Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Widziałem dzisiaj nowe RC4 WC SC w sklepie


andrew-w

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Czytalem gdzies entuzjastyczna opinie kogos kto jezdzil na SC z flowflexem. Sam jednak dopoki nie pojezdze to nie uwierze;)

Ciekawy jestem czy zawodnicy fischera tez dostapia zaczczytu jazdy z flowflexem. Jesli nie, to chyba jednak to swiadczy, ze rozwiazanie to ma nie tylko same zalety.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

To co dobre jest dla zawodnika nie konicznie musi byc dobre dla amatora z drugiej jednak strony mam wrazenie ze w wielu (oczywiscie nie we wszystkich) nowosciach celem jest przyciagniecie klienta glownie poprzez nowe gadzety, bo ludzie (glownie faceci) lubia gadzety i rozne "systemy", chca zeby sprzet byl naladowany technologia i zeby to bylo widoczne, sam sie czasem na to daje zlapac, Rossignol tez ma nowosc - narty Radical z 16-toma lapkami ktorymi mozna zmieniac charakterystyke narty (Tomba to reklamuje i rowniez zawodnikom z PŚ wsadzaja to do łapy na mecie).

Moim zdaniem zeby zrobic dobra narte nie trzeba az tak wielu "bajerow" wystarcza dobre materialy i zwykly sandwich. To co jest wazne musi byc w srodku a nie na wierzchu. Tylko ze jak jest w srodku to tego nie widac i trudniej przyciagnac klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

CO do Flowflexu, to w narte z tym systemem trzeba sie wjezdzic.

Co do zawodnikow w PS, to nie beda jezdzili na Flowflexie, przynajmniej w przyszlym sezonie, z teog powodu, ze system jest zbyt nowy, by juz na nim startowac.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

ze system jest zbyt nowy, by juz na nim startowac

to ja, naiwny myslałem , że PŚ to jak F1 , zarazem walka i laboratorium...

Robercie - bez żartów :))) Takie systemy które niby mają jeździć za "wozaka" są dla gawiedzi. W PŚ mają dechy sandwich i solidne płyty bo z takich wynalazków to, przy przeciążeniach jakie tam są to sprężynki i inne szpeje tylko by śmigały w powietrzu wybijając widzom ślipka :DDD Ani Salomon nie daje Pilota ani Head ( wrrrr) chipy czy intelligence itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchar Swiata to zupelnie inna bajka

Prawda jest ze Puchar Swiata nakreca rynek, jest nawet ranking producentow prowadzny przez FIS ale co dobre dla zawodnika z PS nie koniecznie musi byc dobre dla amatora czy klubowego zawodnika. Z drugiej strony producenci staraja sie zrobic tak zeby sprzet uzywany na PŚ byl imitacja sprzetu sklepowego (z wygladu tylko oczywiscie) narty pomalowane sa prawie identycznie jak narty sklepowe wszystko po to zeby kibic sobie myslal ze to te same narty. Slyszalem nawet (nie wiem czy to prawda) ze Atomic slalomowy to jest sandwich z zamaskowanymi sciankami bocznymi udajacymi slalomki sklepowe. Czesto zawodnicy na dole trzymaja zupelnie inne narty niz te na ktorych jechali zawody. Takie sa prawa rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj nowe RC4 WC SC w sklepie

Wszystko jest niby takie super ale jedna rzecz mnie zastanawia. Tegoroczne SC maja taliowanie 118-66-99 i przy dlugosci 165cm promien 12m.

Model 06/07 z flowflex ma takie samo taliowanie i jeszcze na calej dlugosci moze sie wyginac, a promien 13m - dlugosc 165cm. Wedlug mnie troche przebajerowane.

Na moj (mylse zdrowy) rozsadek ten system jest troche sprzeczny z idea. Mianowicie podczas skretu narta sie wygina, wiec flowflex musi sie podniesc do gory, z kolei narciarz dociska go do dolu. Ten system sie przeciez sam z soba kloci.

Nie zebym mial cos przeciwko, ale mnie to jakos nie przekonuje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RC4 WC SC czyli na sezon 2006/2007 ;-)

Wlasnie mialem okazje posmigac na RC4 WC SC na 2007 i musze przyznac ze zrobila wrazenie. Sztywna i szybka. Jedno co mnie powstrzymuje przed zakupem to wlasnie ten RX Fire ktory zapowiada sie na godnego zastepce modelu WC SC 2003/04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...