Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty juniorskie firmy Atomic


Zdzich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moje zapytanie dotyczy nart atomic SL 11jr. Szukam nart dla mojej dziewczyny (158cm i 42 kg) i już zdecydowaliśmy że będą to SL 9 długości 140 cm. Niestety tej długości w tym roku Atomic juz nie ma w ofercie. Poszukiwania wskazują ze można by kupić w zastępstwie SL 11jr (juniorskie SL 9 nie posiadają prawie żadnych systemów z nart dorosłych,więc pewnie będą typowo dziecięce).

Jak mają się juniorskie SL 11 do dorosłego modelu? Czy mają taką samą twardość?Interesuje mnie każda opinia oparta np. na modelach zeszłorocznych.

Proszę o pomoc i z góry dzięki

Pozdrawiam

Zdzich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty juniorskie firmy Atomic

Moja kobieta jezdzi na juniorskich 8.12 sprzed 2 lat i to byl bardzo dobry pomysl. jej wzrost i waga sa podobne do tych u Twojej. Z tego co wiem to Atomic w tym roku ma w ofercie juniorskie 9.12, ale "dorosla" 9.12 jest juz na tyle przyjazna narta ze nie wiem czy nie powinniscie sie nad taka zastanowic. Natomiast raczej odradzalbym dla kobiety juniorskie 11. nie ma sensu sadzac ja na taka narte, ktora jest dosc proilowana pod malych slalomistow. IMO duzo lepszym wyjsciem jest dorosla 9.12 o dlugosci 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty juniorskie firmy Atomic

Po pierwsze oznaczenie 11 to nie twardość tylko zaawansowanie technologiczne narty,a nie idzie to w parze. Co do modeli junior są one produkowane w oparciu o konstrukcję nart "dla dorosłych" więc jeżeli dziewczyna nie jeździ "ostro", to jak najbardziej nadają się.

Proponowałby także roważenie modeli e-zone, które są produkowane od 138 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty juniorskie firmy Atomic

Patrząc po systemach zastosowanych w SL 11Jr to rzeczywiście nie ustępują on nartom dorosłym. Natomiast moje pytanie brzmi: czy są równie wymagające, przede wszystkim pod względem siłowym?

Dziewczyna jeździ dobrze, robi ciągle postępy, jej poprzednimi nartami były Rossi 9X o długości 160cm.

pozdrawiam i dzięki za głosy w tej sprawie

Zdzich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...