Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka długość narty Atomic Race SL-10 - prośba o pomoc


xrider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pytanie z gatunku jaką długość narty wybrać. Chciałbym zakupić narty Atomic Race SL-10. Waham się między długością 156 i 163 cm. Początkowo skłaniałem się w kierunku 163 cm ale teraz sam nie wiem :confused: Mam 175 cm wzrostu i ważę 85 kg. Co radzicie? Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pytanie z gatunku jaką długość narty wybrać. Chciałbym zakupić narty Atomic Race SL-10. Waham się między długością 156 i 163 cm. Początkowo skłaniałem się w kierunku 163 cm ale teraz sam nie wiem :confused: Mam 175 cm wzrostu i ważę 85 kg. Co radzicie? Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam :)

Mom skromnym zdaniem to 163cm.

Natomiast rozejrzyj sie na rynku, czy nie ma nnych firm, modeli... SL10 to model zrobiony by jakosc byla w miare odpowiednia do ceny, wiec miej na uwadze, co mozesz sie spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W sumie obie długości moga być. Ale ja bym skłaniał się ku 163 cm.

To nastepca sl9 - naprawde bardzo udanej narty ale trudno coś o niej powiedziec bo to nowy model. Jeśli jest taka jak poprzedniczka to napewno będzie to świetny wybór.

Co do wpsominanych tu "pianek w środku" to jest to tylko w pewnym sensie prawda ( ale to trzymanie się na lakierze itd to już totalne bujdy świadczące o braku wiedzy ) bo atomic robi narty tylko w całości syntetyczne ( nawet najwyższe modele)ale zarówno materiały jak i technologię to najwyższa liga a syntetyk jest ich zdaniem lepszy niż drewno.

Wiele lat jeździłem i miałem okazje testować modele atomica i ta firma gwarantuje jakosć i dobre parametry.

Bzdura jest też stwierdzenie bobika o cenie i jakości tych nart. Sam tu pisałem, ze jest obawa, że ciut ją zubożyli w stosuku do sl9, ale to tylko przypuszczenia a pierwsze testy tej narty wypadają bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bzdura.

Zobacz budowe tej narty i sprawdz ceny w sklepach, a potem dopiero pisz. Czyż nie wyraźnie widziałem: profil - fibreglass, rama - integral bridge ?

A wlasnie, co to dokladnie ten integral bridge, bo na stronie Atomica nie przetlumaczyli nawet. Moze ktos mnie oswieci ?

O tej narcie mowilo sie juz w marcu - miala to byc odpowiedz Atomica na np. RC4 Race SC i innych sprowadzanych, zalewajacych rynek, w dobrych cenach z zachodu.

Inaczej mowiac - najgorsza narta firmy A z grupy Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat jeździłem i miałem okazje testować modele atomica i ta firma gwarantuje jakosć i dobre parametry.

No to tutaj chłopie pojechałeś - chyba testowałeś modele tej firmy pare DOBRYCH lat temu, nim przeszli z jakości na ilość.

No, ale każdy może mieć swoje SUBIEKTYWNE zdanie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj chłopie pojechałeś - chyba testowałeś modele tej firmy pare DOBRYCH lat temu, nim przeszli z jakości na ilość.

No, ale każdy może mieć swoje SUBIEKTYWNE zdanie.

Pozdr.

Ok, subiektywne zdanie. Dlatego jeśli przyjmiemy, że nasze zdania się nie liczą, to wystarczy spojrzeć na wyniki testów, i zobaczyć jak tam wypadają atomic. No chyba, że zaraz stwierdzisz, że te testy są nic nie warte, albo, ze firma za nie zapłaciła:D

p.s. Wszystkie narty z grupy race ( jeśli nie wszystkie wogóle) atomica są w 100% syntetyczne i nie jest to żaden argument na ich niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja bym wzial 163.

A z innej beczki do berdziej doswiadczonych kolegow - co byscie wobec tego powiedzieli o atomicu 12 SL i ST ?? Chodzi mi o jakosc. Mysle o ktorejs na przyszly sezon.

Z gory dzieki i pozdr.

Najwyższa półka atomica, bardzo dobre narty, wielokrotnie testowane i zawsze wypadały świetnie. ST jest "łagodniejszą" wersją SL.

