Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic GS9m jaka długość


purkins

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę na tych nartach od kilku lat. Przedtem miałem Beta Race Carve 9,20 - poprzednik GS 9. Następne są GS 10. Mam 175 cm i 75 kg. Narta 170 cm. BRC 9,20 miała 180 cm. Zmieniłem na krótsze, bo na stromszym terenie już brakowało sił, aby "wyrabiać" się w szybszych skrętach. GS 9 już też są za długie przy bardziej podkręconych, wertikalowych skrętach na stromym terenie. Tu mam do dyspozycji Voelkl Racetiger SL Racing-160 cm. W sam raz, ale przy szybszej jeździe z kolei za krótkie.

Tak naprawdę należy dobrać długość narty w zależności od preferowanej szybkości jazdy i częstości wykonywania skrętów. Im większa szybkość, tym dłuższa narta. Im częściej skręcamy(szczególnie pogłębione łuki) - krótsza narta. Lepsza technika dłuższa narta. Lepsza sprawność, kondycja - dłuższa narta. Dłuższa narta przy większej prędkości to większa stabilność i poczucie pewności jazdy. Długie narty sprawiają kłopot tym narciarzom, którzy wolno jeżdżą, bo trudno im rozpocząć skręt i muszą wkładać w to dużo siły. Zainicjowanie skrętu jest bardzo ułatwione ze wzrostem prędkości jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na tych nartach od kilku lat. Przedtem miałem Beta Race Carve 9,20 - poprzednik GS 9. Następne są GS 10. Mam 175 cm i 75 kg. Narta 170 cm. BRC 9,20 miała 180 cm. Zmieniłem na krótsze, bo na stromszym terenie już brakowało sił, aby "wyrabiać" się w szybszych skrętach. GS 9 już też są za długie przy bardziej podkręconych, wertikalowych skrętach na stromym terenie. Tu mam do dyspozycji Voelkl Racetiger SL Racing-160 cm. W sam raz, ale przy szybszej jeździe z kolei za krótkie.

Tak naprawdę należy dobrać długość narty w zależności od preferowanej szybkości jazdy i częstości wykonywania skrętów. Im większa szybkość, tym dłuższa narta. Im częściej skręcamy(szczególnie pogłębione łuki) - krótsza narta. Lepsza technika dłuższa narta. Lepsza sprawność, kondycja - dłuższa narta. Dłuższa narta przy większej prędkości to większa stabilność i poczucie pewności jazdy. Długie narty sprawiają kłopot tym narciarzom, którzy wolno jeżdżą, bo trudno im rozpocząć skręt i muszą wkładać w to dużo siły. Zainicjowanie skrętu jest bardzo ułatwione ze wzrostem prędkości jazdy.

Zgadzam sie ale słyszalem opinie że GS 9m to narta race-owa i kupuje ja się dłuższą niż krótszą. Nie wiem jak ona sie będzie zachowywać w szybszym skręcie ostatni sezon jeździlem na Atomic BetaCarv 9.14 170cm przy moim wzroście 170 cmi była naprawde super.

Ale bardzo chcialem sprobować GS9m i mam okazją kupić 150cm =13m promień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mniej wiecej tak samo jak kupowanie przydlugich slalomek zeby byly bardziej uniwersalne.

Te dwie grupy nart nie sa uniwersalne wiec nie ma sensu kombinowac.

Zamiast takich kombinacji lepiej popatrzyc za top allroundem/allmountainem a nie mordowac sie na zbyt krotkich gigantkach albo zbyt dlugich slalomkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w wiśle słyszałem rozmowe: gość testował nowe rossi 9s długie 165 i tak sobie chwali że super że wszystko naj ale on by wolał takie ze 175 to lepiej przecież wźąść 9x a nie długie slalomki, to samo tyczy się gs jeśli mają być krótkie to lepiej brać slalomki a nie kombinować jak koń pod góre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Narty GS 150cm takie sie wogóle robi?? Chyba masz tu na myśli narty juniorskie... Przy Twoim wzroście 170 cm proponował bym gigantki od 160 do 180 cm(to zależy od Twoich umiejętności). Jeżeli lubisz krótki skręt to SL 10 o długości 155 będą idealne. Z tym że w szybkich gigantowych skrętach ich nie polecam.

pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gs9

Czy może ktoś mi doradzić w sprawie nart Atomic.

