Narty - skionline.pl
Jump to content

Marek.m77

Members
 • Content Count

  260
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Marek.m77 last won the day on May 8 2010

Marek.m77 had the most liked content!

Community Reputation

44 Excellent

About Marek.m77

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 07/02/1977

Personal Information

 • Imię
  Marek
 • Miejscowość
  k. Bielska-Białej

Ski equipment

 • Narty marka
  Atomic
 • Buty marka
  Tecnica Diablo
 • Gogle
  Carrera

Skills

 • Poziom umiejętności
  1
 • Dni na nartach
  0
 1. Sprzedam używany sprzęt narciarski: Narty Stoeckli Rotor Jr 120 cm, r 9,9, taliowanie 97-66-88, cena 220 zł https://www.olx.pl/oferta/narty-stoeckli-rotor-jr-120-cm-CID767-IDyaeCW.html Narty Tecno Pro 110 cm, r 8,1, taliowanie 97-66-88, cena 220 zł https://www.olx.pl/oferta/narty-tecno-pro-110-cm-CID767-IDyaeoh.html Buty Nordica GPTJ 22,5 cm, skorupa 260 mm, cena 100 zł https://www.olx.pl/oferta/buty-narciarskie-nordica-gptj-22-5-cm-CID767-IDyadHL.html Buty Rossignol Comp J3 19,5, skorupa 237 mm, cena 150 zł https://www.olx.pl/oferta/buty-narciarskie-rossignol-comp-j3-19-5-cm-CID767-IDyadX7.html Kask rozmiar S, cena 50 zł https://www.olx.pl/oferta/kask-narciarski-dzieciecy-diezz-rozmiar-s-CID767-IDyafn7.html Kask rozmiar regulowany 49-52 cm, cena 50 zł https://www.olx.pl/oferta/kask-narciarski-dzieciecy-49-52-cm-CID767-IDyafaD.html Kijki narciarskie Wedze 90 cm, cena 25 zł https://www.olx.pl/oferta/kijki-narciarskie-wedze-90cm-CID767-IDyaeN2.html
 2. Właśnie zmagam się z tym problemem. Jestem w trakcie rehabilitacji po rekonstrukcji ACL. Z lektury "internetu" i własnych doświadczeń mogę potwierdzić to co mówią przedmówcy - przede wszystkim wzmocnienie mięśni (zwłaszcza mięśnia czworogłowego uda). Jeżeli stosować ortezę to raczej tylko po konsultacji ze specjalistą. Jednakże jej stosowanie stoi w sprzeczności z zadaniem rozwijania mięśni. Także ja zrezygnowałem z ortezy i postawiłem na wzmocnienie nogi. Jeżeli jednak zdecydujemy się, aby ją stosować, to przy jej doborze musimy zwrócić uwagę na jej długość - szczególnie w jej dolnej części tzn. poniżej stawu kolanowego (mam tu na myśli ortezy "sztywne" (jeżeli tak można je nazwać). Chodzi o to, aby być w stanie ubrać but narciarski, co w przypadku "zwykłych" ortez (tzn. nie przeznaczonych do uprawiania sportów) będzie niemożliwe, gdyż zwyczajnie będą za długie. Nie wiem, czy te ortezy polecane przez przedmówcę, nie będą przypadkiem właśnie za długie. Ortezą, którą ja mierzyłem i która pasowała do buta narciarskiego, ale tak jak zaznaczyłem ostatecznie nie zdecydowałem się na jej zakup, była orteza Fullforce firmy DonJoy.
 3. Sprzedam używane narty Tecno Pro Skitty 80cm wraz z wiązaniami Tecno Pro skala wypięcia 0,5 - 4,5 DIN.Dodatkowo dołączam buty Tecno Pro Skitty - długość wkładki wewnętrznej 17,5 cm, długość skorupy 206mm.Sprzęt w stanie bardzo dobrym, idealny dla najmłodszych narciarzy (3-5 lat). Zapraszam do zakupów. Szczerze polecam.Cena za komplet 225 PLN + koszty wysyłki, odbiór osobisty możliwy w Kozach lub w Bielsku-Białej.
 4. Marek.m77

