Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

"kompatybilność" wiązań w Atomikach


tymon_tm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem Kupiłem dosyć przypadkowo i okazyjnie (mniejsza z tym) Atomiki GS 9.21 - dodam tylko że nie w kraju więc przy zakupie kierowałem się własną ograniczoną wiedzą na ich temat (nijak było sie ze sprzedawcą porozumieć). Ale do rzeczy - Pan Sprzedawca ze Sklepu w którym zazwyczaj się w narty zaopatrywałem itp powiedział że muszę do tych desek kupić wiązania także firmy Atomic. Trochę mi to zaśmierdziało, przypomniało mi moje boje o zainstalowanie przegladarki Netscape`a w kompie na Windowsach, i wogóle trochę wściekłem się. W związku z tym pytanie czy to prawda że Atomiki tylko z Atomikami działają ?? Z góry dziękuję i pozdraviam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kompatybilność" wiązań w Atomikach

Staszek swego czasu wpakowal w Atomiki stare ESS-y (czyli to co pozniej stalo sie Atomicem).

Odpowiedz na pytanie: posiadajac wiertarke i sruby mozna przykrecic wszystko do wszystkiego, pozostaje pytanie czy taka rozpierdzielka ma sens.

Dziury w plycie Atomica sa dopasowane do wiazan Atomica i ma sie rozumiec jest do tego teoria, ze tylko w takim duecie caly system dziala. Aczkolwiek znam ludzi ktorzy zrobili rozpierdzielke i przykrecili cos innego. Pozostaje pytanie czy ma to sens.

Inna sprawa, ze osobiscie wiazania Atomica cenie bardzo nisko - malo elastyczne w sensie wypinania. Chodzi mi o to, ze w moim odczuciu, w przeciwienstwie np do axiali rossi, nie maja specjalnej mozliwosci "zrezygnowania" z wypiecia gdy sila zewnetrzna szybko ustapi.

Pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kompatybilność" wiązań w Atomikach

No to się pięknie... Kupując te nartki nawet mi przez myśl nie przeszło że są przystosowane do jednego typu wiązań! A te atomikowskie nie dość że drogie jak skurczybyk to jeszcze bez tylnego diagona, Twoje odczucia widzę też niezbyt... "Miałeś chamie złoty róg" Dzięki & pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kompatybilność" wiązań w Atomikach

Wiazania Atoma sa spox, a wcale nie musisz instalowac tam Race`ow 614 c oby jezdzily.

Moze byc centro lub Xentrix.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kompatybilność" wiązań w Atomikach

Żeby było ciekawiej to wpakowałem te ESS-y do 9.12. I co ? Ano wspaniale ze sobą współpracują. Do ESS-ów jestem i byłem przekonany ( chociaż firma samodzielnie nie istnieje ) bo jeździłem na różnych modelach przez około 15 latek . A i pasują do otworów Atoma ( bo je wykupił ) Pozdrowienia Staszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kompatybilność" wiązań w Atomikach

Hej,

ESS to firma, ktora produkowala wiazania narciarskie i zostala wykupiona przez Atomica. Te pomysly z przesuwaniem wiazan na tasmie ukrytej w plycie itd to wynalazki ESS-a. Powiniennes pamietac takie wiazania - duzo bialego plastiku i do tego zarowiaste kawalki (zielone, pomaranczowe, zolte)

Podobnie bylo z firma Koflach - produkujaca buty narciarskie, tez zostala wykupiona przez Atomica.

Co do wiazan Atomica - nie mowie ze sa zle, po prostu nie sa najlepsze ;-)

Pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...