Bardzo chciałbym kupić GS 9m ale nie wiem jaką długość dobrać. Lubię szybką jazdę ale chciałbym generalnie kupić narty krótsze -15cm a nawet -20cm.

I nie wiem czy Atomic GS9m krótsze o 20cm to dobry wybór.??

Ja mam 175cm/78kg mam gs9 170 cm z sezonu 05/06. Powiem, że mają kopa, ale jak chcesz ciaśniej pokręcić to carving męczy nogi. Miałem okazję też jeden dzień teraz pojeździć na suprcrossach SX9. Narta o wyczuwalnej mniejszej twardości i nie wymagająca tyle siły w skręcie, dużo lepsza na warunki typu świeży rozjeżdżony śnieg (2 dni w Soelden padało nie zdążali równać). Nie wiem jak i kto smarował tego SX i czy to wina smarowania czy konstrukcji narty, ale mój GS osobiście smarowany był duuuuuuużo szybszy. Generalnie GS stworzony jak w opisie narty do dłuższych łuków na równej jak stół trasie i długość mniej więcej tyle co wzrost przy normalnej wadze. Lubię te moje nartki.

Ale się nawymądrzałem.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią takie krótkie jest to pierwszy najkrótszy rozmiar GS 9m nie są to narty nowe. Z sezonu 04/05. Ja mam 170cm i 75kg wagi.

Przeczytałem wasze opinie, ale tak konkretnie czym będą się różniły na stoku. W jaki sposób odczuje dyskomfort jazdy:confused:

Jeżdżę carvingowo dopiero drugi sezon i jeszcze nie czuję dobrze nart. Na BetaCarv9.14 170 cm jeździło sie całkiem przyjemnie. Można było robić długie i krótkie skręty.

Generalnie lubię jeździć i długim szybki skrętem i krótkim wolniejszym. To sobie pomyślałem że połączę przyjemne z pożytecznym, że będzie to pewien kompromis.

Typowe slalomki są zbyt skrętne. (próbowałem na Atomic SL)

I co Wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, czy ktoś z Was czytał opis do ATOMIC GS 9m rocznik 04/05 na skionline w opisach sprzętu.

Piszę że jest przeznaczona do jazdy gigantowej długich skrętów jak i lekkich krótkich skrętów czyli bardzo wszechstronna narta.:D

Przeznaczona do jazdy ALL-ROUND co być może się mylę, ale chyba znaczy że można ją stosować do każdego rodzaju jazdy (przypominam że nie jest to GS 11):confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, czy ktoś z Was czytał opis do ATOMIC GS 9m rocznik 04/05 na skionline w opisach sprzętu.

Piszę że jest przeznaczona do jazdy gigantowej długich skrętów jak i lekkich krótkich skrętów czyli bardzo wszechstronna narta.:D

Przeznaczona do jazdy ALL-ROUND co być może się mylę, ale chyba znaczy że można ją stosować do każdego rodzaju jazdy (przypominam że nie jest to GS 11):confused:

Moim skromnym zdaniem to zależy jak na to patrzeć. Z punktu widzenia zawodniczego to taka narta rzeczywiście może być all-round bo z tego to co czytałem to zawodnicy jeżdżą na tzw serwisówkach niedostępnych w normalnej sprzedaży. To tak jak z autem wyścigowym, tyż go w salonie nie kupisz.

Z punktu widzenia amatorskiego to raczej nie bo z mojego skromnego doświadczenia ciężko się nią kręci ciasne łuki, a jazda na słabo przygotowanej trasie do łatwej nie należy, pisałem o tym wyżej (porównanie GS z SX).

