Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty-wysokie podbicie.


darekl

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy sie pytaja to ja tez-co mi tam.

Mam wysokie podbicie(nawet chyba bardzo wysokie) i probuje sobie kupic twarde buty. Jak na razie ciezko mi idzie-wszystko co mierze mnie cisnie.

Nawet jak w ogole nie zapne dolnych klamer to but mnie uciska w podbicie (2 klamra od gory tak dziala po zapieciu)

Moze ma ktos podobny problem i znalazl jakies rozwiazanie.

Jak mozna zmodyfikowac ten parametr buta, (czyli wysokosc podbica)?

Podobno salomony maja wysokie podbicie-mnie cisna.

Teraz jezdze w headach, w ktorych cierpie troche, ale dam rade wytrzymac. Niestety te heady sa za miekkie. Chce zmienic buty na twardsze-tu problem narasta jeszcze bardziej.

Wlasciwie ostatnia moja nadzieja to Nordica Dobermann Pro albo Hot Rod- tych modeli z kolei nie moge nigdzie dostac. Probowalem speedmachine 14-pasowaly najbardziej z wszystkiego co mierzylem, stad nadzieja ze inne modele nordici beda podobne jesli chodzi o wysokosc podbicia (speedmachine jak na moj gust maja za gruby wklad i sa za miekkie-dlatego ich nie kupilem).

Boje sie jednak, ze bez modyfikacji sie nie odbedzie. W Nordicach tez po zapieciu 2 klamry od gory czuje ze cos mnie cisnie (druga klamre od dolu lapie na pierwszy zabek).

Moze ktos wie co mozna zrobic z butem zeby uzyskac dodatkowe miejsce na podbicie?

Bede wdzieczny za rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

Dobre serwisy mają specjalne 'kopyta" - czytaj metalowe stopy do korekcji skorupy butów narciarskich. Wygląda to w ten sposób, że musisz zaznaczyć na skorupie z zewnątrz, najlepiej na naklejonym plastrze papierowym miejsce w ktorym chcesz zmienić szerokość, czy kształt skorupy. Lepiej zrobić to w domu, bo w sklepie w pośpiechu można zaznaczyć cm lub dwa nie w tym miejscu i problem gotowy. Cała modyfikacj robiona jest na gorąco i trwa kilka godz. biorąc pod uwagę dwa buty. Ja płaciłem za ten zabieg po 50 zł od buta. Mialem ten sam problem z szerokością skorupy. Jeśli masz stare buty, możesz zaryzykować i zrobić to sam. Zrób sobie u ślusarza taki rozpychak (jak chcesz to puść maila, to narysuję go i Ci przreślę ale dopiero na początku przyszłego tygodnia będę wolny.) Jakiś majserklepka weźmie za to parę złotych. Ogrzewasz skorupę opalarką do farby (wygląda jak suszarka tylko daje cieplejsze powietrze, w supermarkecie jakaś tania ksztuje 30zł) i rozkręcasz rozpychak. I tak kilka razy ogrzewasz i zoraz bardziej rozpychasz - czytaj rozkręcasz śrubę. Wyjmujesz rozpychak jak wystygnie skorupa. Efekt gwarantowany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

Wysokie podbicie to za mało danych ;)

Jak masz wąską stopę i wysokie podbicie to Salcie nie będą najlepsze .

Spróbuj Tecnicę.... ale pamiętaj to trzeba uformować.

Na formowanie Salo pewnie nikt nie pójdzie - dopiero po zakupie.

Z Tecnicą powinno się udać - inny materiał termo - podobno odtwarzalny bez uszczerbku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

może zmień samą wkładkę jaka masz pod stopą...natomiast z butów zobacz modele Tecnic-i,z grupy Vento lub Diablo...skorupa ma trzy strefy twardości i odchylaną klapkę aby łatwiej można było je włożyć co jest równie ważne i trudne przy wysokim podbiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

Prace domowa odrobilem. Malo jest chyba butow, ktorych nie mierzylem.

