Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o opinie o twardych butach kiedy się opłaca


Cirius

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od tego roku nowe buty Head Word Cap sps .Dość

twardy bucik ale chciałbym sie dowiedzieć o opinie osób które już troszkę w takich butach pojeżdziły i czy normalną sytuacją jest zmęczenie nogi konkretnie stopy po ok 4 godz jazdy.

Co do walorów związanych z trzymaniem stopy jest imadełko ale czy to nie zbyt wysoka półeczka dla średnio zaawansowanego.

ozdrawiam i jestem ciekaw waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie o twardych butach kiedy się opłaca

Cześć w zeszłym sezonie jeżdziłem w starych zawodniczych Koflachach. Trzymanie nogi było super, komfort nie za bardzo. Teraz mam trochę miększe Nordiki i czasem tęsknię do starych butów. po 4 godzinach jazdy to chyba mozna się zmęczyć.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie o twardych butach kiedy się opłaca

Mam buty dziewiatki Salomona drugi sezon.

Jeśli wytrzymujesz 4 godziny to jesteś gość.Zauważ że zjazdowcy po zakończeniu trasy natychmiast rozpinają buty - mam na mysli wyczynowców.

Zaletą takich butów jest ich doskonała kontrola narty - możesz wyczyniać cuda na stoku ale niestety musisz zapłacić za to zmęczeniem nóg.

Mogę Ci tylko powiedzieć że nogi się po jakimś czasie przyzwyczajają do takiego usztywnienia.Ja w kolejnym sezonie nie mam juz problemów lecz w pierwszym sezonie po każdym zjeździe zdejmowałem na chwilę buty a napewno je rozpinałem.Mogą Ci pomóc jedynie dwie rzeczy:

1.Wybieraj stoki gdzie jest gondola lub krzesełko - będziesz w pierwszej fazie przyzwyczajania nóg mógł odpoczywać - stanowczo odradzam ostre podjazdy orczykiem

2.Jeśli Twój but posiada wkład żelowy - a powinien - to wykonaj trudną aczkolwiek prostą czynność - za pomocą suszarki o dużej wydajności rozgrzej w domu wnętrze buta a nastepnie załóż go na nogę i zapnij jak najmocniej - wytrzymaj tak 1/2 godz. a nastepnie powtarzej tą czynnosć kilkakrotnie - musisz pochodzić po dywanie - ta czynność spowoduje szybsze ułożenia wkładu żelowego do anatomicznego kształtu Twoich stóp.

Ważne - pod żadnym pozorem nie wolno takich butów użyczać innym - zmienią ci kształt wkładu i cała robota na nic.

Po takich czynnościach będziesz królem stoku.Nikt nie będzie Ci w stanie dotrzymać kroku.Bedziesz w stanie wykonać niemalże każdą ewolucję.Czy warto to przejść ? - zdecyduj sam.I nie przedstawiaj się jako średniak.Jeśli nabyłeś butu wyczynowe to starj się tym wyczynowcem zostać.POWODZENIA !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie o twardych butach kiedy się opłaca

Mam twarde buciory Atomika (Beta Ride 9.50) i na początku kazdego sezonu przeżywam koszmarki ze zmeczeniem stóp. Ale potem stopy sie przyzwyczajają i jeździ się doskonale, nieporównywalnie lepiej niż w mniej twardych butach.

Gdy robię przerwę na odpoczynek, wjeżdżam krzesełkiem - odpinam niektore klamry w butach i jest OK.

pozdroovka

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie o twardych butach kiedy się opłaca

dzięki za rady napewno się zastosuję. Macie rację

trzeba uwierzyc we własne umiejętności i ciągle się rozwijać mam nadzieję że podpowiecie mi jakie narty moge dobrać bo mam zamiar je zmienić na końiec sezonu może head SL worl Cup a może atomic sl 9.12 pomóżcie albo napiszcie o swoich doświadczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie o twardych butach kiedy się opłaca

Jezdzę na Atomicach ride 9,50 , jestem totalnie zadowolony , jesli cos ma po 4 godzinach bolec to całe nogi ale w moim wypadkuy nigdy stopa. Przy - 10

jest w nich zimnawo ale to chyba kwestia braku ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie o twardych butach kiedy się opłaca

Mam Salomony X scream 9.Sa one przeznaczone dla dobrych narciarzy i mają lekkie możliwości karvingowe.Nie są stanowczo najdroższe.Promień skrętu wynosi 18 m

Doskonale się prowadzą na stoku.Ostatnio próbowałem się zabawić w karving na Szymoszkowej i o dziwo doznałem olśnienia.Podczas ostrego skrętu karvingowego dostałem takiego przespieszenia że to co czytałem stało się dla mnie jasne - pełen odlot.Do tej chwili jeżdziłem tylko klasycznie (to chyba wynikało z wyboru stoku - raczej trudno na Nosalu w pełni bawić się karvingiem).Teraz mam więcej możliwości.

Narty doskonale krawędziują nawet na bardzo oblodzonym stoku.Doskonale tłumione są drgania nart nawet przy bardzo ostrym śmigu a to zdecydowanie zwieksza prędkość i bezpieczeństwo..

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o dobre narty ale to co doświadczam na moich salomonkach jest bajeczne.Polecam Ci szczerze - zapewne jest wiele innych doskonałych nart.Ja mówię tylko o tych które znam i używam niemal co tydzień po parę dni.

Jedno jest pewne - Twoje umiejętnosci będą rosły a zarazem będzie rósł Twój apetyt na doskonałę jazdę.Zatem nie kupuj byle czego.To jest wydatek duży ale raz na kilka lat i zapewniam Cię będziesz bardzo zadowolony.

Po jedny sezonie przesiadłem się w Szczyrku na "zwykłe" narty i nie było to najprzyjemniejsze doswiadczenie.Powrót na moje deski uświadomił mi jak bardzo jakość jazdy zależy od sprzętu.

I oczywiści jeżdzić można nawet na klepkach od beczki.Jesli tylko Twoje możliwości są na tyle dobre - oczywiscie mówię o finansach to nie wahaj się.

Pozdrawiam i życzę sukcesów na stoku.

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...