Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rozpoczęcie sezonu w Zubercu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na rozpoczęcie sezonu wybrałem Zuberec (dokładnie Rohace) i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony.

Droga w porządku - około 2h jazdy z okolic Bielska z postojem na "zakupy" w kantorze. Dużo lepsze warunki do jazdy po stronie słowackiej (granicę przekraczałem w Korbielowie).

Pogoda super - pełne słońce (aczkolwiek ze względu na porę roku dużo miejsc zacienionych). Temperatura ok. -5C.

Trasa - dobrze przygotowana. Jak na pierwszy dzień jeżdżenia była odpowiednia. Śniegu całkiem sporo, tylko na ostatniej "ściance" trochę kamyczków i trzeba było się pogimnastykować.

Ludzi bardzo mało, zero kolejek, praktycznie możliwa jazda góra - dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na krzesełku - Rohace (Rohace-Spalena). Inne wyciągi w Zubercu (okolicy) jeszcze nie działają.

A z nowości to zrobili trasę po lewej (patrząc z dołu) stronie krzesełka, łączącą się z drugą trasą, tuż przed ostatnią ścianką - wydaje mi się, że jest to nowość, ale mogę się mylić, bo ostatni raz byłem tam w grudniu 2006 i jakoś nie kojarzę, aby z góry prowadziły 2 trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byliśmy tam 17.11. Nowa trasa od górnej stacji krzesła jest bardzo fajna. Szkoda, że jeszcze nie sztucznie śnieżona. Niżej jak jechaliśmy już musiało się uważać na kamienie. Omija dolną stację Pomy i niestety łączy się ze starą przed znaną ścianką. Tu jest wąskie gardło, tłok i prawie zawsze kamienie. Prosiło by się, aby zmodernizować stok tuż nad dolną stacją krzesełka(gdzie bardziej ambitni testują swoje umiejętności) i puścić tu nową trasę. Byłyby dwie możliwości zjazdu z samej góry. Są takie plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy tam 17.11.

Musieliśmy się zatem kilka razy minąć. Pozdrawiam serdecznie.

Na tej ostatniej ściance rzeczywiście często występują kamienie. Może powinni ją chociaż bardziej dośnieżać.

A tak przy okazji. Jeździł ktoś w Meander Parku w Oravicach? Jakie opinie? Kusi mnie aby tam pojechać i po nartach potaplać się w basenie. Ale niestety jeszcze nie ma tam odpowiednich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozdrowienia! Mówi sie popularnie Rohacze. Ale cała ta dolina, w którą się wjeżdża jadąc od Zuberca nazywa się Rohacka. Rohacze to szczyty w głębi, na końcu tej doliny. Ośrodek narciarski jest kilka kilometrów wcześniej, po prawej stronie Doliny Rohackiej(jadąc od Zuberca), w małej, bocznej dolince o słowackiej nazwie Zverovka Spalena(spalona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...