Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SL 9 2004/2005 Pomocy !!


berr64

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już straszny zamęt w głowie i dalej nie wiem jakiej długości kupić narty.Bardzo proszę o pomoc.

Mam 181cm i 90kg.

Wydawało mi się że 160 ale wyczytałem na forum że jeszcze waga ma znaczenie, no i....... już nie wiem, czy 160 czy 170.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL 9 2004/2005 Pomocy !! do g33

jak ci się jeździ na tych nartach? bo dla mnie są extra, ale z tego co czytam na forum to goście strasznie je krytykują

pozdr

1_art

PS. ja w tych butach byłem dopiero trzy razy na Pilsku ale chyba ich nie zmienię przez najbliższe 3 lata są zajebiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL 9 2004/2005 Pomocy !! do g33

ja jeździłem przez kilka lat na tradycyjnych, później wskoczyłem na C 9.18, i w tym sezonie zapadła decyzja na zmianę, po wielu rozmyślaniach i selekcji pozostały SL 9. Nie jeździłem na nich, ale przejżałem mase opinii w internecie i rozmawiałem z osobami któreje je mają i w 98%, jest z nich bardzo zadowolonych, włącznie z żoną znajomego, która jest osobą raczej początkującą.Tak więc klamka co do marki zapadła, ale zastanawiałem się co do długości.

Możesz powiedzieć jakie są opinie negatywne, bo ja takich bardzo mało spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL 9 2004/2005 Pomocy !! do g33

Coś do wszystkiego jest do niczego to frazes. Nawet SL 9 jest kompromisem (pomiędzy łatwością a dynamiką). Jasne że slalomówka daje najwięcej radości z jazdy ale głównie w krótkim ciętym skręcie, a potem im dalej od niego tym gorzej. Ci którzy wygłaszają "mądrości" typu "coś do wszystkiego..." pewnie mają po 3 pary nart(zawsze przy sobie), albo jeżdżą na stoku w kółko jedno i to samo. (no bo slalomówka nie jest do wszystkiego - byłaby wtedy do niczego w imię tej złotej myśli). Narty wolę mieć jedne (takie do wszystkiego) a do tego snowboard (też taki jeden - pewnie do niczego). Chcąc jeździć to co lubię musiałbym mieć z 5 kompletów. Wolę dwa - takie do niczego. Jeśli chcesz być wysokiej klasy specjalistą - kup slalomki, a jeśli chcesz mieć jak najwięcej frajdy o jak największym spektrum - pomyśl nad metronem.

Aha i podziel się wrażeniami bo mnie korci ta nartka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL 9 2004/2005 Pomocy !! do g33

chyba mnie źle zrozumniałeś :)

ja napisałem " jeśli coś jest do wszystkiego to tak naprawdę super jest do niczego" do niczego czyli nie we wszystkim,miałem to na myśli, że jeśli Metrony(to jest moje przypuszczenie, nie stwierdzenie faktu)są do wszystkiego to nie są w tym wszystkim SUPER, napewno mają swoje wady(jak każda narta), do niczego, miałem na myśli(nie to że są one do kitu) tylko to, że nie są we wszystkim super.Dlatego wolę robić to co lubię na sprzęcie który jest w tym super, czyli kręci mnie slalom i kupuje narty które są stworzone głównie do tego. Nie wiem czy nie zagmatwałem tego :)))))

Jak wiesz coś o Metronach to z przyjemnością wysłucham.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL 9 2004/2005 Pomocy !! do g33

ok- to nie było do Ciebie :) tę "prawdę" wygłaszają po prostu ludzie uważający że slalomka stoi na szczycie ewolucji. O Metronach nie wiem nic poza tym co napisane i opiniamii kilku osób które miały okazji spróbować. Na pewno a Alpach wypozyczę je sobie na jeden dzień, żeby miec bardziej osobisty stosunek. A co do Twojego wyboru na rzecz slalomki - uwielbiam je i nie oczekiwałbym niczego więcej gdyby nie ciągnęłoby mnie też na "off peasty". O Metronach myślę (w połowie sezonu - jak stanieją) właśnie dlatego że to narta "do wszystkiego" najbliższa slalomce - czyli z radykalnym taliowaniem.

I sorki że się uniosłem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...