Całkiem dobrze się na niej jeździ po staremu (przynajmniej jeśli chodzi o mnie), ale to zupełnie inne zagadnienie. Niemniej jednak znowu się powtórzę jestem amatorem, może nie najlepiej śmigającym, ale nogi mam sprawne i dobrze mi się na niej wycina łuki.

Znowu się rozpisałem jak jakaś mądrala. Czym dłużej jest się forumowiczem i czym więcej się jeździ, tym więcej wrażeń chcę opisać. I niech tak zostanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Jestem po pierwszych jazdach na Atomic GS 9 150cm

Wasze opinie były chyba tylko i wyłącznie opiniami teoretycznymi. tzn że gs9 to tylko narta gigantowa. Nic bardziej mylnego.

Na tej narcie można jeździć długimi gigantowymi skrętami ale także krótkimi slalomowymi skrętami.

Serdecznie polecam tę nartę super wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy teoretyczne ??

150 narta dla faceta 170 w charakterystyce gs race :confused:

Fajnie ze ci sie dobrze jezdzi, ale na tym bym poprzestal. A porownanie doznan mozna zrobic jak w ostrym gigancie pojedzie sie na narcie 170-180, ale slalomie 155-160. A ty masz deche gigantowa 150. Faktem jest ze przy dluzszych skretach a jeszcze bardzie jezdzie na wprost nie "myszkuja" przody - sprawa konstrukcji - no ale tyle wrazen i uniwersalizmu.

90% ludzi na stoku "ostrzej" jezdzacych ma narte slalomowa tnac sktety giganta, bo ze slalomowka "prosciej".

OK - ale i efekty mniejsze. Analogicznie z "krotkim gigantem".

W swoich fischerach moge cofnac srodek ciezkosci uzyskujac efekt "pseudo gigantowy", ale czy do konca o to chodzi ??

Polsrodki sa zawsze polsrodkami i tyle - a tobie oby sie dobrze jedzilo to najwazniejsze. Ale zachwalanie jaki ten gigant jest super gigantowy a do tego slalomowy bo ma 150 bym odlozyl na bok.

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po pierwszych jazdach na Atomic GS 9 150cm

Wasze opinie były chyba tylko i wyłącznie opiniami teoretycznymi. tzn że gs9 to tylko narta gigantowa. Nic bardziej mylnego.

Na tej narcie można jeździć długimi gigantowymi skrętami ale także krótkimi slalomowymi skrętami.

Serdecznie polecam tę nartę super wrażenia.

Przy twoim wzroscie i przy wybranej dlugosci to nie jest narta gigantowa. Wez zaloz na nogi te same narty tylko np 170 i porownaj wrazenia;)

No wlasnie, kupiles narte z nazwy gigantowa, na ktorej bedziesz jezdzil jak na slalomce - po cholere takie kombinacje.

No ale to twoje narty i ty bedziesz na nich jezdzil.

Przyjemnej jazdy zycze.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że jest to cudowne rozwiązanie.

Zdaję sobie sobie sprawę że do giganta jest świetna np: GS 11, a do krótkich skrętów np: SL 9

Myślę tylko że GS9 jest uniwersalną nartą (zresztą takiego zdania jest także producent)

Fakt, że być może o 160cm lub 170cm przy moim wzroście była by lepsza ale o tym się przekonam może w przyszłym sezonie jak już się wyjeżdżę na tej długości.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Gość Bode
Ja nie twierdze że jest to cudowne rozwiązanie.

Zdaję sobie sobie sprawę że do giganta jest świetna np: GS 11, a do krótkich skrętów np: SL 9

Myślę tylko że GS9 jest uniwersalną nartą (zresztą takiego zdania jest także producent)

Fakt, że być może o 160cm lub 170cm przy moim wzroście była by lepsza ale o tym się przekonam może w przyszłym sezonie jak już się wyjeżdżę na tej długości.

Pozdr.

To przecież dla 150 to ma pewnie promień z 12 m. to juz nawet nie gigantka. lepiej kupić zwykłą slalomkę niż tak sie bawić okrężną drogą, bo specyfikacji narty gigantowej to w tej długości nie zaznasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...