Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl.....made in China


hucu

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc dzisiaj w go sporcie... nie,nie robie tam zakupów(lubię posluchać ''fachowych''porad tam sprzedających) znalazłem narty Volkl unlimited at2 wyprodukowaną w Chinach!!!Nie mogłem uwierzyć więc sprawdziłem w googlach.Volkl ma tam fabrykę od 2005 roku:confused: Co prawda robia tam narty z niskiej i sredniej półki- podobno, ale nie oto chodzi.Czy myślicie ,że ta drogą podążą nastepni? Czy będziemy skazani w przyszłości nawet na chińskie deski?:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nikt nie zatrzyma globalizacji:(...Mercedes też produkuje w Chinach.cały sprzęt rtv-agd z małymi wyjątkami jest produkowany u żołtych,komórki z Finlandii też!!!...i praktycznie cała markowa odzież,z ta róznicą że dany producent na dany rynek produkuje na lepszej taśmie w Chinach,a na rynek np.polski na słabszej taśmie,czyli nie koniecznie trzyma wymiarówkę i jakość wykonania nie jest tak precyzyjna jak na rynek zachodni...ot cała filozofia...nartami też nie ma co się przejmować,bo sklepy nawet markowe chcąc konkurować z GS,IS itp. będą też kupować chinszczyznę...mamy globalną wioskę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co: Nie piszcie takich pierdołów. Był kto z tego forum w Chinach widział te taśmy lepsze i gorsze?

O nic się nie rozchodzi tylko i wyłącznie o żółte tanie rączki, a technologię dostarcza producent który to firmuje. I generalnie nie ma to wpływu na jakość wykonania, więc ja niweidzę przeciwskazań`żebym jeździł na Fischerach z chińskiej fabryki, co nie znaczy że kupił bym Ssang Junga czy jak ta k....a(auto) się nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac dla przecietnego, niedzielnego narciarza to gdzie narty sa produkowane nie ma wiekszego znaczenia. Mnostwo osob patrzy jednak na cene! A wiec to, ze kupia taniej np w Makro ma znaczeniei, natomiast to, ze sprzet jest 'made in China' ma mniejsze znaczenie. Sadze, ze i tak topowe modele beda produkowane w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dobrego kumpla który ze wspólnikiem handluje na stadione dziesieciolecia i on 2-3 razy do roku jedzie do Chin lub Tajlandii i zamawia 2 kontenery np bluzek polo ala Lacoste i płaci za sztukę w przeliczeniu 3 $ i to jest na polski rynek, a Arabowie z Tunezji,Egiptu itp zamawiaja u żółtych też Lacoste za 5-7 $ (jest lepiej wykonana) a żabojady orginały sprzedają za 90 Euro (cena na lotnisku w Wiedniu)...i nie wiem jaki jest obieg tej odzieży po Europie,ale ceny sa rózne w zalezności od rynków i finalnej sprzedaży....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co: Nie piszcie takich pierdołów. Był kto z tego forum w Chinach widział te taśmy lepsze i gorsze?

O nic się nie rozchodzi tylko i wyłącznie o żółte tanie rączki, a technologię dostarcza producent który to firmuje. I generalnie nie ma to wpływu na jakość wykonania, więc ja niweidzę przeciwskazań`żebym jeździł na Fischerach z chińskiej fabryki, co nie znaczy że kupił bym Ssang Junga czy jak ta k....a(auto) się nazywa

technologia to zamalo zeby cos dobrego produkowac widocznie siedzisz gdzies w biurze i niemasz pojecia jaki wplyw ma czynnik ludzki na produkcje(kazda nawet cudowna maszyne musi ktos ustawic ,zaprogramowac , serwisowac i od tego zalezy jakosc nie od tego kto siedzi na tasmie ) chinczyczy poki co moga produkowac zabawki i ubrania.. spyder z allegro 24euro..

http://www.made-in-china.com/showroom/gxd511/product-detailTofmpDrOjGUx/China-Spyder-Jacket-for-Men.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ale pająk jest :) to sie liczy :D. A co do temata to ponoc nawet Racetigery sa z chin, a plakietki made in cos tam mozna sobie wsadzic w d***. Przykladowo mam zmywarke znanej firmy na Am.... no i jest na niej dziarski napis made in germany a majster co przyszedl do montowania mowi ze to jest pic na wode bo montowane sa w ... slonecznej itali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technologia to zamalo zeby cos dobrego produkowac widocznie siedzisz gdzies w biurze i niemasz pojecia jaki wplyw ma czynnik ludzki na produkcje(kazda nawet cudowna maszyne musi ktos ustawic ,zaprogramowac , serwisowac i od tego zalezy jakosc nie od tego kto siedzi na tasmie ) chinczyczy poki co moga produkowac zabawki i ubrania.. spyder z allegro 24euro..

Nie nie siędze w biurze i nie mam pojęcia tak jak i Ty nie masz pojęca co w chinach się poczeło a co nie ale wiem jedno że przy nowoczesnych liniach produkcyjnych to człowiek jest małym dodatkiem. A spayder za 24e jest robiony na tej samej lini co ten za 500. Choć przyznam że takiego za 24 nie widziałem, ale widziałem VPHENIXA za 3000 zł z metką made in china, bardzo pożądnie odszyty, z membramą 40000mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA :)

A ja pamiętam, jak na początku lat 90tych ojciec kupował mi narty na targu u ruskich.

Piękne Fischery :) Rdzeń drewniany - sam sprawdziłem rok po zakupie :)

Miałem także od nich Rossignole.

A teraz cóż daleko szukać za szafą : Salomon X-Wing 10 - Made in Romania :)

Mysiu jak tak daje pójdzie to będziemy sie cieszyc ze to jest Rumunia a nie Bangladesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę jaka piękna dyskusja sie rozwinęła.Jasne , że jeżeli trzymamy wszystkie standardy i normy jakości to powinno być ok.Zastanawia mnie też sprawa wszystkich komponentów uzywanych do produkcji.Byc może juz teraz są one importowane z krajów ''innych''. Polityka i strategia kazdej firmy jest jednak tajemnicą.Oczywiscie,ze nikt(no prawie nikt) nie zaryzykuje utraty rynku z powodu nagłego obnizenia jokości produktu.Ale stopniowe zmiany sa na porzadku dziennym.Tak czy inaczej jestem zwolennikiem produkcji nart w Europie.Tradycja jest bardzo ważna a i niejednokrotnie kluczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to kiedy dojdzie do tego ze drewno przy budowie nart wogole nie bedzie wykorzystywane, juz teraz producenci szukają nowych materiałów np. Fischer AMC jest zbudowany z jakis tam włókienek widziałem przekrój smisznie to wyglada bo puste w srodku ale ja nie chce takich nowosci wole inny kierunek mianowicie drewienko w srodku, jak hucu napisał tradycja musi byc :) a moze by tak bobic sie wypowiedział :> ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...