  Ski Juwel

  W czasie mojej wizyty w Alpbachtal nie było jeszcze połączenia z Wildschonau, co powodowało, że oferta cenowa była znacznie atrakcyjniejsza niż obecnie (oczywiście przy mniejszym obszarze narciarskim). Z tego co pamiętam to koszt 6dniowego karnetu dla dorosłego wynosił około 165 EUR, a dzieci (chyba do 11 lat) miały karnet gratis (był to dość istotny argument). Dziś ta oferta jest już mocna ograniczona i darmowe karnety dla dzieci są oferowane tylko na koniec sezonu. Przy obecnej cenie 205E, oferta Zillertalu (224E) jest znacznie lepsza, a możliwości "nartowania" nieporównywalne (na korzyść doliny Zillertal oczywiście).
 5. Marek.m77

  Ski Juwel

  Tutaj znajdziesz także moją, krótką relację z wizyty w Alpbachtal http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/12815-Alpbachtal-22-29.1.2011?highlight=
 6. Nie czas i nie miejsce ale jeżeli pytasz - art 106 ustawy o podatku od towarów i usług:"Podatnicy (...) są obowiązani wystawić fakturę stwierdzającą w szczególności dokonanie sprzedaży, datę dokonania sprzedaży, (...) itd" Jeżeli "wcześniejsze" wystawienie faktury zamknie się z realizacją usługi/dostawą towaru w ramach jednego okresu rozliczenia VAT (msc,kwartał) to raczej nic strasznego się nie dzieje, ale były już przypadki i to wcale nie takie nieliczne, że jeżeli rozliczyłeś VAT należny wcześniej niż trzeba było to stwierdzano zaległość podatkową za okres, w którym należałoby ten podatek rozliczyć i wystawiano nakaz zapłaty. To, że zapłaciłeś wcześniej nie ma niestety nic do rzeczy, można co najwyżej złożyć korektę i wnioskować o zwrot nadpłaconego podatku.
 7. Ok sorry. Źle się wyraziłem. Chodziło mi o "temat" opłaty za anulowanie rezerwacji. Spróbuj zadzwonić do tego ECK, może coś sensownego doradzą.
 8. Było to już napisane wcześniej, to że niczego fizycznie nie podpisał nie oznacza, że nie zawarł umowy. Jest informacja od autora wątku, że dokonał rezerwacji i podał swoje dane. Pewnie przy tej rezerwacji musiał kliknąć (nie przy logowaniu czy podawaniu danych, ale przy rezerwacji imprezy), że akceptuje regulamin i warunki rezerwacji (jeżeli tego nie było to jest to już połowa sukcesu). W linkach, które podałem wyżej jest informacja z UOKiK, że biuro podróży ma prawo obciążyć klienta kosztami anulowania rezerwacji tylko nie może to być, z góry określona kwota, tylko kwota poniesionych kosztów(nie ma tu mowy o karze, a o opłacie). My niestety nie wiemy, czy biuro poniosło jakieś koszty związane z obsługą danej rezerwacji, zakładam jednak, że tak, choś pewnie nie było to 8 tys PLN. Sprawę zapewne komplikuje fakt, że jest to biuro TT GmbH z siedzibą w DE. Dlatego polecam kontakt z Europeiskim Centrum Konsumenckim (link kilka postów wcześniej).
 9. Trochę to odbiega od głównego tematu, ale są przeciwskazania i to duże. Wyobraź sobie sytuację kolega jestok1 rezerwuje wyjazd, przed wyjazdem otrzymuje fakturę za którą nie płaci i co wtedy? Usługa nie jest wykonana, biuro nie uzyskało przychodu ale podatki z faktury ma zapłacić czy może wyrzucić fakturę do kosza i udawać, że sprawy nie było? Piszesz o jak rozumiem, możliwych wątpliwościach nie o należycie wykonanej ale o wątpliwościach co do jej wykonania w przyszłości. Ogólnie jednak moim zdaniem jestok1 "trochę" zawalił sprawę i interesuje się tematem dopiero po otrzymaniu trzeciego wezwania do zapłaty.
