obowiązkowe są kaski na stokach w Austrii?

4. Ile mniejwiecej kosztuje opłata za autostradę w Austrii?

i może ma ktos jakieś inne dobre rady dla osoby która pierwszy raz w Alpach. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie POOOOMOCY!!!

1. Tu Ci wiele nie pomogę, bo nie jeżdżę na gazie :)

2. Nie powinieneś mieć problemów, bo na granicy już raczej się nie zdarza aby zaglądano do bagaży, ale ... po co brać jedzenie (chyba, że masz super domowe) skoro w Austrii w dużych sklepach ceny są zbliżone do naszych?

3. NIE! Nie ma takiego obowiązku. Ale osobiście polecam jazdę w kasku.

4. W Austrii zapłacisz 7.60 Euro za 10 dni.

Ważne porady:

- musisz mieć kamizelkę odblaskową w aucie (nie bagażniku)

- polecam zabranie łańcuchów

- do Zell am See nie ma płatnych tuneli czy mostów

- winietki kupuj po drodze - będzie taniej, na granicy zapłacisz sporo więcej

- ubezpiecz się z opcją narciarską i lepiej przed wyjazdem, a nie w ostatniej chwili na granicy - Możesz to zrobić na skionline.pl - są tu ubezpieczenia narciarskie Allianz

- zabierz kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem i okulary!!!

- uważaj na drodze na policję, szczególnie w Czechach, nie dawno ponieśli strasznie mandaty!

- dojazd do Zell am See jest prosty jak budowa cepa, więc sobie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie POOOOMOCY!!!

do marianka :)

co do gazu to nie jest z różowo w Austrii. wykaz stacji będzie chyba na stronie PZMot-u : http://www.pzmtravel.com.pl/index.php?id_strony=529 co wążne to sprawdź i ewent. się przygotuj do różnic w podłączeniach instalacji. Ogólnie stronka PZMot jest niezła przed planowaniem do podróży.

Co do żarełka to ma sens zabieranie w przypadku niektórych rzeczy ...IMFO :)

Z mojej praktyki : 1.przygotowane posiłki mięsne 2. polski chleb ... i tyle !

A teraz do Jacka i również innych :

Potrzebne mi jest ubezpieczenie dla syna z offpistem i freestylem na teren Francji. Pełna opcja z helikopterem natomiast sprzętowe niekoniecznie... Na stronce Allianz'u nie mogłem znależć czegoś takiego...

Przy okazji 4all:

Muszę zorganizować powrót , dla tego samego syna :) z Les2alpes na 31 marca. Najlepiej jakby to był jakiś autobus wracający z z grupą z Krakowa lub Lublina... (mieszkam w Żeszoofku :)) Oczywiście, jeżeli będzie to autko osobowe to również ale raczej z tych większych bo będzie miał trochę sprzętu. Wiadomo, że wiąże się to zapłaceniem za przewóz, nie zamierzam go "podklejać na leszcza" :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie POOOOMOCY!!!

- zależy skąd jedziesz... ja jezdze przez Czechy bo mam bliżej... :))

- tez zaczynalem od Zell/Kaprun...:))) wszystko masz po polsku - foldery, informacje, w turystycznej też sie dogadasz, prawie jakbyś byl u nas... :))) mnostwo rodakow... bylem teraz w grudniu (po ladnych paru latach) i bylo w miare pustawo, a chodzil tylko lodowiec, a Zell otwierali po jednym wyciagu dziennie...

pojezdzic sie da.... byle pogoda byla...:)))

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...