Jakość absolutnie bez zarzutu, jak ktoś twierdzi inaczej ( brew testom, opiniom serwisów itp.) to opowiada bzdury, albo pracuje u konkurencji:D Jeździłem na 12 i byłem bardzo zadowolony.

p.s. Wyszukaj sobie testy bedziesz miał obiektywną odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że zaraz stwierdzisz, że te testy są nic nie warte, albo, ze firma za nie zapłaciła:DQUOTE]

Nie, nie bede nic twierdzil, ale wytlumacz mi co to jest ten internal bridge pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj cóż za ciekawa dyskusja ;)

Jedno mnie ciekawi skoro taki ten syntetyk w rejsie dobry to czemu kolesie w PŚ jeżdza na nartach z drewnem ? Ja widziałem złamaną ( własciwie to urwaną ) sl9 dwa sezony temu ;) cudo cudeńko sama piana i nic więcej, widziałem też rozciętego Race Sc i drewna tam kawałek było. A co do testów to wydaje mi się to baardzo dziwne bo co poniektóre wyniki są mało powiedziane zaskakujące i nic ich nie zaapowiadało wiec może jednak ktos komuś dał jakies "gifty" za odpowiednią opinie ;) nie mowie tu o wszystkich testach a jedynie o co niektórych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem w katalogu atomica opis "internal bridge" jak mocna chcesz to Ci puszcze mailem, choc duzo on nie wnosi :confused:

a z innej beczki - panowie czy ktos sie orientuje odnosnie dech z PS - czy atom dalej wali pelen syntetyk czy tym razem idzie w drewno ??

to by moglo troche wyjasnic......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... I dalej nie wiem co zrobić :( W kilku sklepach pytałem i każdy w swoja stronę... Jednie, kategorycznie, że narta slalom powinna do brody sięgać (dla mnie 156) - inni, że 163 (dla mnie do oczu) będzie lepsza.

Proszę o jeszcze kilka wypowiedzi na temat długości, najlepiej z jakimś uzasadnieniem :-)

Jeszcze raz z góry dzięki :-) i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa narty podobne. - mowie tutaj akurat o RC4 WC SC, nie o SL, bo to jest komorka.

Trudno sie wypowiadac, uwazam, ze zarowno SL12 i WC SC sa porownywalne.

najlepiej poprobowac.

Co sie za tyczy WC SL, to jest to naprawde dobra narta.

Nie wszyscy, ktorzy zamawiaja RC4 WC SL, wiedza, ze zamawiajac narte, mozemy sobie wybrac jej twardosc. Kazda narta komorkowa ma z boku przed numerem 2 cyfry - to jest twardosc.

To tak kwoli informacji.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie przesiadłem się z Fishera Race SC z sezonu 2004/05 na Atomic ST z ubiegłego sezonu (identyczne z najnowszymi poza nieco zmienioną grafiką). Nowe i stare narty mają dł. 155 cm. Kupiłem ST, ponieważ mało ważę, tyle co Małysz, mam ok 170 cm wzrostu i SL byłyby dla mnie chyba za sztywne. Byłem już na 5 wypadach na ST-kach w tym raz były bardzo dobre warunki, ale nie było ani razu twardo. Uważam, że ST lepiej trzymają zadany tor jazdy, pewniej jadą przez zwały śniegu (może dlatego, że są w sumie o 1,7 kg cięższe od Race SC), wcale nie wymagają dużej siły, ale techniki trochę trzeba mieć. Potrafią świetnie i pewnie jechać krótkim i długim skrętem, brdzo szybko mozna przejść z krawędzi na krawędź. Jestem z nich bardzo zadowolony (z Race SC też kiedyś byłem).

Ciekaw jestem tylko trzymania na twardym, ale jak na razie nie ma gdzie tego u nas przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTEGRAL BRIDGE - innowacyjna konstrukcja plyty zastosowana w nartach o sportowym charakterze z grupy Drive. Funkcjonuje jak Power Bridge, ale jest lzejsza i mniej agresywna. Plyta Integral Bridge dzieki temu, ze jest zintegrowana z narta uzmozliwia efektywny przekaz sil w kazdej fazie skretu, perfekcyjne trzymanie krawedzi i doskonala kontrole podczas jazdy.

Tyle pisza, do tego jest taki rysuneczek pokazujacy ta plyte w czesci narty od przed do za wiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Xrider

Jednym z najbardziej udomowionych zwierząt i najbardziej wykorzystywanym jest koń. W różnych obszarach świata istnieją (jeszcze a na pewno istniały) rózne rasy koni i co "ciekawsze" różne rasy ludzkie.

Było tak że jedni ludzie w jakiejś tam części świata jeździli konno na rumakach przy których wielkości musieli podciągac nogi by nie obijac pięt,

w innych zaś zakątkach naszej planety były takie rasy koni i ludzi że ci ostatni ledwo sięgali swymi nóżętami brzuchów swych wierzchowców.

I jedni i drudzy świetnie umiejętność jazdy na koniach posiedli.

I jedni i drudzy brali udział w pościgach czy to za zwierzyną czy też wrogiem.

I jedni i drudzy potrafili oswoić się z tym co mają.

A czy Ty wiesz z góry co będzie Tobie leżało a co nie ???.

Tak do jednej długości jak i do drugiej niewątpliwie się dopasujesz.

I znajdziesz "złoty środek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobic - jest jakas skala twardosci do WC SL ?
Kurcze, juz nie pamietwm, mialem taka tabelke, ale oddalem laptopa juz.

ale moze jeszcze uda mi sie od jednej osoby otrzymac ja, to Ci podesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...