 10. Niestety, ale moim zdaniem to nie rozwiązuje sprawy. Nikt nie ma obowiązku wystawienia faktury przed wykonaniem usługi bądź otrzymaniem zapłaty. Jeżeli ma nastąpić zapłata przed wykonaniem usługi to kolejność jest taka: umowa/zamówienie/faktura proforma(czy inny dokument uzgodniony między stronami) -> zapłata -> faktura za otrzymaną płatność.
 11. Może przyda się coś takiego: http://www.uokik.gov.pl/faq_uslugi_turystyczne.php#faq1293 www.uokik.gov.pl/download.php?plik=11174 http://uokik.gov.pl/download.php?plik=10320 Z tych postanowień regulaminu, które podałeś wynika, że ewentualnym sądem byłby sąd właściwy dla Twojej siedziby zamieszkania. Generalnie wydaje mi się, że dla biura 8tys, o których piszesz to gra warta zachodu i maja pewnie ludzi, którzy się tym zajmą. Także polecam to co Roobs - niech zajmie się tym profesionalista. Co do tych 10 dni na odstąpienie od umowy to w przypadku usług nie jest taka prosta sprawa. Cytat ze strony UOKiK "Organizator ma prawo potrącić to, co wydał w związku z realizacją usług. Niekiedy będą to wysokie kwoty (w stosunku do całej ceny imprezy), ale nie można od konsumenta żądać więcej od faktycznie poniesionych kosztów. Dlatego klauzule wprowadzające automatyczne potrącenia określonej części ceny imprezy (sięgające nawet 100 proc. ceny) są uznawane za niezgodne z prawem na podstawie art. 3853 pkt 12 Kodeksu cywilnego." Może tu Ci pomogą:http://www.konsument.gov.pl/pl/kontakt.html
 12. W PL jest i zawsze tak było, że fakturę wystawia się jako udokumentowanie dostawy towaru/wykonania usługi. Tylko w niektórych przypadkach np. media (prąd, gaz-słynne faktury prognozowane) fakturę wystawia się przed wykonaniem usługi/dostawą towarów. Zasada jest taka towar/usługa a z nią faktura (razem bądź faktura do 7 dni od dostawy/wykonania usługi, a od nowego roku do końca danego miesiąca). Także skoro usługa nie była jeszcze wykonana (wyjazd nie doszedł jeszcze do skutku) to nie było obowiązku wystawienia faktury. Podstawą do zapłaty była rezerwacja lub moznaby poprosić o fakturę pro forma, która nie byłaby niczym jak tylko wskazaniem komu i na jakie konto należy wpłacić pieniądze. Natomiast gdyby dokonano płatności to biuro ma obowiązek wystawić fakturę zaliczkową.
 13. Sprawę gazu mam już "rozpracowaną". Szukam jeszcze całodobowej stacji po stronie AT jadąc od Znojma przed wjazdem na S3 (w kierunku Stockerau), bo z informacji w necie wynika, że ten Shell jest czynny 6-22.
 14. Mam pytanie jak zjechać jadąc drogą 303 od strony Znojma (CZ-AT) na stację Shell koło Goellersdorf? Z tego co kojarzę stacja jest po lewej stronie i jest zakaz skrętu w lewo i chyba są poustawiane jakieś "betony". Z mapki zamieszczonej jakiś czas temu przez JC wynika, że wcześniej trzeba skręcić w prawo i pokonując "ślimaka/rozjazd" dojedzie się na stację. Czy to co pokazuje mapa google jest zgodne z rzeczywistością? Jeszcze jedno pytanie - droga przez Mikulov - jakie są na tej drodze po stronie AT całodobowe stacje? Podawana była kiedyś stacja BP (chyba niedaleko od granicy) i stacja OMV - kawałek dalej?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...