Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - Fischer RC4 SC czy ....


RobertZyla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o poradę w wyborze nart.

- WIek:46l
- Wzrost/Waga:182cm/85kg
- Na nartach jeżdżę od 18l
- Styl jazdy: preferowany dynamiczny, carv, krótkie i średnie cięte skręty, jazda na stokach przygotowanych (3-5h jednorazowo max, ok 30 dni w sezonie)
- Umiejętności: 7,5

Do tej pory jeździłem (pomijam czasy młodości :-)) na nartach Fisher Superior SC 170cm (3 sezony), następnie, ostatnie 3 sezony na Head Supershape i.magnum 170cm, które spisywały się bardzo dobrze. Niestety nartki zostały uszkodzone i zmuszony jestem kupić nowe.
Zawsze zastanawiałem się nad zakupem krótszej narty slalomowej, jednakże nigdy nie miałem odwagi. 
W dniu wczorajszym miałem okazję testować 2 narty: Fischer RC4 SC 2023 165cm oraz Head e-SL Pro 2024 165cm.

image.png.62db70a80c029abfa0d862e626c8ad4e.png image.png.0c5b811e786027dceaed36f30fb57340.png
Na obu jeździło mi się świetnie (stok o niskim nachyleniu), w warunkach od umiarkowanie twardych w godzinach porannych do miękkich w godzinach południowych (o dziwo, jak na tak wąskie narty fisher 66, head 68 na rozjeżdżonym w godzinach południowych stoku dawały radę wyśmienicie).

Wygrały dosłownie o włos narty Head, na których czułem to extra coś (nie potrafię wytłumaczyć), jednakże ze względu na budżet 2,5-3k wybór padł na narty Fishera RC4 SC 165cm.

I tu moje pytania:
- czy i jak duża może być różnicą w prowadzeniu tej konkretnej narty o długość 170cm?
- czy lepszym/bezpieczniejszym wyborem nie byłyby narty Fischer RC4 RCS Allride 165cm, a może inne ze stajni Fishera?

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

Rob

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RobertZyla napisał:

Cześć,

Proszę o poradę w wyborze nart.

- WIek:46l
- Wzrost/Waga:182cm/85kg
- Na nartach jeżdżę od 18l
- Styl jazdy: preferowany dynamiczny, carv, krótkie i średnie cięte skręty, jazda na stokach przygotowanych (3-5h jednorazowo max, ok 30 dni w sezonie)
- Umiejętności: 7,5

Do tej pory jeździłem (pomijam czasy młodości :-)) na nartach Fisher Superior SC 170cm (3 sezony), następnie, ostatnie 3 sezony na Head Supershape i.magnum 170cm, które spisywały się bardzo dobrze. Niestety nartki zostały uszkodzone i zmuszony jestem kupić nowe.
Zawsze zastanawiałem się nad zakupem krótszej narty slalomowej, jednakże nigdy nie miałem odwagi. 
W dniu wczorajszym miałem okazję testować 2 narty: Fischer RC4 SC 2023 165cm oraz Head e-SL Pro 2024 165cm.

image.png.62db70a80c029abfa0d862e626c8ad4e.png image.png.0c5b811e786027dceaed36f30fb57340.png
Na obu jeździło mi się świetnie (stok o niskim nachyleniu), w warunkach od umiarkowanie twardych w godzinach porannych do miękkich w godzinach południowych (o dziwo, jak na tak wąskie narty fisher 66, head 68 na rozjeżdżonym w godzinach południowych stoku dawały radę wyśmienicie).

Wygrały dosłownie o włos narty Head, na których czułem to extra coś (nie potrafię wytłumaczyć), jednakże ze względu na budżet 2,5-3k wybór padł na narty Fishera RC4 SC 165cm.

I tu moje pytania:
- czy i jak duża może być różnicą w prowadzeniu tej konkretnej narty o długość 170cm?
- czy lepszym/bezpieczniejszym wyborem nie byłyby narty Fischer RC4 RCS Allride 165cm, a może inne ze stajni Fishera?

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

Rob

 

Cześć

Miałeś okazję jeździć na najnowszym modelu Head - na przyszły sezon - poszukaj w starym malowaniu - są jeszcze - cenowo nie będą odbiegać od Fischera.

Co do długości - nie jesteś jakoś przesadnie wysoki, SL to specjalistyczna narta, więc wybór dłuższej jest chyba jakimś w mojej opinii dziwnym wyborem. Długość oczywiście poprawia stabilność, ale cały urok w tych nartach to ich skrętność, fan jaki dają. 

Chcesz "bardziej uniwersalną - hybryda, zachowują wysoką skrętność, a długość dodaje im stabilności przy szybszej jeździe, można średnim skrętem pojechać i to naprawdę szybko. Jest wiele modeli, w zależności od producenta które są bardziej w stronę SL, a są takie bardziej w stronę GS sklep. Narty na stoki w Aplach jak i na nasze rodzime górki.

Obecnie producenci dodają nieco szerokości pod butem w modelach sportowych, ciężko kupić ultra wąskie. Są jeszcze, ale powoli znikają.

Czy szersze lepsze?, nie wiem - tu już użytkownicy powinni się o nich wypowiedzieć, ja mam wszystkie wąskie, chociaż szutrówki - stare narty Żony - jakieś damskie, maja 75 pod butem - dopiero co sie dowiedziałem - choć mam już je 12 lat, sprawują się nieźle i ta szerokość jakoś mi nie przeszkadza - ale czy pomaga? Tego nie wiem. Chociaż ostatnio jeździłem na dość mocno rozjeźdżonym śniegu po świeżym opadzie w moich Kastlach SL (66mm pod butem), nie zauważyłem jakiejś drastycznej różnicy i plusów wynikających z szerokości (narty maja podobny charakter - mały promień i mocne taliowanie) - wróciłem do starych - lepsze smarowanie miały.

pozdrawiam

 

Edytowane przez marekbtl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...