Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacja Soszów - omijajcie!


Alberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sredecznie, przesłałem maila tej treści na Soszów (WISŁA), w związku z tym iż zostałem zignorowany umieszczam jego treść na forum do publicznej wiadomości. Oto treść:

Witam

byłem w dniu dzisiejszym na Soszowie na nartach, po powrocie ogarneło mnie przerażenie gdy zobaczyłem ślizgi w moich nowych Rossi!!!!. (pełno małych zarysowań i dziurek)

Cóż z tego że macie trasę świetnie naśnieżoną jak w miejscu podjeżdzania do czytników kart leży pełno małych kamieni!!!! Zwróciełm uwage obsłudze że nie sposób skorzystac z wyciągu nie przechodząc po tych kamieniach, a oni na to że "ktoś posypał schody prowadzące na taras i się rozniosło", i tak sobie około godziny 15 stało 3 nudzących się ludzi (z wyjątkiem jednego który podawał orczyki) i żaden nie wpadł na pomysł aby wziąc łopatę i przynieśc trochę śniegu. Bo po cóż???!, w końcu nie ich narty sie niszczyły, a to że wielu narciarzy ma drogi sprzęt poprostu nikogo nie obchodzi.

Rozumiem że czasem zdzarzy się wjechać na kamień na trasie, oczywiste ryzyko, warunki jakie są wszyscy widzą więc nie ma nikt do nikogo o nic pretensji, ale co można powiedzieć o "przymusowym" niszczeniu przez klientów nart, bo raczej nie mają innego wyjscia chcąc skorzystac z Państwa wyciągu,

ciekawe kto pokryje koszt regeneracji ślizgów,

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Soszów - omijajcie!

ja tam jeżdże bo jak na obecne warunki śniegowe są nieźle przygotowanie ale co do kultury to nie moge ich pochwalić

dwa tygodnie do tyłu jedziemy na narty

1 wcześmniej sprawdzamy na ich stronie

2 i jedziemy dochjeżdżamy do środkowego parkingu pan kasuje i mówi że chyba wszystkie trasy czynne ja zdziwiony ale nic i tak byśmy szli dalej

3 pani w kasie sprzedaje nam karnety do 14 jest godzina 9 nic nas nie informując

4 wchodzimy pod wyciąg widze zawodnicy i stojący gigant

5 pytam się obsługi czy można jeżdzić jasne tylko bokiem żeby nieprzeszkadzać w zawodach

6 wjeżdząmy do góry i niespodzianka mamy tam stać do godz 11!!!!!!!!!!!

potem puszczali co kilku zawodników narciaży ale i tak cały wyjazd był do dupy bo potem zjechał się tłum narciaży i już po jeździe

ja nie po to wstaje o piątej rano żeby siedzieć do 11 w kafejce

więc póki są warunki to wolę stożek !!!!!!!!!

a jak ktoś ma stronę w necie i była aktualizowana to takie informacje jak zawody na jedynej czynnej trasie mógłby tam umieszczać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Stacja Soszów - omijajcie!

o zamiszczaniu informacji bardzo słuszna uwaga

natomiast całę pozyzsze zdazenie - racja nieprzyjemne natomiast musze wtracic ze tego dnia miały miesce tak niesłychane zbiegoi okolicznosci ze to sie w głowie nei miesci

na przykład nawaliła firma odpowiadajaca za pomiar czasu na zawodacjh i stad to całe opoznienie i nieprzyjemnosci - gdyby nie to o 9.20 byłoby po zawodach :-)

pozdrawiam

yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Soszów - omijajcie!

No cóż muszę niestety stwierdzić, że takie warunki panują nie tylko w Wiśle...

Nie dalej jak w Poniedziałek byłem na stoku w Morsku k. Zawiercia. Bardzo fajny stok choć trochę przykrótki, ale na szusy starczy. I niestety przy czytnikach, na górze, na zjeździe leżały małe kamyki... Mało tego Na stoku jest okropny lód!!! Niedoświadczony narciarz przy najeździe na taką powierzchnię leci na łeb na szyję... Sam miałem taką przygodę, mało co nie zaliczyłem gleby podczas zjazdu jak najechałem na ten lód. Mało tego, przy pakowaniu desek do auta, zauważyłem na moich Atomicach dosyć poważne rysy. Mam poważne obawy co do używania tego stoku i jeśli organizatorzy nie zadbają o dobre przeygotowaqnie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Stacja Soszów - omijajcie!

co ja mam wam mowic bywa i tak

ja aby nie jezdzic na lodowisku tylko po sniegu kazdy weekend stoje zapiety do nartek za dziesiec minut ósma ic zekam na pierwszy wyjazd koło 8.00

zima nas nie rozpieszcza

pozdrawiam

yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Soszów - omijajcie!

Witajcie

najgorsze jest to, że nikt nie raczył na mojego maila odpowiedzieć (może myślą ze trzeba iść na poczte aby to zrobić).

Bo coż znaczy dla nich pojedynczy narciarz, na jego miejsce przyjedzie stu innych (tym bardziej iż jesteśmy u progu ferii).

