Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie


kompan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak jak w temacie potrzebuje zmienić buty. W tamtym roku kupiłem narty SL9 i w tym roku przyszła pora na buty [nie jestem pozerem i nie dla szpanu kupiłem te narty tylko do jazdy - piszę tak bo często właściciele tych nart są tak postrzegani]. Na nartach jeżdżę już 7 lat [ok 25 dni w sezonie]. Dopiero po kupnie sl9 poczułem jazdę, jestem w 100% zadowolony z zakupu i myślę, że nartki są dla mnie stworzone. REWELACJA. Mam 166cm wzrostu i ważę 60kg. Preferuję jazdę dynamiczną i szybką. Narty są slalomowe i w pełni wykorzystuje ich właściwości. Z natury jestem skromny, ale znajomi mówią, że jeżdżę zajebiście. Jednak po wymianie nart zauważyłem, że buty nie nadążają. Mam buty Nordica flex60/70 i myślę, że do mojego stylu jazdy i nart przydałoby się coś twardszego.

Buszując tu po forum zauważyłem, że dużo ludzi chwali Fishery soma MX9 ... czy to byłby dobry wybór?

Bardzo proszę o podpowiedzi,porady i sugestie. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam serdecznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie

Jest to taki but: b9.jpg

Używane zaledwie 2 razy na lodowcu (koleś się połamał i nie mógł już jezdzić). Stan idealny. Rozmiar około 28cm. But przeznaczony dla narciarzy sredniozaawansowanych. Posiada systemy Widefit, Bitech, są bardzo lekkie, zintegrowany stabilizator odpowiadający za kontrolę, sterowność i stabilność. Buciki prawie nowe. FLEX 80.

Cena nowych butów to 850-900 zł.

Ja z te chcę dostać 600 zł. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie

To zalezy jak na to patrzec, tak jak kiedys bobic powiedział ze buty kwestia gusty, to dla mnie np Technica jest na maksa do bani , i np z tamtego sezonu atomic tez nic ciekawego troche kolorku i niby wypas. Ziomek kupił serwisowego Rossi to od razu widac ze bucik ostry , ale i tak wole i zawsze bede smigał na Langu lezy jak ulał.

POzdr Adam

A tak jak pisałem nizej były kiedys tez inne dobre modele które mi pomagały sie szkolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie

To zalezy jak na to patrzec, tak jak kiedys bobic powiedział ze buty kwestia gusty, to dla mnie np Technica jest na maksa do bani , i np z tamtego sezonu atomic tez nic ciekawego troche kolorku i niby wypas. Ziomek kupił serwisowego Rossi to od razu widac ze bucik ostry , ale i tak wole i zawsze bede smigał na Langu lezy jak ulał.

POzdr Adam

A tak jak pisałem nizej były kiedys tez inne dobre modele które mi pomagały sie szkolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie

Troszkę śmiesznawa dyskusja bo już tyle napisano o mierzeniu...

W moim przypadku po 2 latach poszukiwań nowego buta (dawniej Lange 9) skończyło się na Atomicu Race Tech którego na wygląd w życiu bym nie kupił :) ale to one właśnie jako jedyne leżały po prostu idealnie ...

Namawiam do nie sugerowania sie producentem i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie

No niestety ale zawsze mozna postawic rower na rolkach i krecic w domu ;] A tak w ogole to na czym krecisz?

A odnosnie tematu znalazlem takie 2 w miare interesujace pozycje:

http://sklep.polysport.pl/index.php?d=produkt&id=409&PHPSESSID=7f33650634d3d128f908da434f9d4e6b

i

http://www.allegro.pl/item135728296_zawodnicze_buty_lange_comp_120_rozmiar_40.html

Co sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie

ja krece glownie na goralu offroad, mam tez szosowke ale nasze drogi sa za bardzo stresujace dla mnie, wiec bede sie jej pozbywal

jezeli chodzi o te Langi z Allegro to moim zdaniem to jest dobry deal, z tym ze akurat ten model (moim zdaniem) im sie nie udal, po prostu nie siedzi mi na nodze i jest troche za miekki ale to jest moje zdanie, niechcialbym Cie zniechecic bo jednak to dosyc dobry deal jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam buty - proszę o porady i sugestie

salomonow to nie znam nie chce sie wypowiadac, ale jezeli to bedzie rownorzedny model do tego Langa to musisz mierzyc i sam zdecydowac, nawet specjalista na odelglosc by niewiele pomogl. Ja jezdzilem przez wiele lat na Langach i mi pasowaly z jednym zastrzezeniem, nie byly zbyt trwale, ale moze to sie zmienilo. Kazdy but pasuje troche na inna stope wiec trzeba mierzyc. W butach rekreacyjnych to ma mniejsze znaczenie bo obietosc wkladki jest tak duza ze potrafi dopasowac sie praktycznie do kazdej stopy ale w butach sportowych jest juz troche inaczej, wkladka jest ciensza wiec ksztalt skorupy w wiekszym stopniu decyduje o wygodzi i trzymaniu. Skorupe mozna poszerzyc (wiele serwisow robi taka usluge) w razie potrzeby ale oczywiscie lepiej dopasowac bez tego jezeli sie da. Lange 120 (chyba) byl w 2 wersjach LF i MF czyli low fit i medium fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...