Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wrażenia zeSłowacji


adam b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

serdecznie

wróciłem z wekendowego wyjazdu do Rużemberoka. Mogę powiedzieć krótko, tej zimy tak dobrze przygotowanego ośrodka jeszcze nie widziałem, a szczególnie nie widziałem takiego standardu w Polsce. Prosze tylko pamiętać, że to nadal Słowacja a nie Alpy, lecz mimo to Oni (Słowacy ) jakoś potrafią.

Pogoda w skiparku była świetna, czynne wszystkie wyciągi, super krzesło o wysokiej przepustowości, trasy b.dobrze przygotowane, jeżeli pod wieczór pojawiał sie lód i muldy to na drugi dzień rano znów było równo jak na stole. Dlaczego Słowacy potafią przygotować stok a nasi nie dają sobie rady z Pilskiem czy Szczyrkiem. POzatym bezpłatny skibus, cipłe jedzonko na stoku z knajpkami do których można wejść i się ogrzać, ścianka do wspinaczki lodowej, loty paraglaytem itd. Trasy od pokrytych puchem śnieżnym, wiodących przez lasek po zmuldzone (celowo) oraz idealnie wyratrakowane. Nie musze dodawać że szrokość stoku tj. około 300 m robi swoje. Możecie znleźć tam również skocznie dla borderów i halfpipe.

Pomimo dużej ilości ludzi nie ma obawy o tłok na stoku i ewentualne najechania. Najdłużej na krzesło czekałem 10 min. Pyszne piwko i jedzonko to normalne sprawy.

Naprawdę polecam Skipark Rużemberok.

Jeżeli macie w perspektywie użerać sie z warunkami, obsługą i chamstwem na polskich górkach to naprawde warto pojechać trochę dalej i spokojnie sobie pojeździć. Nie odbierajcie tego postu jako ataku na polskie górki. Jestem poprostu rozczarowany standardem a raczej jego brakiem, cenami, przygotowaniem tras i obsługą w takich ośrodkach jak Cieńków, Szosów, Szczyrk, Pilsko. Sczególnie jest to widoczne w tym sezonie, który z racji złych warunków śniegowych na początku zmusił co nie których do maksymalnego ździerstwa przy minimalnych nakładach na utrzymanie stoków.

To tyle jeżeli chodzi o Rużemberok a czy może ktoś był w Vielkiej Raczy Dedovki. Mam zamiar w ten weekend pojechać właśnie tam. Czy możecie podzielić się swoimi wrażeniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia zeSłowacji

Cześć

Zaskoczyłeś mnie!:-) Byłam weekendowo w zeszłym roku w okolicach Ruzomberoka i moje wrażenia nie były tak dobre. Stoki sprawiały wrażenie nieco zaniedbanych, dodatkowo były straszne tłumy.

Może miałam pecha? :-((

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia zeSłowacji

Miałem trochę problemów z gumą pod płytą ale sobie z tym poradzilem. Po prostu odkręciłem płytę o odrobine skróciłem gumy. Teraz narta się trochę bardziej wygina i to chyba nawet lepiej :-)))

W następną niedzielę tj. 21.02 wybieram się właśnie na Vielką Raczę. Teraz ten ośrodek muszę objeździć. Pojadę chybą przez Zwardoń. Będzie bliżej niż przez Korbielów.

Jeżeli ktoś chce znać dokładne odleglości proponuję zajżeć do atlasu.

Dzisiaj wróciłem z Zakopanego i gdy skasowali mnie na 60 zl za ddziesięć zjazdow z Szymoszkowej to wyleczyłem się z Zakopca. Jedno wielkie zdzierstwo tylko na większą skalę bo to nasz największy kurort zimowy. jak sobie pomyślę, że w Rożemberoku za 50 złotych jeździłem caly dzień to aż mi wstyd za te polskie realia. Aha zapomnialem a może to miec znaczenie. Benzyna na Śowacji jest tańsza ni z u nas 30 koron za litr tj 3 złote a nie jak u nas 3,50.

Jak wrocę z wielkiej Raczy zdam równiez relacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...