Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do bobica


mglum

Rekomendowane odpowiedzi

Do bobica

Sorki że się podpinam ale nie chciałem zakładać nowego tematu o takim samym tytule moje pytanie brzmi :jakiego rodzaju są wkłady w MX 9 czy jest to wkład termo- formowalny czy coś w rodzaju ultrafit tecnici czyli samodopasowujacy się , o dziwo w sklepie nie wiedzieli ??? I jak taki wkład zachowuje sie po dłuższym użytkowaniu ???

Mierzyłem MX Pro swoje spostrzeżenia opisałem skrótowo na ogólnym w temacie "Buty Fischer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bobica

Jak jak plyte ?

Jesli mowimy o nartach zeszlorocznych lub tegorocznych, to RACE SC maja automatycznie zamontowany Railflex.

Jest to system mocowania wiazan do narty za pomoca jednej sruby, przez co narta zachowuje na calej swojej dlugosci gietosc, a nie jest usztywniana przez plyte.

wiazaniem dedykowanym jest wiazanie FX12 - najlepsze chyba wiazanie amatorskie Fischera.

Co do butow, to MX9 maja wkladke thetmoformowalna (Full Thermo).

Dziala to na tej zasadzie, ze pod wplywem ciepla twojej stopy wkladka sie formuje.

Dlatego my jako Fischer oraz jego dystrybutor zalecamy dopasowanie buta w domu - by ten najwiekszy "bol" dopasowania nie byl na stoku.

Najlepiej pochodzic, posiedziec sobie ok. 1-2 godzin w tym bucie, by wkladka sie dobrze uformowala.

Kolejna sprawa taka, ze przed kolejnym sezonem, rowniez najlepiej to powtorzyc, bo wkladka przez lato, gdy but jest nieuzywany, wroci do swojego pierwotnego ksztaltu.

Pozdrawiam i uciekam do Schladming na prezentacje Fischera na sezon 2006/2007. :))

Bobic by Fischer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...