Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze nart. 900zł


saymanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam dobrych nart, które mógłbym zakupić w granicach 800-900zł.

Chciałbym, aby narty starczyły mi na kilka sezonów. Na nartach jeżdżę 3 sezon, więc myślę, że nie jest źle. Swoje umiejętności oceniam na 5-6 (skala umiejętności).

Jeżdżę głównie po stokach (80%), ale kto wie, może za parę sezonów, gdy się bardziej podszkolę

Teraz tak:

Wzrost: 178cm

Waga: 65kg

Typ nart: Carving raczej Allround

Lubię jazdę szybką, z długimi zakrętami na krawędziach (czasami z krótkimi zakrętami (30%)).

Zastanawiałem się nad nartami z Allegro.pl:

BLIZZARD XO7 IQ

FISCHER RC4 RACE (z ubiegłych sezonów)

Czekam na wasze odpowiedzi i propozycje co do wyboru innych. Będe również potrzebował butów (ok.300zł)

Pozdrawiam S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Narty uzywane na kilka sezonów. Oczywiscie jest to mozliwe. Wszystko zależy ile(jak czesto jezdzisz) i jak poprzedni własciciel jezdził. Jazda jeżdzie nie równa. Mozna na nartach spedzac w sezonie 10 dni a mozna i 100. Musisz miec swiadomośc,że kupowanie uzywanej narty niesie zawszer jakies ryzyko. Ale absolutnie nie odradzam(sam sprzedaje swoje:) ). Ale lepiej wybrac sie na giełde lub do komisu gdzie narte mozesz pomacać i powachać.I najlepiej z kims kto cos niecos na temat nart wie.

Te dwie narty,które wymieniłes roznia sie od siebie diametralnie.

X07 to lightowy allroundzik raczej do spokojnej jazdy i jak dla mnie dla typowo rekreacyjnej jazdy.

RC4 Race to juz inna bajka. Typowy race carver inaprawte zajebisty. Zupełnie inna liga niz X07. Swergo czasu na niej smigałe(ale to tak na marginesie). Mimo,ze to generalnie druga sklepowa slalomka fischer szeroka na niej tez pojeżdzisz.

Moze jednak poszukaj FIRE fischera lub Rx9. Sorry,że tak subiektywnie ale mnie ta firma lezy najbardziej. Na pewno ktos odezwie sie z innymi pomysłami. Z cena nie powinno byc problemów- zmieścisz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hucu...dobrze Ci radzi i ja tez troche jestem "skrzywiony "na tą markę i sadzę że jak piszesz że może wybierzesz sie poza trasę to może warto pomysleć o AMC 76...bardzo stabilna i pewna narta...sam chciałem ją kupić,ale jakos nie było rozmiaru i kupiłem inną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Hucu (pozdrawiam) piknął tekst o RX 9.

Nie jeździłem na tym modelu a tylko na RX 8, bo mam takie w składziku i to sa naprawdę niezłe żyletki.

Różnica między nimi to w sumie inna geometria narty, 8-ka bliższa slalomkom, 9-ka skłania się bardziej ku gigantce czyli jakby w Twoją stronę :rolleyes: .

Tak w ogóle to cross-ówki to najbardziej chyba uniwersalne nartki :)

Poniżej link który zapewne już odkryłeś.

Co prawda używki ale z ostatniego sezonu, choć wartałoby zapewne rzucić na nie spojówką :D bezpośrednio a nie tylko z fotek.

http://allegro.pl/item268038248_fischer_rx_9_wiazanie_fsx11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. sorry ze dlugo zwlekalem z odpowiedzia ale nie moglem sie zalogowac .... przez ten czas fundusz zmalal mi o prawie 300 zł wiec tak jakby musze kupic narty za ok 600zł. Wiecie jak to jest ... raz sie ma na cos przeznaczona kase a tu nagle jakies niespodziewane wydatki.

Tak więc poleccie mi jakies nartki za 600zł aby mozna było na nich troche poszaleć po stoku. Wiadomo ze za ta cene nie bedzie zadnych wiekszych rewelacji, ale mysle ze cos sie da za taka cene porzadnego kupic. Wiadomo nie wszystko za ta cene jest dobre, wiec czekam na wasze podpowiedzi :)

Pzdr. S.

P.S Potrzebuje tez jakies butki do 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc poleccie mi jakies nartki za 600zł aby mozna było na nich troche poszaleć po stoku...

z taka kasą to nie poszalejesz za bardzo:)))...na stoku,no chyba że na parkiecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...