Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie Maluchów


fantom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam noworocznie

Chcialbym poruszyc watek szkolenia najmlodszych adeptow nart. Bedac ojcem trojki dzieciakow (Ania - 6, Ewa-4, Stas-2) od lat staram sie znalesc odpowiedz na pytanie JAK szkolic i GDZIE jezdzic.

Szkolac prawie 20 lat rozne grupy wiekowe - wydaje mi sie ze najmlodsi to najwdzieczniejsza i najtrudniejsza grupa. Fakt ten jest bardzo czesto ignorowany w Szkolach Narciarskich gdzie do nauczania poczatkujacych dzieciakow wysyla sie najslabszych technicznie instruktorow z najmniejszym doswiadczeniem. Konsekwencje moga byc bolesne i rzutowac na wiele lat na pozniejsza "kariere narciarska" naszych pociech.

Przytocze fragment listu zawodowego Instruktora Szkoly Francuskiej i Instr.Wykladowce SITN Tomka Winiarskiego, ktory bardzo celnie wypunktowuje najwazniejsze rzeczy:

**************************

Najpierw chcialem podzelic sie paroma uwagami o szkoleniu maluchow, w poziomie podstawowym i prawie podstawowym. Zrobie to jednak bardzo szybko.Pierwsze kroki dla Wszystkich /czy maluchow : 2.5 - 5 lat, czy dzieci 6 - 10, czy doroslych/ musza byc ukierunkowane na odnalezienie rownowagi i przede wszystkim odwagi.Tej odwagi nalezy szukac poprzez wubor odpowiedniego terenu. Za szybkie przejscie na stoki o srednim i duzym nachyleniu moze spowodowac /a w zasadzie zawsze powoduje/pogorszenie wczesniej wypracowanej, poprawnej sylwetki!!! i ugruntowanie w sobie poczucia STRACHU.Na tym etapie nasz uczen MUSI UCZYC SIE szukac predkosci, a nie hamowac czesto ze strachu - ODCHYLAJAC DO TYLU. Poprawnej pozycji nie nauczymy NATYCHMIAST.Szybko mozemy odpowiednia sylwetke POGORSZYC.MY INSTRUKTORZY, cwiczenia musimy dostosowywac do NAJSLABSZEGO UCZNIA W GRUPIE.

*******************************************

To zamiast wstepu

Tu pytanie do WAS gdzie jezdzicie z Waszymi najmlodszymi pociechami

Gdzie sa stoki z wlasciwa infrastruktura: np tasmociagi i kolorowe liny

na mysl przychodza mi 2 osrodki : Bialka Tatrzanska - ale tylko w okresie ferii, pozniej wyciag ten jest demontowany oraz Juliany (Szczyrk) - na pewno sa jakies inne

Ojcowie i Mamy narciarzy do raportu

Jak sobie radzicie

uklony

staszek kwiecinski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Za tydzień jedziemy z 3-letnim synkiem do Włoch (Valle d'Aoste) i mam szczerą nadzieję zaszczepić mu miłość do śniegu/gór/sanek/nart :)

Ciekawa jestem, czy będzie chciał założyć buty narciarskie, narty i zjechać z nami mały kawałęk. Jeśli tak chyba zapłacimy za godzinę prywatnej nauki by złapał podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień jedziemy z 3-letnim synkiem do Włoch (Valle d'Aoste) i mam szczerą nadzieję zaszczepić mu miłość do śniegu/gór/sanek/nart :)

Ciekawa jestem, czy będzie chciał założyć buty narciarskie, narty i zjechać z nami mały kawałęk. Jeśli tak chyba zapłacimy za godzinę prywatnej nauki by złapał podstawy.

Ja swoją wtedy jeszcze niespełna 3 letnią córkę stawiałem po raz pierwszy na nartach w grudniu zeszłego roku. I powiem szczerze różnica między tym jak jej, mogę już użyć tego słowa - jazda, wygląda teraz a jak na początku jest kolosalna. Także traktujcie to przede wszystkim jako zabawę i starajcie się aby za długo dziecka nie eksploatować. Na początek 1 - 1,5h to na prawdę dużo. Życzę udanych zjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...