Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Černá hora - J. Lázně------jakie opinie i wrażenia


tomek8-78

Rekomendowane odpowiedzi

No i od razu bardzo dobry wybór - w tygodniu przed świętami pusto tanio i jak na CR /IMHO/ ośrodek numer 2 - chociaż kto wie czy nie lepiej - niewątpliwie atrakcją ośrodka jest TOR SANECZKOWY oraz kolejka gondolowa - trasy naprawdę niezłe i dość długie a dla zupełnie początkujących jest hala przy schronisku i snow-park dla dzieci - bardzo przyjazny familijny ośrodek - sporo miejsc gdzie można coś zjeść wypić czy odpocząć przy stoku. JAŃSKIE ŁAŹNIE to oczywiście również znany kurort o walorach uzdrowiskowych /wody termalne/ czyli jest co robić równiez po nartach. Swego czasu to tam właśnie zaczynałem sezon ze względu na rozwiniętą sieć sztucznego naśnieżania... (no i to tylko 140km ode mnie) - Niedaleko CH znajduje się kilka mniejszych - 1 z możliwością jazdy w nocy - Polecam ten ośrodek we WSCHODNICH KARKONOSZACH

A w czym Ci można pomóc konkretnie.... ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w poprzedni weekend. Nie wiem czy nie jest to lepszy ośrodek niż Spindlerov Mlyn. Łagodna ośla łączka jest na samym szczycie. Po wjechaniu gondolką, 100m spacerek i jesteś, a jest tam i ustawiony slalom z pomiarem czasu.

Oj Witek, na pewno nie lepszy od Spindlerovego.

Za to ma lepszy specyficzny mikroklimat, generalnie trzyma i nizsza i dluzej temperature.

Gondola to wjazd jest najlepszy tylko raz. Pozniej dwie trasy do orczyka, okolo 1 - 1,2 km, najlepszy zjazd + najwyzej i najlepsze warunki.

No chyba ze ktos lubi po zjezdzie wypinac narty, po schodach kilkudzisieciu do godoli, pozniej zapinanie sie na nowo, i taka zabawa w kolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajci mi jakiś krótki opis jak sie tam poruszać, wjade do miasteczka - gdzie zaparkować najlepiej, gdzie sie kierować. Mam swój sprzet ale moja kobieta musi wypożyczyć gdzie najlepiej w polsce czy w czechach. Dla was to rutyna ale dla kogoś kto tam nie był to może być strata cennych minut.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerna Hora

Nie napisałeś czy ten wyjazd jest jednodniowy, czy dłuższy.

W pierwszym przypadku, tak jak to pisze juice, wal na parking pod gondolą (byłem w niedzielę i miejsc nie zabrakło).

Co do wypożyczenia to zrobiłbym to spokojnie w Polsce, będziesz miał czas spokojnie coś wybrać(można nawet zaklepać sobie konkretny model), a nie być skazanym na to co zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowalbym pojawienie sie na tym parkingu "im wczesniej tym lepiej" - nie pozniej niz 10, a nawet 9.30.

Niech niechcacy sie poprawi pogoda, a to tego jeszcze beda wzgledne warunki i......... 2 tygodnie temu odjechalem w niedziele z kwitkiem o godz. 10.15 - juz nie wpuszczali bo miejca sie skonczyly. A maszerowac 05, - 1,0 km to raczej srednia przyjemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerna Hora

Nie napisałeś czy ten wyjazd jest jednodniowy, czy dłuższy.

W pierwszym przypadku, tak jak to pisze juice, wal na parking pod gondolą (byłem w niedzielę i miejsc nie zabrakło).

Co do wypożyczenia to zrobiłbym to spokojnie w Polsce, będziesz miał czas spokojnie coś wybrać(można nawet zaklepać sobie konkretny model), a nie być skazanym na to co zostanie.

Wybieramy sie na 4 dni ale zakwaterowanie mamy w karpaczu. Wiec zaparkować pod gondolą i co dalej gdzie sie kierować, czcemy posmigać na łatwych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo, ty nie szukaj kwadratowych jaj ;) tylko sie lepiej pospiesz z tym wyjazdem, bo za chwile to bardziej ci sie przydadza wrotki niz narty;

juz to pisalem, na holiday cz masz w miare rzetelne info ze wszystkim i tego sie trzymaj;

a osrodkow w kolo jest pare, skoro i tak chcesz dojezdzac z Karpacza;

w kazdym razie jest tak - jezeli na Cernej w Janskich juz sie pojezdzic nie da u gory, to gdzie indziej juz tez nie, bez wzgledu czy szukasz tras trudniejszych czy latwiejszych;

a teraz chyba zaczyna byc ostatni gwizdek - niestety - w grudniu dla Karkonoszy

howgh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze z tym karpaczem to porazka ale człowiek na błedach sie uczy. Jestem początkującym narciarzem i wszystkiego dowiaduje sie z forum. Gdybym wiedział że w czechach śa takie warunki to nigdy w życiu bym nie szukał kwatery w polsce. Całe szczęscie że to tylko trzy dni, w styczniu juz zakwateruje sie tam gdzie bede jeździł. Byłem pewien że w górach nawet w Karpaczu o tej porze roku już jest sporo sniegu , pewno to dlatego że w karpaczu stoki sa za nisko położone. Pozdawiam i bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Był ktoś może w Szpindlerowym Młynie w ostatnich dniach?? Na necie wygląda, że da się pojeździc jeszcze, ale wszystko płynie i wolałbym info z pierwszej ręki.

Z góry dziękuje.

W zeszłym tygodniu znajomy jeździł w szpindlu na hornych miseczkach i mówił, że od 8 do 13 non stop w deszczu.

Jutro jedzie szwagier do Janskich na jeden dzień, więc w niedzielę będę coś wiedział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...