Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard Firebird Xop


grubsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co sądzicie o Blizzardach XOP? Wizualnie mi sie podobają, na reszcie sie nie znam:). TRoche jeździłem, ale cały czas jestem początkujący (poziom 3 - 4) Waga 80 kg, wzrost 164 cm. Jeżdze rekreacyjnie i raczej nie mam zapędów do wygłupów:) na stoku. Czy ten model będzie dla mnie dobry? Z góry dzieki za odp. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała linia firebirdów jest bardzo lightowa i spokojna.Wiekszy skok adrenaliny nie grozi nawet przy próbie zjazdu z wieżowca ;) . Ale właśnie takiej narty chyba szukasz.Ewentualnie możesz pokusic sie o niewysoką płyte(może jest w komplecie).Długośc narty to max. 160cm.Myśle,że z czasem i tak zaczniesz rozglądać sie za czyms innym.Ale na początek według mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

To jest lekka narta (jak pisał wyżej HUCU) na poziomie XO3 (a może i niżej) i przy Twoich parametrach raczej za "miękka".

Sądzę że nie pojedziesz na niej na bardziej stromych odcinkach i unikaj (he, he, łatwo się mówi unikaj) twardego zmrożonego stoku a już w ogóle "lodziku", bo po prostu te narty przy Twej wadze nie będą trzymały krawędzi i będą solidnie popuszczac.

Moim zdaniem narty na jeden, góra dwa sezony jeśli podniesiesz znacznie umiejętności.

Następne narty, nawet przy podniesieniu wg Ciebie poziomu do 5-6 powinny pochodzic już z wyższej pólki.

No cóż, waga narciarza też decyduje o tym na jakim sprzęcie winno się jeździc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie. W sumie udało mi się upolować nówki za niezłą cenę, więc raczej się zdecyduję:) Na ten sezon zaplanowałem pare zjazdów z instruktorem. Zobaczymy co z tego będzie:) Na lepsze zmienić za rok czy dwa to nie problem:) Dzięki jeszcze raz chłopaki i śniegu po pachy:) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta narta to tzw. sieczka, czyli troche plastiku wypelnionego pianka.

Nie pchaj sie w takie narty bo to sprzet dla osoby stawiajacej pierwsze kroki na nartach a Ty juz cos tam przeciez jezdzisz.

Doloz troche kasy i kup narte bardziej rozwojowa, zwlaszcza ze te Blizzardy sa bardzo 'mientkie' a Ty swoje wazysz.

Zobaczysz, ze pojezdzisz na nich sezon i bedzisz rozgladal sie za czyms lepszym. Nie szkoda kasy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no to teraz dołożyłes do pieca. Mam mętlik totalny. Najgorsze, że narty do mnie już jadą. (zapłaciłem 400 pln :/ z wiązaniami Tyrolia SL 100). No najwyżej będą dla mojej połowicy (podobny wzrost tylko oczywiście waga nie ta - jakieś 56 kg). Ona faktycznie dopiero raczkuje. Zobaczymy. W sumie gość od którego je biorę też jeździł na nich tylko 10 dni (podono). No zobaczymy jak to będzie.

dzięki za posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie masz żadnego mętlika.Generalnie wszystko sie pokrywa.Jest tylko troche inne spojrzenie na temacik. Skoro troche jezdziłeś(tak na marginesie ja tez troche jeżdziłem:D ) a wciaz jestes według własnej oceny poczatkujacy ,bez inklinacji(póki co ) do bardziej agresywnej jazdy to poczatkowo chyba będzie ok. Zreszta sprobujesz i sam ocenisz. Kazdy skale od 1-10 traktuje inaczej. Jezeli ocenisz,że dookoła tylko ''dłuzyżna i nic sie nie dzieje" to znak, że osiagnąłes kolejna gałąz wtajemniczenia.Skoro żona jetst pięterko niżej(zreszta jak wiekszosc kobiet w kazdym aspekcie zycia:D ) to mozna narty przekazac tej jedynej.Nie wiem jaka jest długość narty.Zony wiem ,podobna. Ale zgaduje,ze nie wiecej niz 160cm.Da rade ,choć na krótszej pewnie było by jej łatwiej.Ale dopóki nie bedzie o tym wiedziała da rade i na 160-tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jeden uważa, że Merc, a drugi że BMW czy inne jeszcze. Dzięki hucu za odzew. a Tak nawiasem, do żeniaczki dopiero się przymierzam:). Pozdro.

PS. Mam jeszcze pytanko z troche innej beczki, ale mam nadzieję, że podpowiecie. Waga 80 kg długość skorupy buta 325 mm (Rossignol AXIUM X) i ustawiłem sobie siłę wypiecia na 7 din. Dobrze? Na takim ruskim przeliczniku mi pokazuje 4!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jeden uważa, że Merc, a drugi że BMW czy inne jeszcze. Dzięki hucu za odzew. a Tak nawiasem, do żeniaczki dopiero się przymierzam:). Pozdro.

Ty się chłopie zastanów i to mocno, oj mocno.

Ja jako mąż źle nie mam, ale do dziś mi się śnią po nocach imprezy w akademiku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...