Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chlopcy - pomozcie:)


paulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc – od kilku lat nie jezdzilam na nartach, a teraz wracam z deski pojedynczej na podwojna. Okreslic moglabym się jako srednio zaawansowana dosyc dobrze jezdzaca amatorka, daje sobie rade na kazdym stoku i praktycznie w kazdych warunkach. Nie chce kupic nart zbyt ‘mocnych’ dla mnie, żeby nie jezdzilo mi się na nich za trudno.

Dlugo szukalam odpowiednich dla mnie desek i w koncu wybor ograniczyl się do 2 modeli – a teraz moja prosba – który z tych allroundow polecalibyscie (bo znacie, bo testy tak pisza – choc testow przegladnelam już kilka itd.)

Head i.C160 czy może Fischer Sceneo S300 Ice Booster?

I jeszcze jaka powinna być dlugosc przy `normalnej` (=wlasciwej) budowie ciala i wzroscie 173?

Dzieki

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Chlopcy - pomozcie:)

jak to ktos juz tu wczsniej zauwazal bez Foto sie nei obejdzie :-) - niestety ja nei moge Tobie pomoc bo n atakich nartkach nei jezdzilem ale fotka na pewno pomoze oszacowac dlugosc :-) przyszlym doradcom :-)

papapap

pzodro

yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy - pomozcie:)

O ja bym z przyjemnoscia odpisal cos madrego, ale nie da rady - nie znam sie na takich nartach.

Co do dlugosci, to mysle ze jakies 155cm-160 bedzie OK, ale to tez troche w ciemno, bo okreslenie "wlasciwa" sylwetka jest mocno enigmatyczne, aczkolwiek pobudzajace wyobraznie

Ostatni bylo kilka dyskusji na temat takich nart, wiec sprobuj przeszukac forum.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy - pomozcie:)

Dobrze wybrala, przeciez szuka all, a nie slalomki to co jej wciskasz Atomomaniaku ;)))))))

Generalnie to Head i Fischer sa bardzo zblizone w tym roku (jesli chodzi o taliowanie i charakterystyke, jakosci F nie znam), Head byl prekursorem, a F podaza slusznym torem, tzn zradykalizowal parametry narty. Head ma troche lepszy promien skretu (po swoich nartach stwierdzam ze Head nie oszukuje w tych swoich oznaczeniach promienia)

Wydaje mi sie, ze mozesz wybierac z nich narte ktora bardzie Ci sie podoba i jakie wiazania wolisz, Tyrolia (do Heada), a do Fiszy nie wiem czy tylko Marker, czy dowolne???? Zwroc tez moze uwage na wage nart.

Ja mam Heada XP100 zeszlorocznego i jestem bardzo zadowolony.

Co do dlugosci to cos kolo 160, tu jeszcze mozesz zdecydowac, czy chcesz ostrzejsze skrety, czy wieksze predkosci i dluzsze skrety.

Poz m-j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy - pomozcie:)

Cześć. Jeździłem na tych nartach kiedy jeszcze nazywały się DRS Ice (druga generacja) i potem VC 300 booster. To są całkiem fajne deski, twarde ale łatwo się je prowadzi. Mają świetne krawędzie (jakas technologia plazmowa - oczywiście w cudzysłowiu) i skutecznie trzymają na lodzie. Taki kompromis miedzy nartami sportowymi a rekreacyjnymi. Znajomy (190, dużo kg:) kupił sobie taki chyba niecałe 10 cm ponizej wzrostu i tez mu sie podobają. A jeśli chodzi o Heada to używam tylko ich rakiet tenisowych..:) Ale szczerze Ci te Fisherki polecam, o długości to najlepiej pogadaj z dobrym sprzedawcą - bo wiesz kwestia stylu jazdy, wagi narciarza..:)pozdraviam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy - pomozcie:)

e tam, moim zdaniem to jest zbyt zaawansowany problem, zeby sie go dalo przez forum rozwiazac ;)))

pzdr

p.s. w weekend snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem, snieg widzialem ... wiec wybaczcie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...