Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic SL9 / ELAN SLX lub HCX i czy wogóle warto?


jarekb

Rekomendowane odpowiedzi

Problem może banalny, ale co mi tam.

Jeżdżę 3-ci sezon i chyba daję sobie nieźle radę. Typowo - mam dylemat co dalej robić ze sprzętem. Mam ochotę na którąś z nart z tematu, ale:

1. czy dalej eksploatować moje nartki, aż się nauczę jeszcze lepiej jeździć

2. który model polecacie (tu patrzcie poniżej na moje warunki).

mam 36 lat, 174 cm. wzrostu i ważę 90 kg (wiem, wiem, za dużo ;)

jeżdżę stylem tradycyjnym i carvingowym.

Z jednej strony zdaje sobie sprawę, że zmiana sprzętu jest powodowana chęcią posiadania czegość lepszego (co naturalne), ale czy przy moich uwarunkowaniach warto?

Proszę o wszelkie odpowiedzi. Nie obrażę się, a może czegoś dowiem.

Pozdrawiam, Jarek.

p.s. już w sobotę jadę na Słowację. Huraaa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 / ELAN SLX lub HCX i czy wogóle warto?

A spróbuję odpowiedzieć wyprzedzając fachowców. Nie można cały czas tylko czytać te forum czyż nie :) Zdanie amatora, pierwszy duży sezon na nartach, ale już po tygodniu ostrej nauki.

Mam tegoroczne HCX-y, góra 75 kg wagi przy 185 cm wzrostu i mogę powiedzieć, że do ostrzejszej jazdy HCX-y przy Twojej wadze mogą być za miękkie, SLX-y jako twardszy odpowiednik byłyby dobre. Chyba, że planujesz zrzucić wagę i jeździsz bardziej rekreacyjnie, wolniej albo tylko fun, wtedy HCX będą ok.

SL9 są wg. tego co nasłuchałem się i naczytałem opinii porównywalne twardością z nowymi HCX-ami, mają słabsze krawędzie, a są znacznie droższe i z większym prawdopodobieństwiem może się ktoś nimi zainteresować na stoku, gdy będziesz regenerował siły przed kolejnym zjazdem w pobliskiej kawiarni.

Pozdrawiam,

Adam, początkujący funcarvingowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 / ELAN SLX lub HCX i czy wogóle warto?

Według mnie, będziesz jeszcze jakiś czas ewoluował jako narciarz, więc nie kupuj nowych nart chyba, że masz za dużo kasy. Ja też zaczynałem późno narciarstwo i w ciągu 5 sezonów zmieniłem 6 par nart, od Head`ów 198 cm. do Fischer`ów Worldcup SC 160 cm.. Wybór nart uzależniałbym bardziej od Twoich umiejętności niż wagi (chociaż i ona jest w pewnym stopniu istotna), więc trudno coś doradzać nie wiedząc jak jeździsz. Najlepszy sposób to próbować. Zamieniać się nartami na stoku ze znajomymi, korzystać z nart z wyporzyczalni, a wybór okaże się łatwiejszy. Nie jeździlem na Elanach, ale na Atomic`ach 9.12 tak i wydają mi się dobre do nauki carwingu. Nie za twarde, a przyzwoicie trzymają. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic SL9 / ELAN SLX lub HCX i czy wogóle warto?

Wielkie dzięki za wszystkie listy.

Zazdroszczę tych Fischerów WC SC. Też mam na nie wielką ochotę, ale są moim zdaniem ciut za drogie. Teraz jeźdżę na ich modelu z dolnej półki i też jestem zadowolony. Poczułem w tym roku co to jest ten booster :)

A że do tego mam wiązania Marker M7.12 PSC to stoję na nartach wysoko, co jest bardzo fajne przy jeździe carvingowej.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...