Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomóżcie ATOMIC SL9 ? czy FISCHER RC4 RACE SL?


Maku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat które narty kupic atomica czy fischera?

Które lepsze w sumie zakup opieram na Waszych opiniach.

Także prosze o konkretne argumenty za i przeciw.

Słyszałem ze Atomic ma słabsze krawędzie i ślizg ale czy to jest prawda nie wiem.

Preferowany styl jazdy fun carwing(body carwing).

Z góry dzieki za informacje czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ATOMIC SL9 ? czy FISCHER RC4 RACE SL?

Moim zdaniem jeżeli preferujesz Fun zdecydowałbym sie na Fischera a jeśli masz możliwość to worldcup-a.Race moze być troszkę za miękki.

A Atomic sl9????-najbardziej rozreklamowane g........ ale to moje zdanie.

za szeroka ,za wolna ,krzywa (wklęsły ślizg-strukturę ciężko naciąć),kiepsko trzyma na lodzie i kiepskie wiązania-nie wiem czy nie najgorsze na rynku.

muzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ATOMIC SL9 ? czy FISCHER RC4 RACE SL?

wszystko zalezy jakie silne lobby jest na forum, od jakiegos czasu Fischer jest tu na topie ale kilka lat temu to byl Atomic i to wlasnie sl9, a teraz takie krytyczne uwagi ;)

Jakies 10 lat temu mialem kolege slazaka ktoremu rodzina z Niemiec powiedzila tak: "Marek BMW to jest scheis, kup sie Mercedes"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ATOMIC SL9 ? czy FISCHER RC4 RACE SL?

Mam SL9, a moj kumpel RC4 RACE. Zarowno on i ja uwazamy, ze mamy narty prawie idealne dla siebie. On jezdzil wczesniej na WC SC przez jakis czas, no i stwierdzil oczywiscie, ze jest to narta lepsza od RC, proca. Ale nie bylo go na nia stac.

Do wad FISCHERow musze zaliczyc slaba powloke, tzn gore narty. Szybko sie rysuje, lub odcinaja sie mniejsze kawalki odslaniajac biale cos, co jest pod spodem;] Nie podoba mi sie tez szata graficzna, ale na kolorze sie nie jezdzi :).

Jesli chodzi o wlasciwosci trakcyjne, to jak wynika z relacji kumpla, pomocnika instruktora btw, jest bdb. Nie zaprzeczam i nie potwierdze, zobacze jak mi da kara;] Nie wiem czy FISCHER nie jest troche twardszy czasem, mozna odniesc takie wrazenie uginajac narty rekami, ale moge sie mylic :>

Co do SL9, jak juz mowilem jezdzi mi sie naprawde dobrze. Fakt, jak juz ktos wczesniej powiedzial, na lodzie moglbyby lepiej trzymac, po czesci to pewnie braki w moich umiejetnosciach;-) I wiazania... Normalnie nie byloby problemu ale... No wlasnie, dostalem narte z neoxem 310, 412 pewnie jest lepszy... Wracajac do tematu. Mialem maly wypadek na hopie i narta sie wypiela. Wpialem spowrotem i wszystko ok... oprocz mojego tylka. Na drugi dzien po jezdzie zauwazylem ze ulamala sie taka mala plytka przy przednim wiazaniu. Dziwne bo ani razu sie wtedy nie wypinalem z nart. Pewnie skutek tej gleby...

Ale nic to, wymienili wiazanie na gwarancji bezproblemowo.

Slabszy slizg? Nie zauwalylem, jezdzilismy z kumplem prawie tyle samo i tak samo i nie mozna powiedziec ze slizgi bardzo sie roznia po sezonie.

Na pewno lepsza powloka u atomica, czyt. bardziej wytrzymala na uszkodzenia, ktore przeciez sa nieuniknione w naszych kolejkach do wyciagow.

Podsumowujac narty bardzo podobne, w podobnej cenie, rozniace sie szata graficzna, jednym podobaja sie "oczojebne" motywy innym nie. Wybierajac jedna albo druga, raczej nie powinienes byc rozczarowany.

P.S. Zaznaczam, ze mowie o nartach na sezon 05/06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ATOMIC SL9 ? czy FISCHER RC4 RACE SL?

jezdzilem na obu z nich z obu bedziesz zadowolony...moim zdaniem krawedzie lepsze ma fischer dosc wyraznie. w prowadzeniu atomic wymaga troszecke wiecej i mocniej sprezynuje, a rc4 to porzadne narty bez specjalnego zaciecia sportowego czyli w mniejszm stopniu na tyczki ale do jazdy na codzien i to ostrej bardo dobre...ja bym kupil rc4 na allegro masz je teraz w granicach 1250 pln z sezonu 2004/2005 czyli taie jak ja mam i sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ATOMIC SL9 ? czy FISCHER RC4 RACE SL?

patrząc na wyniki austria skitest (tam zdaje sie jezdza fachowcy) mozna wnioskować że w tym roku fiszer zaczął robić badziewie z pianki bo jakoś nie widać go w czubie, a atomik znowu robi dobry sprzęt :D . JC zapewnia ze test jest obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ATOMIC SL9 ? czy FISCHER RC4 RACE SL?

przedewszystkim w tym ski tescie z tegoo co mi wiadomo testowali narty do giganta a to wogole inna bajka jak kolega chce slalomowki to test nart do giganta niewiele mu da...a pozatym testy maja to do sibeie ze sa przeprowadzane na nowych nartach ktore niekoniecznie zdaza sie stepic i byc moze ze takie aspekty jak szybkosc stepiania sie krawedzi ktora jest wada atomica nie zostala w tym tescie ujeta...pozatym to ze narta bedzie dobra dla fachowca nie musi oznaczac ze beedzie dobra dla 40 kilogramowej laski lub dziadka-emeryta wiec lepiej jednak brac poprawke na to, ze taki test nie do konca odaje rzeczywistosc...ps tam gdzie w gre wchodza pieniadze to mimo wszelkich zapewnien czesto wkradaja sie nie do konca czyste zamiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...