Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

MonoSki


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jeżdżąc w Małem Cichem zaobserwowałem dziewczynę (zapewne dobrze jeżdżąca na nartach), która próbowała ujeżdżać sprzęt zwany monoski - jedna szeroka narta z zapięciami na dwa buty plus kije. Ciekawy sprzęt - czy ktoś z was miał styczność z tą zabawką?

Na pewno dobre do treningu propriocepcji (czucia głębokiego), balansu, równowagi.

Nagrałem filmik (słaba jakość uprzedzam)

http://www.youtube.com/watch?v=KC8sw6nMWVY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1993 r miałem okazję obserwować gości jeżdżących na monoski na lodowcu Hintertux. Jeździłem czasami poza trasami i jeden taki nawet mnie zaczepił(znam niemiecki) czy nie pojeździlibyśmy razem. Powiedziałem dziękuje, bo mógłby byc moim synem i szybko by mnie wykończył kondycyjnie. Jazda w śniegu, gdy stojąc na nartach zapada się człowiek głęboko, jest bardzo wyczerpujaca.

Monoski tak około 20 lat temu było bardzo popularne w Stanach. Potem to zarzucono, bo są kłopoty ze skretem na stromszym terenie i pojawiła się decha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

monoski

Miałem takie cudo i jeździłem na tym jakieś trzy sezony .

Bardzo fajna sprawa jak dla mnie , co mnie dziwi bo snowboard wcale mi do gustu nie przypadł .

Jazda na tym : jak na klasykach - nózna przy nóżce:) tylko sie nie rozjeżdzają:D .

A tak na poważnie , to jeździło sie sympatycznie tylko trzeba sie było oduczyć kategorycznie jednej rzeczy : siadania na tyłach .

Taki manewr powodował dosłowne wykatapultowanie jadącego do tyłu na łeb .

Generalnie to żałuję , że sie ta zabawka nie przyjęła , ja bym chętnie taką deske jeszcze raz kupił .

Niestety moja poszła w drzazgi.....czyli skończyły się krawędzie i ślizg.:confused:

Jak by ktoś słyszał o takim czymś na sprzedaż to proszę o cynk .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G. Joubert, postać znana ze znakomitych książek o nauce jazdy na nartach, "wychowawca" Patric`a Russell`a - zdobywcy Pucharu Świata w konkurencjach alpejskich, pisał jeszcze w latach siedemdziesiątych, że "bricoleurs"(majsterkowicze) próbują jeździć na jednej narcie(sądze, że miał na myśli monoski). A przecież nogi są dwie i to niezależne. Chodziło o jazdę idelnie wąsko, nóżka przy nóżce. Co było szałem w owym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...