Dlatego wszystkim którzy szukają w Beskidach oprócz nartkowania miłej atmosfery polecam Stożek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Soszów - omijajcie!

Odnosze wrażenie,że oni zapomnieli o tym że są jeszcze inne stoki - byłem na przełomie XII/I i było podobnie.

Natomiast na Stożek też nie polecem, bo w tamtym roku (nie wiem jak w tym) żeby dojechac na stok trzeba był zabrać się bryczką za jedyne 10zł w jedna stronę, co mnożąc przez 4 osoby mojej rodziny robi prawie stówę.

Chrzanię - jadę na Słowację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk-skansen narciarstwa

Witam!

Ludzie omijajcie Szczyrk z daleka. Ostatnio na Skrzycznem orczyk z Dolin na Skrzyczne się zepsuł. Podpora się złamała. Gdy są temperatury poniżej zera

( święta) to oni nie snieżyli a na pzrykład w takich Kluszkowcach nasypali armatami ok 3-4 m, a w Szczyrku sypali tylko pod orczykami, żęby je uruchomić. Później gdy je uruchomili 4 ARMATKI ŚNIEŻNE stały na Jaworzynie , a na FISIE I KASKADZIE był lód i ludziom, którzy nie mieli bardzo dobrze naostrzonych nart- po prostu się nie dało zjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Soszów - omijajcie!

Stożek to jest kolebka narciarstwa we Wiśle, miejsce dla wytrawnych narciarzy, którzy oprócz walorów narciarskich cenią sobie miłą atmosfere. I takowym ludziom nie przeszkadza to iż muszą podejśc z nartami pare metrów (wszak narciarstwo to przede wszystkim kontakt z naturą).

Sam fakt iż trzeba podejśc pieszo do wyciągu powoduje wyeliminowanie na stoku wszelkich snobów, dresiarzy, solarzystów i ......... (ludzi z pewnego miasta) czemu właśnie zawdzięczamy tą atmosfere.

W srode miałem przyjemnośc jechac do góry orczykiem z pewnym starszym Panem, który w rewelacyjny sposów opowiedział mi o swoich przygodach z własnoręcznie zrobionymi nartami przed 50 laty własnie na Stożku, kidy to był w gimnazjum.

Pozdrawiam

Alberto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Stacja Soszów - omijajcie!

Nygus - troche rozgrzewki przed nartami jeszce niekomu nie zaszkodziło :-)

i ratownicy maja mniej pracy :-) (niektorzy przemeczeni spacerem rezygnuja z narciarstwa - to chyba dobrze bo nie wobrazam sobie ludzi o tkaiej sprawnosci na stoku -- zagrozenie :-)

a w drodze na stozek zawsze (z rana ) mozna spotkac kogos miłego - w czasie pogawedki droga robi sie krotsza = tak zczy siak stozek jest dla wytrwałych a nei ( ..... solarzysci etc - czytaj w poscie ALberto :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Stacja Soszów - omijajcie!

na temat dbałosci o obsługe klienbta i jego traktowaniu mozna by mowic duzo i mnozyc takei przypadki setkami :-) ( np spróbujcie napisac maila do SITNU - ciekawe kiedy uda im sie dojsc na poczte aby odpowiedziec:-))

natomisat musze Wam Wszystkim SERDECZNIE PODZIEKOWAC

otóz wczoraj za sprawa tego watku - na soszowie bylo zupełnie pusto - gora 10 osób a bywały takie chjwile ze jezdziłem sam :-))

i tak

rano - postawilismy giganta - od gory do dołu - z 10 razy przejechałem

po południu postawiłęm sobie slaloma = poniewaz dopiero sie ucze i pierwsze ustawienie było zupełnie nie do jazdy - zbyt podkrecone - poprawiłęm i ujezdzałem sie samotnie na moim włąsnorecznie ustawionym slalsomiku ( he zrobiłem sobie nawet wertical czy cus takeigo)jezdziłęm do godziny 16 - zwinałem tyczki i nartkowałęm dalej - ujezdzięłm sie jak juz dawno nie - sniegu bardzo duzo - pokrywa niegdzie nei naruszona :-)) tylko troszke miekko - ale za to jak fajnei jak zadni przypadkowi narciarze nei zaplatuja sie w Trajektorie :-)

coz nastepna taka okazja pewnie predko sie nei zdazy :-) moze po feriach jak szał minie :-)

INFO NA TEMAT WARUNKÓW W WISLE

SOSZÓW - sniegu mnóstwo

STOŻEK - podobnie

CIEŃKÓw - działa

moze beskidy tez chodza i cos w strone salmopolu - Zielone, Zieleńska polana :-)

tym czasem pozdrawiam i ide na narty - dzis neistety opoznienei ale trudno i tak sie najezdze do woli - stawiam slaloma :-))

pozdrawiam serdecznnie

Yaaroo

p.s. nie robie dla niech - po prostu ludzie ciagle dzwwonbia pytac czy wyciagi chodza czy jest sneig i tak dalej :-)

p.s.

WYCIĄGI REKOMENDOWANE PRZEz Yaaroo:-)

Stożek Soszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...