Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pare ważnych pytań Kurtka wkładka do butów:)


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie nosze się z zamiarem dokupienia czegoś do garderoby no i polepszenia wygody na stoku.

Dzisiaj przejeżdzałem obok decatlonu i wstąpiłem na chwilę by obejżeć kurtki i natknołem się na to http://allegro.pl/item283865406_kurtka_narciarska_wed_ze_d_quechua_srx_800_new_.html

podobne to do softshella cienkie skrojone by leżało przy ciele oraz kończy się w pasie, tylko pytanie 499zl za kurtkę w decatlonie to troche dużo, może ktoś miał styczność z tymi produktami albo może zaproponować coś w zbliżonej cenie?

http://allegro.pl/item287123013_kurtka_meska_killtec_avenir_czarna_l_nowa_.html może ktoś mi coś powie o firmie killtec??:]

chodzi mi właśnie o kurtkę takiego typu jak ta skrojona by przylegać i by kończyla się w pasie, nie gruba nie taki puch, w razie czegoś można by założyć pod spód polar i żeby bylo cieplo. Ogólnie by była dopasowana do sylwetki

teraz pytanie do ludzi którzy używają produktów marki SIDAS i mieli styczność ze sklepem windsport w KrK, głownie pytanie to kieruję do JC bo chyba kiedyś mowił że jeździ z wkładkami tej firmy. Jak one się sprawują, ?? jaki model posiadasz/posiadacie, i czy w windsporcie potrafią dopasowac buta do nogi:) chodzi mi o buta środkowego i skorupę, bo mialem skręconą dośc poważnie kostkę i teraz jak byłem ostatnio na narciszach to potwornie gniecie aż odbiera chęć do jazdy:( no i pytanie na koniec ile taka zabawa tam kosztuje jeżeli ktoś wie:) acha moje buty to head RS100 superheat3 z sezonu 04/05

z góry dziękuje za odpowiedzi i serdeczną pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "troche" Ci pomoge bo w czwartek jade do krk po kurtke :) i akurat po Killteca moj rodziciel w tym jezdzi i sobie strasznie chwali używa levela 10 a modelu nie pamietam :D bardzo dobrze dopasowana kurtka i co najważniejsze krótka i bardzo ciepła - w cieplejsze dni jezdzi w stormbloxie Reuscha :) ja znalazłem u siebie na wiosce również Killteca lvl 10 model Clayton jak dla mnie super i cena również przystępna z tym że rozmiaru "L" - brak ;( dlatego robie expedycje... co do tej pierwszej kurtki co zapodałes link to nie wiem co to wogole aaa i co to "Decatlon"?? wkładek do butów nie używam - to nie pomoge ;) Drugi link mi sie nie otwiera nie wiem co tam jest... a jesli szukasz fajnej kurtki to rozglądnij sie za Hannahem - czesi w tym roku uszyli b.ładne kurtki i oczywiscie killtec o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam kurtki Killteca. Mam jedną i jestem z niej bardzo zadowolony. Ma pełno kieszeni z takimi bajerami jak szmatka do okularów czy linka na akcesoria lub skipass. Fajną sprawą jest kominiarka ukryta w wewnątrz z tyłu dzięki czemu możemy bez rozbierania się w mgnieniu oka założyć ją na głowę. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Windsporcie dobrze odbarczaja buty. Jak Cię gniecie w kostce to mogą cos z tym zrobić. Jeśli chodzi o SIDAS-y to faktycznie lepiej się mi układa pięta i podbicie ale przy dłuższej jeździe gniotą mnie z przodu pod poduszkami stóp. Ta część formowalna jest dość twarda. Ale to subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeżeli chodzi o kurtki, jest kilka firm robiących dość dobre produkty, np MaierSport (choć tu membranki sa trochę słabe bo m`tex ma jak się nie mylę 5000/5000) - wykonane bardzo dobrze, lekkie a zarazem dobrze trzymają ciepło. Kolejna firma to wspomniany Kiltec - w miarę niedrogie a dobrze "wyposażone" jak na swoją cenę. Jeżeli szukasz czegoś z wyższej półki a niekoniecznie tegorocznego może zeszłoroczne modele Colmara, w sklepie w Rybniku są już przeceny do 60% na modele 05/06, 06/07, 07/08 za 700 zł można kupic niezła kurtkę z Plassmaterialu czy Streachu o niezłych parametrach, sam się przymierzam do jednej ;) No i mniej znana firma to Halti (posiadam przejściówke z podpinką polarowa która w cieplejsze jak i nawet trochę zimniejsze dni sprawdza się rewelacyjnie, membrana 15000/10000).

Odnośnie pierwszego produktu moim zdaniem jest przepłacony, można kupić dobry softshell za mniejsze pieniądze o nawet lepszych parametrach. To tyle .. życzę udanego wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wątek już nieaktualny bo pytający już kupił kurteczkę ale ja równiez polecam Killteca. Co prawda z żonką mamy modele z serii level3 ale dla nas są na razie całkowicie wystarjące. Modele level5 lub 10 mają lepszą membrankę i kilka bajerów typu niżej wspomniana kominiarka etc.

Jesteśmy jednak bardzo z nich zadowoleni i polecamy serdecznie choć faktycznie ciężko z ich dostępnością. W sklepach pojawiają się tylko podjedyncze modele więc trzeba troszkę poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

teraz pytanie do ludzi którzy używają produktów marki SIDAS i mieli styczność ze sklepem windsport w KrK, głownie pytanie to kieruję do JC bo chyba kiedyś mowił że jeździ z wkładkami tej firmy. Jak one się sprawują, ?? jaki model posiadasz/posiadacie, i czy w windsporcie potrafią dopasowac buta do nogi:) chodzi mi o buta środkowego i skorupę, bo mialem skręconą dośc poważnie kostkę i teraz jak byłem ostatnio na narciszach to potwornie gniecie aż odbiera chęć do jazdy:( no i pytanie na koniec ile taka zabawa tam kosztuje jeżeli ktoś wie:) acha moje buty to head RS100 superheat3 z sezonu 04/05

z góry dziękuje za odpowiedzi i serdeczną pomoc:)

Wkładek SIDASA używam od kilku lat , model CUSTOM , formowane na gorąco na aparacie podciśnieniowym . Czy warto ? W moim przypadku użycie indywidualnie wykonanych wkładek to nic nowego , używałem przedtem innych wykonanych przez pracownię ortopdyczną wg moich wskazówek . Te SIDASA są na pewno lepsze , sztywniejsze i trwalsze . Poprawę komfortu oceniam na 30 % in plus , polepszenie szybkości przekazywania impulsów - podobnie . Ważne jest aby wkładki preparował fachowiec a nie ledwo przyuczony młodzian . Po wygrzaniu i uformowaniu należy przykleić i doszlifować tzw stabilizator , często "fachowcy " zapominają o tym b.ważnym punkcie . Koszt to jeśli dobrze pamiętam 280 zl . Usunięcie gniotących miejsc w bucie jest oczywiście możliwe . Najlepiej sprawdza się wyfrezowanie skorupy od wewnątrz , odbarczanie na gorąco daje często nietrwały efekt .

W jakim konkretnie miejscu buty gniotą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...