Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jak to jest być zawodnikiem


nefre

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest być zawodnikiem

Bardzo duzo wysilku w fazie treningu. Jest to jednak wysilek "przyjemny", nie porownywalny z wysilkiem gornika. Kazda kropla potu to jeden malusienki kroczek w kierunku bycia bardziej perfekcyjnym. To daje niesamowita satysfakcje. Wlasnie jazda po tyczkach na treningach jest czyms niepowtazalnym. Wiesz, ze nie musisz myslec o tym, zeby nie wypasc ze slalomu. Jak wypadniesz, jedziesz jeszcze raz. Ten sam slalom przejechany w ciagu dnia kilkanasie razy w cale nie jest nudny, bo za kazdym razem jest inny (coraz lepiej przejezdzany).

Potem masz zawody.

Strs w roznym nasileniu non stop do mometu startu.

Niesamowita koncentracja podczas ogladania tyczek.

Analiza i uwagi trenera, ktore starasz sie jak najlepiej zrozumiec.

Potem czekasz na swoja kolejke do startu.

Stres narasta.

Moment startu.

Stoisz i choc w kolo wrzenie nie slyszysz nic, oprucz miarowego odliczania: 5..., 4...., 3...., 2...., 1...., start.

Jedziesz.

Od teraz az do mety jestes sam. Stres minal, teraz nastepuje niesamowita koncentracja.

W ulamkach sekund konfrontujesz swoje spekulacje z ogladania slalomu z realna jazda.

Nie slyszysz zupelnie nic poza (czasami) biciem wlasnego serca.

Nie widzisz nic poza tyczkami.

Mijasz linie mety, i powoli zaczynasz odbierac bodzce zewnetrzne.

Widzisz innych ludzi i zaczynasz ich slyszesz.

Pierwsza satysfakcja:

Poprawnie przejechany slalom. Nie bylo bledu.

Druga satysfakcja:

wynik ktory osiagnales w porownaniu do innych zawodnikow jest calkiem niezly. A wiec niezla pozycja wyjsciowa do ataku drugiego przejazdu

Itd itp.

Z tymi satysfakcjami moze byc roznie. Czesto zamiast satysfakci jest zlosc.

Poz.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest być zawodnikiem

Dziękuje za te słowa właśnie tego oczekiwałam pisząc tą "wiadomość".

,,Każda kropla potu to jeden malusieńki kroczek w kierunku bycia bardziej perfekcyjnym".Poprostu dziękuje ten fragmencik jest wyjątkowy i bardzo dobrze ujęty-poprostu dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jak to jest być zawodnikiem

Wtedy czujesz sie jak Malysz podczas lotu,jak ptak,to jest taka radosc,takie cos.,ze chcesz krzyczec i niektorzy to robia.Czujesz sie jak zawodowiec,poprostu wiesz,ze nikt ci nie podskoczy bo jestes ponad tymi wszystkimi gapiami,oni sa po to,zeby patrzec z zazdroscia.Ale nie chodzi o pyche ,chodzi o radosc,ja rozumiem Adama kiedy mowi,ze ze skokow cieszy sie jak dziecko bo ja czuje to samo.Pani Basia Grocholska powiedziala mi kiedys ,ze chodzi o to aby pokonac sama siebie jesli juz jestes najlepszy badz jeszcze lepszy.I o to chodzi-jehac jak najszybciej to jest najczystsza radosc/przykro mimto mowic,ale ty tego nie zrozumiesz,chyba ,ze puscisz sie na wprost spod Beskidu-my jezdzilismy spod progu Wlk.Krokwi na kreche to bylo cos-wygrac z samym soba,Hermann powiedzial,ze gdyby nie to,ze zarabia tak na zycie nie robilby w zjazdach,chodzi o to aby wygrac z samym soba,ze strachem etc. Wspolczesne narty to nieomal sport extremalny,ale po tem czujesz sie jak GOSC.Ja zawsze chodze odreagowac do kina.ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...