Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

strefa nieaktywna krawędzi


bigosj

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze rozumie?? (mateo)

Nie jestem zgryźliwy, tylko czasami trzeba sporej cierpliwości by odpowiadać na pytania nietrafione... w każdym pytaniu i wypowiedzi potrzeba precyzji.

Na nieprecyzyjne pytanie, żeby dobrze odpowiedzieć trzeba napisć referat o wszystkim co dotyczy tematu.

Pytasz jak ostrzyć konkretne narty - gdy dostajesz odpowiedź, że nie ma precyzyjnych ustawień usiłujesz zmienić temat zapytania i wychodzi bzdura.

W Twoim pytaniu należałoby na początku zdefiniować co to strefa nieaktywna krawędzi.

Tu zaczną się problemy i dojdzie się zapewne do wniosku, że podawanie jakichkolwiek wymiarów/długości nie ma sensu.

Temat poboczny i kolejny brak precyzji:

a nowi uczestnicy forum napisałeś, a teraz mówisz o "nowych osobach w wątku".

Gdzieś coś nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumie?? (mateo)

W Twoim pytaniu należałoby na początku zdefiniować co to strefa nieaktywna krawędzi.

Tu zaczną się problemy i dojdzie się zapewne do wniosku, że podawanie jakichkolwiek wymiarów/długości nie ma sensu.

No to akurat jest dość łatwe do sprecyzowania... Może się wyrwałem a Ty , Kolegę Bigosj'a chcesz wyciągnąć przed ławki, tylko nie wiem po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumie?? (mateo)

Heli wszystko jest Ok. Czasami trudno jest pisać co myśli głowa (długo by to trwało) ,tak jak długo się pisze na nieprecyzyjne pytanie. Nasuwa się pytanie -czy zawsze Musisz postawić kropkę nad i? i stawiać się w roli nauczyciela. Przejemniejsze są relacje narciarz-narciarz i dzielić się wiedzą dla rozwoju społeczności narciarskiej ( końcówka jak w PRL-u :):) )

Heli i Mateo pozdrowienia. Bigosj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumie?? (mateo)

Nasuwa się pytanie -czy zawsze Musisz postawić kropkę nad i? i stawiać się w roli nauczyciela.

Staram się być precyzyjny - wtedy można podejmować w miarę trafne decyzje. Stawianie kropki nad "i" to chęć doprowadzenia tematu do sensownych wniosków ( co i tak jest rzeczą względną ;) ), w miarę użytecznych i prawdziwych. Chyba po to zadaje się pytania by czegoś się dowiedzieć, więc czy to źle ?

Co do roli nauczyciela - nie wydaje mi się, bym miał taką wiedzę by móc nim być. Większość odpowiedzi na pytania z dziedziny użytkowania sprzętu narciarskiego nie jest jednoznaczna.

Sposoby ostrzenia, jakość krawędzi, struktura ślizgów, twardość nart, twardość butów, długość i taliowanie nart to wszystko w dużym stopniu sprawa preferencji indywidualnych.

Nie ma tu mądrego, który powie: należy mieć to i to, bo to jest najlepsze.

Większość działania tych rzeczy opiera się o prawa fizyki i tego nie da się zmienić.

Nikt nie robi tu za nauczyciela fizyki ( a może by się przydało ;) ) a jedynie za pewnego rodzaju kalkulatory opierające swoje działanie o doświadczenia i właśnie wiedzę z dziedziny fizyki. W tym układzie nie może być mowy o nauczycielu, a więc i moim występowaniu w takiej roli.

Prawie zawsze jest do rozwiązania układ równań z wieloma niewadomymi, a kompletnych dnych do rozwiązania układu brak. Są jednak często pretensje, że układ nie został rozwiązany.

Dlatego ośmielę się twierdzić, że każda dyskusja odbywa się na poziomie "narciarz narciarzowi" i nie ma twierdzeń a jedynie odpowiedź z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem trafności.

Prawdopodobieństwo dobrej podpowiedzi rośnie, jeżeli pytający potrafi realnie opisać swoje potrzeby i precyzyjnie podać pewne dane.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumie?? (mateo)

Panowie - mam propozycję - oszczajcie to! :-))

Ja oczywiście odpowiedziałem w uproszczeniu i ogólnie - dałem sobie radę z nieprecyzyjnie zadanym pytaniem.

A jak piszesz do Heli (fajna ta Hela??) to podawaj w paragrafach i podpunktach - pójdzie łatwiej :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...