Diablo co prawda najgorsze nie jest, ale tez cisnie. Vento zdecydowanie za miekkie, wiec nawet nie probowalem

Z wkladkami oczywiscie kombinowalem-zbyt wiele jednak w ten sposob nie da sie zyskac.

Probowalem w swoich butach zyskac miejsce przez zeszlifowanie tej wkladki pod butem wewnetrznym. Nie jest to jednak dobre rozwiazanie. Ta wkladka nie obejmuje calej powierzchni stopy. Zyskalem miejsce na podbicie, za to zaczelo mnie uwierac po bokach stopy od dolu (ta czesc buta to plastik skorupy nie wkladka o ktorej mowie- po zeszliwowaniu wkladki stalem na nierownej powierzchni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

to masz chłopie poważny problem i szczerze mówiąc nic mi do głowy nie przychodzi co można byłoby Ci zaproponować...chyba pozostanie Ci wybrać najwygodniejszy z dotychczas mierzonych i oddać go do tunningu jakiemuś kowalowi... :):):)powodzenia a jak znajdziesz pochwal się co kupiłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

W zeszłym roku szukając wiadomości o butach w necie (kupowałem, a też mam problemy) trafiłem na informację na jakiejś niemieckiej stronie o warsztatach - w Austrii lub w Niemczech- które robią buty na zamówienie, gwarantując wygodę użytkowania. Niestety nie pamiętam żadnych bliższych danych, ale może spróbuj poszukać. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

A może buty z wtryskiem to jakieś rozwiazanie, choć prawdę mówiąc nigdy nie mialem ich na nogach. Jedno na pewno wiem, że nie wolno zagryźć zębów z bólu i byle do wiosny. Ja po zlekceważeniu tematu bujam się teraz z poważnym problemem ortopedycznym. Sezon konczę w "Klapkach" Najgorsze jest to, że nikt nie potrafi zrozumieć dla jakiej idei chcesz zaliczyć kolejny "krwawy" sezon choć byś miał sobie dać amputować stopy. No, może lekko przesadziłem

Pozdrowienia , szczególnie dla "innostopych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

To ze ma problem z butami to niestety wiem. Wtrysk to chyba tez nie jest rozwiazanie-strefa wtrysku w ogole nie obejmuje strefy podbicia.

Wybiore pewnie w koncu to co mnie bedzie najmniej cisnac. Moze jakos uda mi sie przetrwac dzien na nartach zdejmujac je od czasu do czasu w barze

Dzieki za odpowiedzi

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

Mam podobny problem. Moje Atomiki piły mnie strasznie. Po dniu jazdy miałem sine ślady na podbiciu i odciski na bokach stóp. Rozwiązanie było proste. Pojechałem do Żura (Marka Żurawieckiego z Gliwic). Kilka przymiarek, znaczników i...

W butach wycięliśmy kawałek języka, i uformowaliśmy skorupę na ciepło. po zabiegach but race-owy stał się znośny.

I jeszcze jedno, ze względu na częste "postoje" na stoku (robienie zdjęć) nabyłem Atomiki w wersji 'wide', czyli ze skorupą o szerszej skorupie. Buty są jak papcie, jeżeli chodzi o wygodę. Za kilka dni przetestuję je "live" i opisze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty-wysokie podbicie.

Dzieki Jacek za wskazowke.

Wlasnie brakowalo mi namiarow na kogos, kto w Polsce zajmuje sie boot fittingiem.

Jak mozna tego Zura znalezc?

Co prawda w Warszawie (gdzie mieszkam) w ski teamie maja maszyne do odbarczania skorup, ale jakos troche powatpiewam w kompetencje osob tam pracujacych. Bo jak inaczej nazwac fakt, ze nikt z obslugi sklepu, widzac jak sie mecze przymierzajac kolejne buty, nie zajeknal sie nawet, ze mozna but u nich dopasowac do nogi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...