Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpe de Siusi?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Alpe de Siusi?

Ogólnie rzecz biorąc rewelacja.

Tak dokładnie to byłem w St. Christina. Do wyboru są trzy wyciągi prowadzące w góry: na Col Raiser, na Monte Pana i dalej na Mont de Seura oraz gondola do schroniska-hotelu Sochers i dalej krzesłem na Ciampinoi. Col Raiser przy zbyt wysokich temperaturach jest raczej mokrawy (bardzo mocno nasłoneczniona trasa), tak było przynajmniej w zeszłym roku na początku Lutego. Z Ciampinoi masz do wyboru słynną pucharową trasę do St. Cristina lub też czarny zjazd do Wolkenstien. Z Ciampinoi można też wystartować na Sella Ronde (w obie strony). Można też pojeździć na krótszych trasach przy orczykach tuż przy schronisku Sochers (najciekawszy jest chyba ten najdalszy). Sama pucharowa trasa nie jest specjalnie trudna ale dość stroma i przewalające się przez nią tłumy szybko tworzą muldy. Bardzo fajnym dla rodzinnego narciarstwa miejscem jest Monte Pana. Można wjechać dale na Mont de Seura gdzie do wyboru są czerwona i kawałek czarnej trasy, albo dla chcących się spokojnie pouczyć jest kilka „oślich łączek” o zróżnicowanych nachyleniach przy samym schronisku. Trasa z Monte Seura ma tą ogromną przewagę że jest (przynajmniej tak było) bardzo mało ludzi. Często było tak że wjeżdżając na jej czarny fragment około godziny 12 zostawiałem na nieskalanym stoku pierwszy ślad. Generalnie super warunki do jazdy. Trasa jest ładnie poprowadzona przez las, zawsze rewelacyjnie przygotowana a ze względu na małą liczbę narciarzy nigdy nie wymuldzona. Czasami przy większych opadach otwierają przejazd do trasy z Ciampinoi do St. Christina (nie oznaczony na mapkach) wtedy może być więcej ludzi.

W Wolkenstien byłem tylko przy okazji Sella Rondy (więc tras nie znam zbyt dobrze) i jeszcze raz pod wieczór przyczym zastałbym nieomal stratowany przez tłum odzianych we futra przedstawicieli polskiego plemienia więc co prędzej wycofałem się do St. Christina.(jest zdecydowanie bardziej kameralna).

W tym roku jadę od 25 Stycznia.

Z obserwacji innych którzy byli tam ma początku marca wnioskuję że będzie Ci potrzebny krem z porządnym filtrem. W zeszłym roku na początku Lutego załapałem tylko jeden dzień bez słońca.

Pozdrawiam

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpe de Siusi?

Do Alpe di Siusi warto sie wybrac choc przez narciarska ciekawosc. Ta ogromna dolina polozona nad Ortisei ma caly sestem wyciagow i tras ktorymi mozna wrocic do S.Christina( prawie - kawalek trzeba przejechac skibusem). Trasy sa turystyczno-rodzinne,( ale nie wszyscy musza scigac sie na tyczkach) oraz malo ludzi. Ciekawy jest rowniez dojazd z S.Christina do Ortisei a szczegolnie zjazd z Secada do Ortisei (roznica poziomow 1300 m). Zycze dobrej pogody i dobrej zabawy. Jak masz jakies pytania o Dolomity mozesz pisac na prywat. samot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpe de Siusi?

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno krótkie pytanie. Czy obowiązuje tam ten sam skipass co w V.G.? Z nadruku na karnecie wynika że tak ale wolę się upewnić co by nie tracić czasu na dojeżdżanie samochodem (skibusów nie lubię, nie lubię czekać).

Pozdrawiam

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpe de Siusi?

Alpe de Siusi nalezy do Gardena Ski Ring wiec skipas na Gardene powinien wystarczyc , choc jak sam zauwazyles Dolomitisuperskipas napewno bardziej sie oplaca.Skibus niestety musisz wziac by dojechac do kolejki na Col Raiser

( to tez zreszta zalezy gdzie mieszkasz w S. Cristina).Skibusy odchodza co 10 min. od mety zjazdu w S.Cristna wiec czekac nie musisz zbyt dlugo.

Pozd. samot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...