Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai


jack_2

Rekomendowane odpowiedzi

Z reguły nie chce mi się wypisywać jakichkolwiek opinii (głównie z uwagi na brak czasu) ale ostatni pobyt (8-13.11.2004) na lodowcu Stubai muszę jednak skomentować. Chodzi mi mianowicie o przygotowanie stoków: trudno to na prawdę nazwać inaczej jak kompetnym blamażem i absolutną porażką. W ciągu całego 6-dniowego pobytu stoki były (i to nie w całości) ratrakowane 1 raz (a maszyny stały sobie grzecznie nieopodal stacji gondoli). W swojej dość długiej już narciarskiej historii (także "lodowcowej - 2-krotny Hintertux przez 2 ostatnie lata, w tym samym okresie) nie pamiętam takiego lekceważenia narciarzy przez właścicieli ośrodka. Pomijając straszliwy tłok jaki panuje w zimie w polskich górach, stwierdzić muszę, że wszystkie ośrodki z których jeszcze czasami korzystam przygotowują trasy porządnie i codzienie (to co się z nimi potem dzieje z uwagi na tłumy chetnych, to osobny rozdział).

Nie wiem co mam Wam doradzić: ja na Stubai`u byłem raz pierwszy i ostatni.

Z narciarsko-carvingowym pozdrowieniem

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai

Rozumiem co kolega ma na myśli. Owszem zdarzyło się 2 krotnie, tyle że opady były bardzo, bardzo słabe a ich łączna suma to może max 10 cm. Naprawdę , tak na jedno porządne ratrakowanie. W najmniejszym stopniu nie usprawiedliwia to stanu jaki panował na stokach (musielibyście zobaczyć te muldy połączone ze zwałami śniegu na tym bardziej stromym odcinku pod 6-cio osobową kanapą. Do dziś nie rozumiem tych którzy zapamiętale ten stok ujeżdzali- o stylu nie wspomnę z uwagi na wspomniane wyżej utrudnienia- bo to naprawdę żadna przyjemność o możliwościach jazdy karwingowej zupałnie już nie wspominając).

Pozdrowienia

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai

no nie wiem ja byłem tam dwa razy raz w kwietniu ,raz w maju i wszystko było ok. trasy super wyratrakowane bez muld choć musze dodać że pogoda była super i nie było żadnych opadów, a to co opisujesz spotkało mnie w hintertuxie i troche sie do tego miejsca zraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...