Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ischgl - Samnau


Staszek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę informacji dla wybierających się do Ischgl. Panuje opinia że jest to droga miejscowość - może jak ktoś śpi w ***** hotelu to dostaje po kieszeni ale można spać w apartamentach koło Ischgl i ceny się uspakajają.Kursujące bezpłatne ( to normalne) Skibusy dowiozą nas bezpośrednio pod wyciągi . Ja sam dwukrotnie spałem w apartamencie Versalerchof oddalonym o około 1000 m od centrum. Poczatkowo narty nosiłem do apartamentu ale po 3 dniach zostawiałem je już w przechowalniach na dole przy wyciągu ( jak ktoś chce to może zostawić je nawet na górze ) i spacerkiem wracałem do domciu . Miejscowość jest niezbyt duża i rzeczywiście szpanerska . Mnóstwo luksusowych hoteli i aut . Ale nas interesuje gdzie i jak jeździć a nie czym sie przyjechało i gdzie się mieszka . Z dołu Ischgl na górę wjeżdżają 3 kabinki .Dostajemy sie na halę Idalp ( jeden z nich wjeżdża trochę wyżej) która jest centrum rozjazdowym . Stamtąd można skierować się na lewo i dojechać do hali Hollenkar . Może nie bedę opisywał mapy jak i gdzie bo to każdy może zobaczyć - opiszę tylko subiektywne odczucia .Na hali Idalp panuje ścisk bo jest tam kilka tras dla jeżdżących inaczej ( czyli uczących się ) , znajduje sie tam też fajna knajpka . Na tejże hali do 12.00 można poszaleć na 2,3 trasach o odpowiedniej długości i nachyleniu stoku . Wszystkie trasy są niesamowicie perfekcyjnie przygotowane . Jadą uparcie ( z hali Idalp )na lewo dojedziecie na szczyt Palinkkopf ską zaczyna sie według mnie najlepsza widokowo trasa . Z Palinkopf można zjechać także ładną trasą do Samnau czyli Szwajcarii . Najlepsze trasy ( czarne) są na Hollenkar .Ze względu na nastromienie jeździ tam niewiele osób ( trasy są szerokie , długie ) . Trasy w szwajcarskiej części są również perfekcyjnie utrzymane ale mają dla mnie jeden feler - dużo osób i dla zwożących d.... , co dla niektórych jest znowuż zaletą . Na 200 km tras każdy znajdzie coś dla siebie .Pomimo rozległości terenu każdy po pierwszym dniu orientuje sie już w terenie . Jakby była potrzeba dokładniejszych informacji to chętnie ich udzielę. Pozdrówko.Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl - Samnau

Zakladajac, ze te 400EUR to za 7 dni, to wychodzi ponizej 60EUR na dzien - to jest wybitnie przyzwoita cena. Ja wybieram sie w lutym do Solden i nie udalo mi sie znalezc nic ponizej 65EUR/dzien w dodatku za apartament 3 osobowy nie mowiac juz o dodatkach typu spratanie i oplata klimatyczna.

Pozdro,

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl - Samnau

Drogo ale gdzie szukałeś. Byłem rok temu i mieliśmy apartament dla dwóch psób za 35E (ze śniadaniem) - sypialnia i anex wypoczyknkowo kuchenny gdzie niik nie spał a mogło spoko 2 osoby.

Na szybko znalazłem na stronie Soelden Boking - Appt .Zirmhof 33E + 4E za trzecie łóżko.

Pozdrawiam

st_x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jarka - Soelden

st_x,

dzieki wielkie, karta moze sie przydac chociaz mam troche swoich sprzetow, przypomne sie na troche przed wyjazdem. Wracajac jeszce do cen, to ja tez szperalem po ich stronie internetowej (Solden) i mam tez katalog z cenami, ale jak dzwonisz i pytasz o cene to okazuje sie ze jednak ceny sa wyzsze bo cos tam i to mnie w koncu wkur... i wzialem za te 65Eurosow jak pisalem wczesniej. Wiele kwaterek mimo ze podaja ceny w internecie albo w katalogu nie jest dostepne bezposrednio tylko przez jakies biura podrozy w niemczech. Wyslalem chyba z 10 e-maili to dostalem odpowiedz na 2 albo 3, z cenkami powyzej 80Euro.

Nic juz nie zrobie, bo zona dzisiaj wplacila zaliczke.

Pozdro,

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...